مسافران مسلمان

گردشگری حلال در ژاپن رو به افزایش است ، ژاپن همچنان میزبانی خود را برای مسافران مسلمان به این کشور افزایش می دهد.تعداد گردشگران به ژاپن سال به سال در حال افزایش است. یکی از بخش هایی که رشد فوق العاده ای را تجربه می کند، سفر حلال یا گردشگری حلال است، یعنی گردشگری که مسافران مسلمانی را هدف قرار می دهد که از قوانین اسلام پیروی می کنند.

این موضوع تا حدی به این دلیل است که شهروندان کشورهای مسلمان جنوب شرق آسیا مانند اندونزی، مالزی و سنگاپور در صورت داشتن گذرنامه الکترونیکی مطابق با استانداردهای ایکائو، عموماً از اخذ ویزا معاف هستند. درباره اطلاعات ویزای ژاپن بیشتر بدانید. اکثریت بازدیدکنندگان مسلمان ژاپن از این کشورها هستند. از دیگر دلایل افزایش سفر حلال در ژاپن می‌توان به افزایش رستوران‌ها و امکانات، مساجد و تورهای مسلمان پسند و دارای اعتبار حلال اشاره کرد.

ژاپن معمولاً با ادیان مختلف مدارا می کند و بیشتر با نیازهای بازدیدکنندگان مسلمان سازگار می شود. مسافران مسلمان باید آگاه باشند، با این حال، هیچ آژانس مرکزی برای اعتباربخشی وجود ندارد. گفته می شود، بسیاری از منابع مسلمان دوست وجود دارد. این موارد عبارتند از: راهنمای استقبال از ژاپن برای مسافران مسلمان، راهنمای ژاپن برای بازدیدکنندگان مسلمان، غذای حلال ژاپن، رسانه حلال ژاپن و HalalJapan.jp.

مسافران مسلمان

آیا هتل های مسلمان پسند در ژاپن وجود دارد؟

تعداد فزاینده ای از هتل ها در ژاپن امکانات و خدماتی را برای بازدیدکنندگان مسلمان ارائه می دهند. اینها از رستوران های حلال گرفته تا سجاده های نماز و فضاهای رو به قبله در اتاق های فردی یا مناطق مشترک را شامل می شود. گاهی اوقات، کارکنان دربان در مورد رستوران ها و مساجد حلال محلی آگاه هستند. بیشتر این خدمات و امکانات در شهرهای بزرگ است.

اقامتگاه‌های جایگزین مانند آپارتمان‌های اجاره‌ای یا سوئیت‌های هتل با آشپزخانه‌های کوچک، گزینه‌های مسلمان پسند دیگری برای مسافرانی هستند که می‌خواهند در تهیه غذاهای حلال اطمینان بیشتری داشته باشند.

 

مسافران مسلمان:آیا می توانم در ژاپن غذای حلال بگیرم؟

برای بازدیدکنندگان مسلمانی که از طریق تور ژاپن به ژاپن سفر می‌کنند، خواربار و محصولات غذایی دارای گواهی حلال در ژاپن به گوشت (عمدتاً منجمد)، ادویه جات و سایر محصولات منحصر به فرد در مقابل غذاهای آماده اشاره دارد. سوپرمارکت‌های معمولی محصولات حلال را ذخیره نمی‌کنند، اما برخی از خواربارفروشی‌های به اصطلاح «قومی» غذاهای هندی یا کاری حلال تهیه می‌کنند.

آیا رستوران های ژاپنی نیازهای من را برآورده خواهند کرد؟

در نگاه اول، غذاهای ژاپنی حلال به نظر می رسد زیرا برنج، غذاهای دریایی، غذاهای گیاهی و محصولات سویا مانند توفو بخش بزرگی از رژیم غذایی سنتی را تشکیل می دهند. با این حال، ساکه پخت و پز و شراب پخت برنج شیرین شده به نام میرین، همراه با سس سویا، اساس بسیاری از چاشنی های ژاپنی پرمصرف مانند mentsuyu، یک آبگوشت معمولی رشته فرنگی، را تشکیل می دهند.

چنین الکلی را می توان در برخی از انواع میسو نیز یافت، مگر اینکه بدون افزودنی باشد و با برچسب “mu-ten-ka” (無添加) باشد. ژلاتین و چربی های حیوانی مانند کره نیز ممکن است در نان ها، تنقلات و شیرینی ها وجود داشته باشد.

در حالی که برخی از رستوران ها خود را حلال می خوانند، ممکن است غذا در یک آشپزخانه حلال جداگانه تهیه نشود. همچنین توجه داشته باشید که الکل در اکثر رستوران های ژاپنی سرو می شود. به مسلمانانی که در جستجوی غذاخوری هایی هستند که غذاهای دارای گواهی حلال را سرو می کنند، بهتر است با راهنمای رستوران محلی که مخصوص بازدیدکنندگان مسلمان است، مشورت کنند.

نمازخانه ها و مساجد مسلمانان در ژاپن کجا هستند؟

نمازخانه ها و مساجد بیشتر در شهرهای بزرگ ژاپن یافت می شوند. بیشتر فرودگاه‌های اصلی، نقاط توریستی و هتل‌های مسلمان پسند به طور فزاینده‌ای فضاهای مشخصی را برای نمازگزاران مسلمانان ارائه می‌دهند.

آیا تورهای حلال برای پذیرایی از گردشگران مسلمان وجود دارد؟

یک راه محبوب و بدون استرس برای بازدیدکنندگان مسلمان جهت سفر در داخل ژاپن، پیوستن به یک تور حلال پسند است. چنین تورهایی معمولاً به اعضا این امکان را می‌دهند که از معروف‌ترین مکان‌های دیدنی ژاپن دیدن کنند، آنها را به رستوران‌های قابل اعتماد حلال راهنمایی می کنند و زمان‌بندی برای بازدید از مساجد و خواندن نماز را تعیین می کنند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.