اودایبا

اودایبا منطقه ای محبوب برای خرید و سرگرمی در جزیره ای دست ساز در خلیج توکیو است. این جزیره به عنوان مجموعه ای از جزایر کوچک دژ ساخته دست بشر (دایبا به معنای واقعی کلمه به معنای “قلعه”) که در اواخر دوره ادو (1603-1868) برای محافظت از توکیو در برابر حملات احتمالی از دریا و به طور خاص در پاسخ به قایق توپ‌دار ساخته شد، ایجاد شد.

بیش از یک قرن بعد، جزایر کوچک توسط دفن زباله های عظیم به جزایر بزرگتر ملحق شدند و توکیو یک پروژه توسعه دیدنی را آغاز کرد که هدف آن تبدیل جزایر به یک منطقه شهری جدید آینده نگرانه در طول دهه 1980 بود. اما توسعه پس از انفجار “اقتصاد حباب” در اوایل دهه 1990 به شدت کند شد و Odaiba تقریباً خالی شد.

اودایبا

ساحل اودایبا

در نیمه دوم دهه 1990، زمانی که چندین هتل، مرکز خرید و خط قطار مرتفع Yurikamome افتتاح شد، Odaiba به یک جاذبه توریستی و مکان دوستیابی با طیف گسترده ای از خرید، غذاخوری و گزینه های تفریحی تبدیل شد.

علیرغم شکست های اولیه، چندین پروژه توسعه مجلل محقق شد، از جمله برخی از جسورانه ترین خلاقیت های معماری توکیو، مانند ساختمان تلویزیون فوجی ، مرکز مخابرات و توکیو بیگ سایت . علاوه بر این، برنامه‌ریزی شهری مدرن فضای سبز فراوان و تقسیم دلپذیری از ترافیک موتوری و عابران پیاده با استفاده از مسیرهای پیاده‌روی مرتفع را در اختیار اودایبا قرار می‌دهد.

منطقه تلویزیون فوجی

 • ساختمان تلویزیون فوجی

ساعت کاری: 10:00 تا 18:00

تعطیل: دوشنبه ها (یا سه شنبه اگر دوشنبه تعطیلات ملی باشد ).

ورودی: رایگان (عرشه دیدبانی: 700 ین)

دفتر مرکزی تلویزیون فوجی، یکی از ایستگاه های تلویزیون خصوصی ژاپن در سراسر کشور. می‌توانید برخی از نمایشگاه‌ها را در برنامه‌های محبوب ببینید، کالاهای تلویزیون فوجی را در یک مغازه بخرید و به عرشه رصدخانه ساختمان که در قسمت کروی شکل ساختمان قرار دارد، دسترسی پیدا کنید.

 • دکس ساحل توکیو

فروشگاه ها: 11:00 تا 20:00 (روزهای هفته)، 10:00 تا 21:00 (آخر هفته ها)

رستوران ها: 11:00 تا 23:00

پارک های موضوعی: ساعات مختلف

ورودی: رایگان (هزینه ورودی جداگانه برای پارک های موضوعی)

دکس یک مرکز خرید است که دارای فروشگاه‌ها، رستوران‌ها و چند پارک موضوعی سرپوشیده، از جمله توکیو جویپولیس، مرکز کشف لگولند، موزه موم مادام توسو، و موزه هنر ترفند است.

 • آکواسیتی اودایبا

فروشگاه ها: 11:00 تا 21:00

رستوران ها: 11:00 تا 23:00

Aquacity یک مرکز خرید است که دارای فروشگاه‌های مختلف، بوتیک‌ها، رستوران‌ها، کافه‌ها و یک مجموعه سینمایی است. طبقه پنجم یک پارک موضوعی غذای رامن را در خود جای داده است که می توانید رامن های مختلف را از سراسر ژاپن امتحان کنید. مناظر زیبایی از پل رنگین کمان از عرشه چوبی روبروی Aquacity و عرشه های همسایه وجود دارد.

 • دایور سیتی توکیو پلازا

فروشگاه ها: 11:00 تا 20:00 (روزهای هفته)، 10:00 تا 21:00 (آخر هفته ها)

رستوران ها: 11:00 تا 22:00

این مجموعه خرید، غذاخوری و سرگرمی در سال 2012 افتتاح شد و دارای جاذبه‌های مربوط به مجموعه انیمه‌های Gundam ، از جمله مجسمه بزرگ و «در اندازه واقعی» Gundam در جلوی ساختمان و Gundam Base Tokyo، فروشگاهی است که به مدل‌های پلاستیکی اختصاص داده شده است.

