پارک نارا

پارک نارا

معابد و زیارتگاه‌های باشکوه و گوزن‌های وحشی در یک پارک بزرگ پارک نارا، یک پارک عظیم در پای کوه واکاکوسا، پر از گوزن های بسیار بازیگوش و دوستانه است. محیط طبیعی شامل معابدی است که در جنگل های دست نخورده قرار گرفته اند و دریاچه ای پر از لاک پشت و کپور وجود دارد. معابد و زیارتگاه‌های نارا بسیار قدیمی‌تر و منحصربه‌فردتر از ساختمان‌های بازسازی‌شده در کیوتو هستند.

این موارد را از دست ندهید

• تعامل با گوزن رام

• بودای بزرگ

• کاوش در تاریخ بودایی ژاپن از طریق هنر و بناهای تاریخی

چگونه به آنجا برویم

دسترسی به مرکز نارا از اوزاکا راحت‌تر است. ایستگاه نارا در خطوط JR از مرکز شهر دورتر از ایستگاه Kintetsu است.

سریعترین راه برای رسیدن به نارا، قطار سریع السیر محدود 35 دقیقه ای از اوزاکا-نامبا به ایستگاه کینتتسو نارا است. این هزینه 520 ین بیشتر از قطارهای سریع السیر معمولی است که 5 دقیقه بیشتر طول می کشد.

همچنین می‌توانید از ایستگاه کیوتو در کمتر از 30 دقیقه به کینتتسو نارا برسید.

از Kintetsu Nara تا پارک 5 دقیقه پیاده روی است. همچنین می توان از ایستگاه JR Nara با ۲۰ دقیقه پیاده روی به پارک دسترسی داشت.

اندازه و مقیاس عالی

منطقه اطراف پارک نارا به خاطر میراث فرهنگی باورنکردنی خود شناخته شده است. معروف ترین و اولین جایی که بیشتر بازدیدکنندگان می روند تالار بزرگ بودا در تودایجی است.

این بزرگترین مجسمه برنزی بودا در جهان است و وزن آن حدود 300 تن تخمین زده می شود. در داخل ساختمانی که زمانی بزرگترین ساختمان چوبی جهان بود، مقیاس این مجسمه حیرت انگیز است. ساختمان های معبد کمتر بازدید شده را در بالای تپه سمت چپ بودای بزرگ از دست ندهید.

به همین ترتیب بتکده 50 متری در کوفوکجی همسایه چشمگیر است. این بنای باشکوه آن را به دومین بتکده پنج طبقه بلند ژاپن تبدیل کرده است. موزه اینجا برای دوستداران مجسمه های بودا ضروری است.

کمی دورتر از بودای بزرگ شینیاکوشیجی قرار دارد که به خاطر مجسمه بودای پزشکی شهرت دارد. در حالی که اندازه این بودا بسیار کوچکتر از بودای بزرگ است، اما همچنان بسیار چشمگیر است، زیرا به سختی از یک تکه چوب حک شده است و مجسمه های زیادی که اطراف آن را احاطه کرده اند، منظره ای بسیار چشمگیر و بدیع دارند.

یک تعادل کامل

کاسوگا تایشا در نزدیکی، عناصر طبیعی و فرهنگی منطقه را کاملا متعادل می کند. در امتداد مسیری از میان جنگل که با فانوس های سنگی بیشماری در طول ستابون مانتورو روشن شده است، به سمت زیارتگاه بروید. در خود حرم، رنگ قرمز عمیق ساختمان‌ها کاملاً مکمل درختان اطراف است.

موزه ملی نارا را با مجموعه بی نظیر هنر دوره نارا از دست ندهید.

پارک نارا به خاطر گوزن های رامش معروف است. در حالی که توصیه می‌شود کمی احتیاط کنید، می‌توانید به سمت آهوها بروید و با آنها عکس بگیرید یا در کنار جاده به آنها غذا بدهید.

طرفداران حیوانات نیز حوضچه ساروساوا را دوست خواهند داشت. اینجا مکانی عالی برای استراحت روی نیمکت ها و تماشای لاک پشت ها و ماهی کپور در حال شنا کردن است.

بسیاری از مردم در اینجا یک عکس کلاسیک از نارا می گیرند و از برکه به عنوان آینه ای برای انعکاس بتکده کوفوکجی و درختان زیبا استفاده می کنند.

زمین بازی برای عکاسان مشتاق

پارک بزرگ و ساختارهای فتوژنیک، نارا مرکزی را به مکانی محبوب برای عکاسان تبدیل کرده است.

یکی دیگر از عکس های محبوب، عکسی از پارک از خود کوه واکاکوسا است. بالا رفتن از کوه منظره ای بی نظیر از برخی از معروف ترین مناظر نارا را ارائه می دهد. در غروب، این کوه علاوه بر اینکه مملو از آهو و پرندگان است، چشم انداز وسیع باشکوهی از منطقه نارا را به بازدیدکنندگان ارائه می دهد.

چند ساعتی را برای تماشای پارک، غذا دادن به گوزن ها و تماشای نکات برجسته فرهنگی آن در اوقات فراغت اختصاص دهید.

 

 

Recent search terms:

  • https://visitjapan ir/nara-park-and-around/
  • https://visitjapan ir/nara-park-and-around/#:~:text=معابد و زیارتگاه‌های باشکوه و پشت و کپور وجود دارد
منبع منبع
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.