اودایبا

اودایبابهشتی برای خرید و سرگرمی در خلیج توکیو

جزیره مصنوعی اودایبا مقصدی محبوب برای مردم محلی توکیو و گردشگران تور ژاپن ارزان  بین‌المللی  است که به‌خاطر مراکز خرید، غذاخوری‌ها، جاذبه‌های آینده‌نگر و موزه‌هایش معروف است و به راحتی با پای پیاده قابل دسترسی هستند.

ساحل اودایبا و جاذبه های اطراف آن یک روز سرگرم کننده و کامل را درست در خارج از جنگل بتنی ایجاد می کند.

این موارد را از دست ندهید

• مراکز خرید آکوا سیتی و دایور سیتی

• موزه های آینده نگر و پارک های موضوعی سرپوشیده

• پارک ساحلی اودایبا، تنها ساحل مرکزی توکیو

چگونه به آنجا برویم

اودایبا از مرکز توکیو با قطار در خط Yurikamome و خط Rinkai به راحتی قابل دسترسی است.

از مرکز حمل و نقل اصلی ایستگاه توکیو شروع کنید، با خط JR Yamanote به مدت سه دقیقه به ایستگاه Shimbashi و ۱۶ دقیقه از Shimbashi به ایستگاه Odaiba Kaihin Koen در خط Yurikamome بروید. همچنین می‌توانید از ایستگاه‌های اصلی مانند Ikebukuro، Shinjuku و Shibuya به ایستگاه Teleport توکیو سوار شوید.

از دفاع از سرمایه تا اوقات فراغت آخر هفته

نام اودایبا به معنای قلعه است و به باتری های توپی اشاره دارد که پس از ورود “کشتی های سیاه” آمریکایی در قرن نوزدهم برای دفاع از شهر ساخته شدند. این باتری‌ها در نهایت به پارک و محل دفن زباله تبدیل شدند، اما در دهه ۱۹۹۰ شهردار توکیو تصمیم گرفت منطقه اودایبا را به عنوان مکانی برای نوآوری‌های آینده و زندگی مدرن توسعه دهد.

امروزه، اودایبا یک منطقه رو به رشد است که در میان جوانان و خانواده‌های کم‌هزینه ای محبوب است که به دنبال تعطیلات بدون ترک شهر هستند. در سال ۲۰۲۱، اودایبا میزبان والیبال ساحلی و شنای سه‌گانه در طول بازی‌های المپیک بود.

اودایبا

اودایبا:پل رنگین کمان

پل ۸۰۰ متری که اسکله اودایبا را به اسکله شیباورا در سمت دیگر خلیج توکیو متصل می کند، نماد اصلی اودایبا است و از زمان تکمیل آن در سال ۱۹۹۳، زندگی و توسعه را برای این منطقه به ارمغان آورده است.

از روی پل که پیاده روی آن حدود ۳۰ دقیقه طول می کشد، می توانید مناظر وسیعی از منطقه اودایبا را مشاهده کنید. در شب، با چراغ های فراوانی روشن می شود و در سراسر توکیو قابل مشاهده است.

برخی از بهترین خریدهای توکیو همه در یک مکان

در مرکز اودایبا، مجتمع بزرگ مرکز خرید آکوا سیتی اودایبا قرار دارد. ساختمانی به طول ۳۰۰ متر در امتداد آب قرار دارد و همه چیز را از مد روز تا خریدهای غیرمعمول ارائه می دهد. یک سینمای مولتی پلکس آینده‌نگر نیز در این منطقه است که مرکز اکتشاف لگولند و پارک موضوعی سگا، جوی‌پولیس را نیز دارد.

در طرف دیگر ساختمان تلویزیون فوجی و کره معلق نمادین آن، دایور سیتی توکیو پلازا، مرکز خرید بزرگ دیگری است که به عنوان محل نصب ربات غول پیکر گاندام شناخته می شود.

این مرکز خرید هزاران فروشگاه برندهای ژاپنی و بین‌المللی و همچنین مرکز تفریحی و ورزشی Round One را در خود جای داده است..بطور کلی برای سفر به توکیو نیاز به ویزا دازیم همچنین قیمت ویزای ژاپن بسته به نوع ویزا متفاوت است. بنابراین اگر می خواهید از قیمت به صورت دقیق مطلع شوید لازم است که با مشاورین ویزاگردی تماس بگیرید.

اودایبا کایهین کوئن

اودایبا کایهین کوئن که از پل رنگین کمان قابل مشاهده است، یکی از تنها مناطق ساحلی باز توکیو با ماسه سفید است. با اینکه شما مجاز به شنا در آب نیستید، اما سایر فعالیت های دریایی مانند والیبال، موج سواری و غیره در دسترس هستند. در امتداد ساحل قدم بزنید و به خط افق توکیو نگاه کنید و به فکر اجاره وسایل باشید. در یک انتهای پارک یک ویژگی جالب، که تا حدودی گیج کننده است، وجود دارد: یک کپی از مجسمه آزادی.

اتوبوس آبی توکیو در اینجا توقف می کند. شما را به سمت مرکز شهر توکیو می برد و در باغ هاماریکیو، استادیوم سومو ریوگوکو و آساکوسا در نزدیکی اسکای تری توکیو توقف می کند.

برترین نقاط توریستی

اودایبا دارای تمرکز فوق‌العاده بالایی بر جاذبه‌های سرگرم‌کننده است و شما می‌توانید به راحتی چندین روز کامل را صرف کاوش در بسیاری از پیشنهادات آن کنید. این مناطق عبارتند از Sony Explora Science، موزه موم مادام توسو توکیو، پارک Shiokaze، Miraikan (موزه ملی علوم و نوآوری های نوظهور)، موزه هنر ترفند، موزه فاضلاب توکیو، ایستگاه تلویزیون فوجی، مرکز پاناسونیک، مرکز کنفرانس بینایی بزرگ، و خانه ارواح مدرسه.

برای یک رویداد رایگان عالی، جشنواره فانوس را در پارک اودایبا که در روز دریایی، در سومین دوشنبه ژوئیه برگزار می‌شود، بررسی کنید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.