 • پل رنگین کمان

پل رنگین کمان اودایبا را به بقیه توکیو متصل می کند. پل دو طبقه نمادی از خلیج است و به ویژه در هنگام نورپردازی شبانه آن زیباست. این پل از یک بزرگراه ، یک جاده معمولی، خط قطار Yurikamome و مسیرهای پیاده رو پشتیبانی می کند .

منطقه مرکز مخابرات

 • مرکز مخابرات

سکوی مشاهده: 15:00 تا 20:00 (از ساعت 11:00 در تعطیلات آخر هفته)

ورودی: 500 ین

مرکز مخابرات یک مرکز اصلی در بزرگراه اطلاعات با چندین آنتن ماهواره ای بزرگ در عرشه رصد آن است. عرشه دیدبانی همچنین منظره خوبی از منطقه خلیج و تا کوه فوجی در روزهای صاف ارائه می دهد.

 • یخ شکن سویا

ساعت کاری: 10:00 تا 16:30

تعطیل: دوشنبه ها (یا روز بعد اگر دوشنبه تعطیل است ) و 28 دسامبر تا 4 ژانویه

ورودی: رایگان

این یخ شکن که در سال 1938 ساخته شد، اولین کشتی تحقیقاتی ژاپنی بود که در دهه های 1950 و 1960 چندین سفر به قطب جنوب انجام داد. امروزه می‌توان آن را برای عموم وارد کرد و آخرین بخش باقی‌مانده از موزه سابق علوم دریایی است که قبلاً در اینجا قرار داشت.

 • موزه ملی علوم و نوآوری در حال ظهور

ساعت کاری: 10:00 تا 17:00 (ورودی تا 16:30)

تعطیل: سه شنبه ها (به جز تعطیلات ملی ) و 28 دسامبر تا 1 ژانویه

ورودی: 630 ین

این موزه علمی دوزبانه و بسیار تعاملی که با نام Miraikan نیز شناخته می‌شود، شامل نمایشگاه‌هایی درباره مسائل زیست‌محیطی، روبات‌ها، فناوری اطلاعات، زیست‌شناسی و اکتشافات فضایی است.

منطقه دید بزرگ

 • توکیو بیگ سایت

ساعت و هزینه پذیرش به رویدادهای خاص بستگی دارد.

توکیو بیگ سایت که به عنوان مرکز نمایشگاه بین المللی توکیو نیز شناخته می شود، بزرگترین نمایشگاه و مرکز همایش ژاپن و یکی از جسورانه ترین خلاقیت های معماری جزایر خلیج است. مجموعه گسترده ای از رویدادها در Big Sight در طول سال از جمله AnimeJapan و نمایشگاه خودرو توکیو برگزار می شود .

 • مرکز پاناسونیک

ساعت کاری: 10:00 تا 17:00

تعطیل: دوشنبه ها، تعطیلات سال نو

ورودی: رایگان (Akerue: 700 ین، نیاز به رزرو قبلی دارد )

مرکز پاناسونیک نمایشگاهی برای جدیدترین محصولات و فناوری های شرکت پاناسونیک است. جدیدترین تلویزیون‌ها، رایانه‌ها، بازی‌ها، لوازم خانگی و موارد دیگر در این صفحه نمایش داده می‌شوند. Akerue، یک موزه خلاق عملی، در طبقات دوم و سوم قرار دارد.

 • باغ آریاکه

فروشگاه ها: 10:00 تا 21:00

رستوران ها: 11:00 تا 23:00

Ariake Garden یک مجتمع تجاری، سرگرمی و تفریحی بزرگ و جذاب است که در سال 2020 نه چندان دور از توکیو بیگ سایت افتتاح شد. این مجموعه علاوه بر یک مرکز خرید بزرگ با سوپرمارکت زیرزمین، امکانات onsen ، سالن رویداد، سالن تئاتر، هتل ویلا فونتین و تراس‌های مختلف را برای نشستن و استراحت ارائه می‌دهد.

 • جهان های کوچک توکیو

ساعت کاری: 9:00 تا 19:00 (ورودی تا ساعت 18:00)

تعطیل: روزهای پایانی وجود ندارد

پذیرش: 2700 ین ( رزرو آنلاین )

Small Worlds یک “پارک موضوعی مینیاتوری” است که جهان های مینیاتوری 1:80 را در شش منطقه ارائه می دهد، از جمله مرکز فضایی، دهکده جهانی، فرودگاه کانسای و مناطق با موضوع Sailor Moon و Evangelion. با هزینه اضافی، بازدیدکنندگان تور ژاپن ارزان می توانند از یک اسکنر سه بعدی برای ایجاد مدل های مینیاتوری از خود استفاده کنند تا در دنیای مینیاتوری قرار بگیرند.

