نمادهای ملی کشور ژاپن

نمادهای ملی کشور ژاپن به طور طبیعی تاریخ پیدایش متفاوتی دارند، از زمانی که برای اولین بار در ژاپن رایج شدند تا زمانی که به طور رسمی به رسمیت شناخته شدند. برخی از آنها هزاران سال است که شناخته شده اند، در حالی که برخی دیگر به تازگی در قرن های اخیر شناخته شده اند.

با این حال، یک چیز در مورد این نمادهای ملی مطمئن است – آنها توسط کشور و مردم به دلیل اهمیت و ارتباط آنها با تاریخ و فرهنگ ژاپن شناخته شدند. این نشان های ملی نشان دهنده زیبایی و میراث کشور، مردم آن و شیوه زندگی آنهاست.با تور ژاپن می توان به این کشور سفر کرد و با نمادهها  و فرهنگ آن آشنا شد.

نمادهای ملی کشور ژاپن

 

نمادهای ملی کشور ژاپن- سرود ملی ژاپن

سرود ملی ژاپن ، تنها در سال ۱۹۹۹ به طور رسمی توسط دولت به عنوان سرود ملی ژاپن به رسمیت شناخته شد. با این حال، خود آهنگ قبل از آن سابقه طولانی دارد. سرود ملی به معنای “سلطنت امپراتوری او” است که به امپراتور ژاپن اشاره دارد.

گفته می شود که اشعار از شعری در قرن دهم می آید و خود ملودی توسط هیروموری هایاشی در سال ۱۸۸۰ سروده شده است.

در سال ۱۸۸۸، قبلاً به عنوان سرود رسمی ژاپن شناخته شد. با این حال، استفاده از این آهنگ در طول جنگ جهانی دوم بحث‌برانگیز بود و هنوز هم همینطور است، زیرا برخی ادعا می‌کنند که این آهنگ روزهای جنگ را تجلیل می‌کند.

با این حال، ژاپن اجازه داشت این آهنگ را حفظ کند و در سال ۱۹۹۹ رسماً به عنوان سرود ملی ژاپن بازگشت.

نمادهای ملی کشور ژاپن:پرچم ملی ژاپن

پرچم ملی ژاپن احتمالا ساده ترین و متمایزترین پرچم در سراسر جهان است. یک دایره قرمز روشن در وسط یک مستطیل سفید. دایره قرمز در پرچم نشان دهنده یک خورشید درخشان است.

این به جیمو، اولین امپراتور کشور نسبت داده می شود، که ادعا می کرد خورشید متحد او در جنگ است و بنابراین از آن به عنوان نماد استفاده می کرد. بسیاری از رهبران از این روش پیروی کردند، و اغلب در طرح های مختلف بر روی پرچم های جنگ در طول تاریخ ژاپن دیده می شود.

با این حال، طرح امروزی پرچم ژاپن که ما از آن می شناسیم، تنها در ۱۳ آگوست ۱۹۹۹ به طور رسمی پذیرفته شده است، همان روزی که سرود ملی همانطور که در بالا ذکر شد، علیرغم اینکه حداقل یک قرن قبل از آن استفاده شده است. پرچم ملی ژاپن به نام هینومارو به دلیل سادگی و نمادگرایی عمیق مورد احترام و ارزش مردم این کشور است.

ورزش ملی

ژاپن کشور ورزش است و به ورزشکاران در کلاس جهانی معروف است. مطمئنم نام جودو، کاراته، کندو و امثال اینها را شنیده اید. حتی برخی می گویند بیسبال یکی از ورزش های ملی ژاپن است.

با این حال، ورزش ملی در ژاپن به عنوان کشتی سومو در نظر گرفته می شود. این نه تنها در ژاپن شروع شد، بلکه شما را فقط می توان در کشور خود یک حرفه ای در نظر گرفت زیرا در هیچ جای دنیا در سطح حرفه ای انجام نمی شود.

یک کشتی گیر حرفه ای سومو در ژاپن به این معنی است که زندگی خود را وقف این ورزش کنید. چرا؟ زیرا فعالیت های روزانه یک کشتی گیر سومو از نحوه لباس پوشیدن و میزان غذا خوردن آنها بسیار تحت نظارت است.

