شهر نارا

شهر نارا-استان نارا یک استان در  ژاپن است که در منطقه کانسای هونشو واقع شده است .  از سال ۲۰۲۰، استان نارا دارای ۱۳۲۱۸۰۵ نفر جمعیت است  و دارای مساحت جغرافیایی ۳۶۹۱ کیلومتر مربع (۱۴۲۵ مایل مربع ). استان نارا از شمال با استان کیوتو ، از شمال غربی با استان اوزاکا ، از جنوب غربی با استان واکایاما و از شرق با استان میه همسایه است.

آهوهای پرسه زن آزاد، معابد باستانی و چیزهای زیادی برای کاوش در این مکان جامع میراث جهانی یونسکو وجود دارد

معابد زیبای بودایی، زیارتگاه‌های دیدنی شینتو و محوطه کاوش‌شده کاخ بزرگ امپراتوری، شهر نارا را به بهترین نقطه تاریخی و مقصدی محبوب برای خریداران تور ژاپن تبدیل کرده است.

این موارد را از دست نده

• ایکاروگا، قدیمی ترین ساختمان چوبی جهان

• «آثار تاریخی نارا باستانی» از جمله معابد تودایجی، کوفوکجی و یاکوشیجی

• مناظر دیدنی از کوه ایکوما و کوه شیگی

چگونه به آنجا برویم

شهر نارا در شرق شهر اوزاکا و جنوب شهر کیوتو قرار دارد و به راحتی با قطار از هر دو نقطه قابل دسترسی است.

از اوزاکا، سرویس سریع السیر JR Yamatoji مستقیماً به ایستگاه نارا می رود. از کیوتو، سرویس سریع السیر JR Miyakoji مستقیماً به ایستگاه نارا می رود. از سایر نقاط در کیوتو یا اوزاکا، راه آهن خصوصی Kintetsu ممکن است راحت ترین جایگزین باشد.

شهر نارا

قدیمی ترین سازه چوبی جهان

منطقه ایکاروگا در نزدیکی شهر نارا محل معبد هوریوجی، قدیمی ترین ساختمان چوبی جهان است. همچنین معبد هوکیجی که در نزدیکی آن قرار دارد، با بتکده سه طبقه باشکوهش ارزش دیدن دارد. هر دو مکان میراث جهانی یونسکو هستند و مملو از جذابیت های تاریخی هستند.

شهر نارا- اولین پایتخت دائمی ژاپن

در نزدیکی مرکز نارا، مکانی است که زمانی مهم‌ترین ساختمان ژاپن، یعنی کاخ هیجو بود. اگرچه اندکی از سازه های اصلی باقی مانده است، اما ساختمان های موجود در مکان کاخ هیجو با استفاده از مواد معتبر و مناسب دوره بازسازی شده اند.

تنها بخش باقی مانده از کاخ اصلی در نزدیکی قرن هشتم توشودایجی یافت شده است. ساختمان های ساده و باستانی جواهرات معماری هستند. طرفداران معماری تاریخی همچنین باید از Yakushiji دیدن کنند که دارای یک بتکده باستانی است که قدمت آن به سال ۷۳۰ پس از میلاد برمی گردد.

بطور کلی برای سفر به ژاپن و بازدید از شهر باستانی نارا نیاز به ویزای این کشور داریم در حال حاضر انواع مختلفی از ویزای ژاپن برای ورود به این کشور وجود داردمثلا که به قصد کار یا ملاقات ‌های تجاری به ژاپن سفر می‌کنید، ویزای تجاری ژاپن این امکان را می دهد تا فرد برای اقامت ۹۰ روزه (اگر دو سفر در بازه زمانی ۶ ماه باشد) به صورت یکبار ورود و یا چند بار ورود اقدام کند.

معابد تاریخی در منطقه سعیدیجی

نزدیک به اینجا، منطقه سعیدیجی قرار دارد. دو معبد بزرگ در این منطقه معبد آکیشینو، معروف به باغ خزه‌ای آرام، و سعیدیجی، یکی از Nanto Shichi Daiji، به معنای واقعی کلمه “هفت معبد بزرگ پایتخت جنوبی” (معروف به نارا) هستند.

ماهی قرمز

بازدیدکنندگانی که مایلند کمی دورتر از شهر سفر کنند، از منطقه یاماتوکوریاما لذت خواهند برد. این منطقه با دیدنی هایی مانند یاکوشیجی فاصله کمی دارد و می توان در یک سفر یک روزه از آنها دیدن کرد.

این منطقه به خاطر قلعه دیدنی کوریاما معروف است. این قلعه به خاطر باغ آرام و دیوار سنگی اش که دارای سنگ هایی از منابع مختلف است، مشهور است. ساختار دفاعی به عنوان یادآوری قدرتمند از گذشته نظامی ژاپن عمل می کند.

Yamatokoriyama مرکز صنعت ماهی قرمز ژاپنی است و حتی یک موزه ماهی قرمز نیز وجود دارد.

 

کوه ایکوما و کوه شیگیظ

افرادی که به دنبال تجربه طبیعی تر نارا هستند باید به کوراگاری توگه بروند که پیاده روی رضایت بخش را با تاریخ عمیق ترکیب می کند. این پیاده روی را می توان با یک تجربه فرهنگی در معبد Hozanji در همان نزدیکی ترکیب کرد.

دورتر از آن منطقه کوه شیگی است. جاذبه‌های فرهنگی این منطقه عبارتند از معبد Chogosonshiji با معماری الهام گرفته از ببر، و Kongosenji، که به‌خاطر ادریسی‌هایش معروف است.

چه بخواهید وقت خود را به یک مکان اختصاص دهید یا تا جایی که ممکن است در یک روز مناطق مختلف را ببینید، شهر نارا پایگاه عالی برای ماجراجویی های شما است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.