رسیدن به آنجا و اطراف

دسترسی به Odaiba می تواند به خودی خود یک جاذبه باشد، زیرا مناظر پل رنگین کمان و بندر و منطقه ساحلی توکیو از قطار مرتفع Yurikamome و قایق ها بسیار دیدنی است. علاوه بر این، پیاده روی از طریق پل رنگین کمان نیز امکان پذیر است.

توسط Rinkai Line

خط Rinkai ایستگاه Osaki را در خط JR Yamanote به ایستگاه Shin-Kiba در خط JR Keiyo متصل می کند و در طول مسیر در ایستگاه های زیرزمینی Tokyo Teleport و Kokusai Tenjijo در Odaiba توقف می کند. برخی از قطارها در خط JR Saikyo به حرکت خود در خط Rinkai ادامه می دهند و اتصال مستقیم بین Shinjuku ، Shibuya و Odaiba را فراهم می کنند.

سفر از شینجوکو تا ایستگاه تله پورت توکیو در اودایبا 25 دقیقه طول می کشد و هزینه آن 520 ین است. توجه داشته باشید که بلیت‌های قطار ژاپن ، سیشون 18 کیپو و بلیط‌های مشابه JR در خط Rinkai بین Osaki و Shin-Kiba معتبر نیستند، حتی اگر این خط توسط قطارهای JR ارائه شود. یک استثناء JR Tokyo Wide Pass است که به طور کامل خط Rinkai را پوشش می دهد.

با اتوبوس

یک اتوبوس JR ایستگاه توکیو (خروج یائسو) را به ایستگاه کوکوسای تنجیجو، ​​توکیو بیگ سایت و ترمینال فری توکیو حدود یک بار در ساعت متصل می‌کند . سفر یک طرفه حدود 30 دقیقه طول می کشد، 400 ین هزینه دارد و توسط گذرگاه ریلی ژاپن پوشش داده می شود .

علاوه بر این، “Tokyo BRT” (اتوبوس ترانزیت سریع) تقریباً سه اتوبوس در ساعت بین ایستگاه Shimbashi در خط Yamanote ، بازار تویوسو ، Ariake Tennis no Mori و Tokyo Big Sight کار می کند. کرایه 220 ین در هر سفر است و توسط گذرگاه ریلی ژاپن پوشش داده نمی شود . سواری از شیمباشی تا توکیو بیگ سایت تنها حدود 15 دقیقه طول می کشد.

Yurikamome از پل رنگین کمان عبور می کند تا از شیمباشی به Odaiba برسد و مناظر فوق العاده ای از بندر و اسکله توکیو ارائه می دهد. در جلوی قطار بنشینید یا بایستید تا چشمگیرترین مناظر را ببینید.

با قایق

اتوبوس آبی توکیو قایق‌هایی را از پارک ساحلی Odaiba به اسکله Hinode (20 دقیقه، 600 ین) و Asakusa (60 دقیقه، 2000 ین با قایق مستقیم) هدایت می‌کند.

عبور از پل رنگین کمان با پای پیاده

پیاده

عبور از پل رنگین کمان با پای پیاده امکان پذیر است. پیاده روی حدود 30-45 دقیقه طول می کشد و مناظر زیبایی از منطقه ساحلی را ارائه می دهد. مسیر عابر پیاده با یک پیاده روی کوتاه از ایستگاه Shibaura-futo در امتداد Yurikamome در “سمت توکیو” شروع می شود، در حالی که ایستگاه Odaiba Kaihinkoen نزدیکترین ایستگاه در “سمت Odaiba” است. در دو طرف پل راهروهایی وجود دارد. عبور از روی پل با دوچرخه ممنوع است.

توجه داشته باشید که مسیرهای عابر پیاده در طول شب (از آوریل تا اکتبر از ساعت 21:00 تا 9:00، از نوامبر تا مارس از ساعت 18:00 تا 10:00) و در روز دوشنبه سوم هر ماه (یا روز بعد در صورتی که بسته شود) بسته می شود. دوشنبه تعطیل رسمی است ).

 

منبع:ویزیت ژاپن

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.