ناریتا و اطراف آن

 

ناریتا و اطراف آن دروازه جهان به ژاپن همراه با جاذبه های فراوان در نزدیکی آن ،فرودگاه بین المللی ناریتا، دروازه جهان به ژاپن است. شهر کوچک اما شلوغ ناریتا نگاهی اجمالی به گذشته ژاپن در دوره ادو دارد. در اطراف ناریتا موزه ها و فعالیت های متنوعی برای بازدیدکنندگان  تور ژاپن در هر سنی وجود دارد.

این موارد را از دست ندهید

• شهرهای قدیمی ادو ساوارا، ساکورا و بوسو-نو-مورا

• غذا و خرید عالی در فرودگاه بین المللی ناریتا

 

چگونه به آنجا برویم

ناریتا در شمال شرقی چیبا قرار دارد. اینجا اولین ایستگاه بعد از فرودگاه در خط قطار محلی است. قطارها و اتوبوس ها نیز از توکیو حرکت می کنند.

ناریتا از توکیو از طریق خط JR یا خط Keisei قابل دسترسی است. برای JR Line، با Sobu Express به چیبا بروید. از آنجا به خط ناریتا تغییر مسیر دهید و مراقب باشید از ایستگاه ناریتا عبور نکنید و در ایستگاه های ترمینال فرودگاه توقف کنید. ایستگاه Keisei Narita نزدیک است. می توانید با استفاده از خط اصلی Keisei از ایستگاه Keisei Ueno به آن برسید.

ناریتا، دروازه شما به ژاپن

اکثر مردم ناریتا را برای فرودگاه بین‌المللی آن می‌شناسند، اما نمی‌دانند که در این شهر کوچک عجیب و غریب و در عین حال شلوغ چقدر کارهای بیشتری برای انجام دادن وجود دارد. خود شهر در اطراف ناریتا اوموتساندو پر پیچ و خم با مغازه‌های گوناگون، فروشندگان مارماهی، و مجموعه عظیم معبد ناریتاسان شینشو-جی قرار دارد.

در همین نزدیکی، شهر تاریخی ساوارا، «موزه در فضای باز» Boso-no-Mura، و خرید عالی در Shisui Premium Outlets را کشف کنید.

ناریتا و اطراف آن

در فرودگاه ناریتا چه باید کرد

بطور کلی برای سفر به کشور ژاپن ابتدا باید نسبت به ویزای توریستی ژاپن اقدام کرد. فرودگاه بین المللی ناریتا جایی است که بیشتر بازدیدکنندگان اولین طعم ژاپن را می چشند. این فرودگاه مدرن، راحت و به خوبی چیده شده است و مجموعه‌ای از مغازه‌های سوغاتی و رستوران‌هایی دارد که غذاهای سنتی ژاپنی را ارائه می‌دهند. هر دو ترمینال دارای عرشه های رصد برای تماشای عملیات هوایی هستند. اتوبوس‌های شاتل برای بردن بازدیدکنندگان به شهر مجاور و فروشگاه‌های پریمیوم Shisui وجود دارد.

 

ژاپن قدیم، در فاصله چند قدمی فرودگاه

درست در مقابل ایستگاه ناریتا، ناریتاسان اوموتساندو، جاده ای پر پیچ و خم قرار دارد که به معبد ناریتاسان شینشو-جی منتهی می شود. قدم بزنید و مغازه های کوچکی را کشف کنید که تنقلات سنتی، مصنوعات، و صنایع دستی می فروشند که سوغاتی های عالی را می سازند.

رستوران‌ها و فروشندگان خیابانی مارماهی کبابی تازه، یکی از غذاهای تخصصی ناریتا را ارائه می‌دهند. شیرینی های محلی مانند یوکان یا کوکی های تهیه شده با بادام زمینی را امتحان کنید که یکی دیگر از تخصص های این منطقه است.

در معبد ناریتاسان شینشو جی و پارک ناریتاسان قدم بزنید

اصلی‌ترین جاذبه‌ای که در ناریتا باید دید، معبد ناریتاسان شینشو جی است، یک مجموعه معبد بزرگ که در سال ۹۴۰ تأسیس شد و دارای یک پارک است. سازه ها و مجسمه های باشکوه آن غرق در تاریخ هستند و در تمام طول سال عبادت کنندگان و بازدیدکنندگان را به خود جلب می کنند.

جشن سال نو در معبد ناریتاسان شینشو جی

معبد ناریتاسان شینشو جی سالانه بیش از ۱۰ میلیون بازدید کننده را به خود جذب می کند. مراسم در طول سال برگزار می شود و بزرگترین جشن سال نو است که حدود سه میلیون نفر را به خود جذب می کند. رویدادهای سال نو شامل مراسم آتش گوما است که در آن آرزوها برای سال نو بر روی یک آتش تشریفاتی خروشان گفته می شود.

ناریتا و اطراف آن:پارک ۱۶۵۰۰۰ مترمربعی

فراتر از معبد، پارک ناریتاسان، به مساحت ۱۶۵۰۰۰ متر مربع با سه حوض که توسط درختان و گل های جذاب احاطه شده است، قرار دارد. بچه ها از غذا دادن به ماهی کپور رنگارنگ در استخرها لذت خواهند برد.

ژاپن دوره ادو را در ساوارا تجربه کنید

شهر کوچک ساوارا در شهر کاتوری در شمال شرقی ناریتا به نام “کوئدو” به معنای ادو کوچک شناخته می شود. اینجا منظره شهری دوره ادو ژاپن را حفظ می کند، زمانی که به عنوان یک مرکز حمل و نقل برای محموله های برنج رونق یافت. برخی از کسب و کارها از آن دوران هنوز هم کار می کنند و امروزه نیز پیشرفت می کنند.

باغ گیاه شناسی آبی سوئیگو ساوارا

ساوارا علاوه بر دیدنی های تاریخی، باغ گیاه شناسی آبی سوئیگو ساوارا را نیز دارد. به عنوان بخشی از پارک شبه ملی سوئیگو-تسوکوبا، دارای ۱٫۵ میلیون زنبق است که در اوایل ژوئن شکوفا می شوند و آن را به بزرگترین نوع خود در آسیا تبدیل می کند.

بوسو-نو-مورا و ساکورا استان چیبا

مکان دیگری در منطقه ناریتا که سرشار از حال و هوای ژاپن قدیم است، بوسو-نو-مورا استان چیبا است، موزه‌ای در فضای باز که دنیای سامورایی‌ها، کشاورزان و بازرگانانی را بازتولید می‌کند که در اینجا با انتقال دوره ادو به دوره میجی در آغاز قرن بیستم رشد کردند.

بوسو نام قدیمی چیبا است. می توانید صنایع دستی سنتی و جشنواره های بزرگ را در هر فصل تجربه کنید و از یک مکان باستان شناسی با آثاری از دوره جومون (۱۳۰۰۰-۳۰۰ قبل از میلاد) بازدید کنید.

برای عمیق‌تر شدن، از ساکورا دیدن کنید

ساکورا یکی دیگر از شهرهای نزدیک ناریتا است که نگاهی اجمالی به ژاپن قدیمی دارد. این مجموعه دارای یک ردیف اقامتگاه سامورایی های حفاظت شده و موزه ملی تاریخ ژاپن است.

ساکورا یکی از موزه‌های هنری بزرگ ژاپن به نام موزه هنر Kawamura Memorial DIC را دارد. این موزه دارای تعداد زیادی اثر از هنرمندان ژاپنی و سراسر جهان است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.