کوه فوجی

کوه فوجی یکی از بلندترین کو ههای آتشفشانی و یکی از سه کوه مقدس و یک نماد ملی برای ژاپن محسوب می شود کوه فوجی در نزدیک جزیره هونشو مرکزی واقع شده و یکی از محبوبترین جاذبه های گردشگری به شمار می آید.برای سفر به ژاپن و رفتن به کوه مقدس فوجی نیاز به ویزای ژاپن داریم.

گل های ملی

این گل زیبا به عنوان گل رسمی ملی ژاپن و همچنین نشان امپراتوری ژاپن شناخته می شود . نشان امپراتوری ژاپن یک گل داودی طلایی با ۱۶ گلبرگ است.

این یکی از مهرهای ملی کشور است و مورد استفاده امپراتور و اعضای خانواده امپراتوری است. علاوه بر این، مهر داوودی نیز در گذرنامه ژاپنی و همچنین در زیارتگاه ها وجود دارد. امروزه بیش از ۳۰۰ نوع گل داوودی در سراسر کشور وجود دارد.

هر ماه سپتامبر، جشنواره گل داودی در زیارتگاه ها و معابد برگزار می شود که می توانید صدها مورد از آنها را در یک نقطه ببینید. کوچک‌ها عنصر تزئینی مورد علاقه در غذاهای ژاپنی بوده‌اند، بنابراین اگر در هنگام شام سوشی یا غذای سنتی کایسکی آن را در سینی خود مشاهده کردید، تعجب نکنید.

شکوفه های گیلاس(ساکورا)

آیا از دیدن گل های داوودی به جای شکوفه های گیلاس به عنوان گل رسمی ملی شگفت زده شدید؟ از نظر فنی، ساکورا گل ملی غیر رسمی است .

بسیاری از گردشگران، چه محلی و چه بین المللی، به سراسر ژاپن سفر می کنند تا فصل شکوفه های گیلاس را در مکان های مختلف تجربه کنند.

یکی از جذابیت ها این است که آنها فقط برای مدت زمان کوتاهی شکوفا می شوند و هر روز را ارزشمند و زودگذر می کنند.

بنابراین باید زمان بازدید خود را به دقت محاسبه کنید! درختان شکوفه های گیلاس معمولاً در انیمیشن ها، درام ها و فیلم های ژاپنی نیز نمایش داده می شوند. به دلیل محبوبیت غیرقابل انکار، شکوفه گیلاس به یک گل ملی غیر رسمی ژاپن تبدیل شده است.

درخت ملی

درخت ملی غیر رسمی ژاپن سرو ژاپنی به نام sugi است . این درخت چوبی همیشه سبز بومی این کشور است. آنها معمولاً بسیار بلند و بزرگ هستند و در بسیاری از زیارتگاه ها و معابد ژاپن دیده می شود.

یکی از بهترین مکان‌ها برای دیدن نوع خاصی از سوگی، جومون سوگی ، یاکوشیما در کاگوشیما است. Sugi نیز همه کاره است.

از چوب آن برای ساخت و سازهای مختلف و مصنوعات چوبی استفاده می شود و از برگ های آن در تهیه بخور استفاده می شود. گفته می شود بسیاری از ژاپنی هایی که آلرژی فصلی دارند به گرده های سوگی حساسیت دارند، اما فرار از آن سخت است زیرا در سراسر کشور کاشته می شوند.

حیوان ملی

ژاپن هیچ حیوان ملی رسمی ندارد. با این حال، بسیاری از مردم ماکاک های ژاپنی را به عنوان میمون های برفی به عنوان حیوان ملی ژاپن می دانستند. احتمالاً عکس‌هایی از حمام کردن میمون‌ها در چشمه‌های آب گرم طبیعی در زمستان دیده‌اید. آنها همچنین در بسیاری از افسانه ها و داستان های عامیانه ژاپنی ظاهر می شوند.

پرنده ملی

انجمن ملی پرندگان ژاپن در سال ۱۹۴۷ قرقاول های سبز ژاپنی یا kiji را به عنوان پرنده ملی این کشور به رسمیت شناخت.

کیجی در داستان های عامیانه رایج ظاهر می شود که احتمالاً محبوب ترین آنها موموتارو است، زیرا کیجی همراه موموتارو برای شکست دادن شیاطین وحشتناک انسان ها است. Kijis حتی در دو کتاب قدیمی تاریخ ژاپن ذکر شده است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.