ساختمان دولتی متروپولیتن

برج دوقلو با دو عرشه دید رایگان،ساختمان دولتی متروپولیتن توکیو (東京都庁، Tōkyō Tochō) در شینجوکو اغلب توسط گردشگران به دلیل سکوهای مشاهده رایگان آن که منظره پانورامای خوبی از توکیو و فراتر از آن ارائه می دهد، بازدید می کنند. این ساختمان 243 متری دارای دو برج است و هر یک دارای یک رصدخانه در ارتفاع 202 متری است. این بلندترین ساختمان توکیو بود تا اینکه در سال 2007 توسط برج میدتاون پیشی گرفت.

با شرایط آب و هوایی مساعد ، مکان های دیدنی معروفی مانند کوه فوجی ، اسکای تری توکیو ، برج توکیو ، معبد میجی و گنبد توکیو را می توان از رصدخانه ها مشاهده کرد. هر رصدخانه یک کافه و یک فروشگاه سوغاتی دارد.

ساختمان دولتی متروپولیتن

برج ها و ساختمان های اطراف آن شامل دفاتر و سالن اجتماعات دولت شهری توکیو است. بنابراین، بازدیدکنندگان به عنوان بخشی از اقدامات امنیتی، قبل از سوار شدن به آسانسور تحت کنترل کیف قرار می گیرند.

در طبقه دوم ساختمان، یک مرکز اطلاعات توریستی با اطلاعات زیادی در مورد توکیو، و همچنین در مورد سایر مقاصد گردشگری در سراسر ژاپن وجود دارد . این مرکز به صورت دوره‌ای نمایشگاه‌هایی برگزار می‌کند که طی آن محصولات محلی از مناطق منتخب معرفی و به فروش می‌رسند.

بازدیدکنندگان در حال عکس گرفتن

ساختمان دولت متروپولیتن نمادی از قدرت اداری و اقتدار دولت متروپولیتن توکیو است که مسئولیت اداره 23 بخش ویژه توکیو و همچنین مناطق و شهرهای اطراف را بر عهده دارد. این ساختمان دارای دفاتر و تأسیسات دولتی مختلف از جمله دفتر فرماندار توکیو، مجمع شهری توکیو و دفتر خدمات مهاجرت منطقه ای توکیو است.

بازدیدکنندگان از ساختمان دولت متروپولیتن می‌توانند از عرشه‌های رصد رایگان که مناظری خیره‌کننده از توکیو و فراتر از آن را ارائه می‌دهند، استفاده کنند.بطور کلی برای سفر به ژاپن و بازدید از این ساختمان ابتدا بایدنسبت به  ویزای توریستی ژاپن اقدام کنیم .

در یک روز صاف، بازدیدکنندگان می توانند تا کوه فوجی، واقع در حدود 100 کیلومتری (62 مایلی) غرب توکیو را ببینند. عرشه‌های تماشا از ساعت 9:30 صبح تا 11 شب باز هستند و بازدیدکنندگان می‌توانند از یک وعده غذایی یا نوشیدنی در یکی از رستوران‌ها یا کافه‌های واقع در سطح سکوی تماشا لذت ببرند.

نمایی از رصدخانه جنوبی

به طور کلی، ساختمان دولت متروپولیتن نمونه ای چشمگیر از معماری مدرن و مقصدی است که باید برای هر علاقه مند به تاریخ، فرهنگ و دولت توکیو از آن بازدید کرد.

در اینجا برخی از جزئیات کلیدی در مورد ساختمان دولتی متروپولیتن آورده شده است:

طراحی و معماری :

این ساختمان در سال 1991 تکمیل شد.

این بنا توسط معمار مشهور ژاپنی کنزو تانگه طراحی شده است.

این طرح اغلب با یک کلیسای جامع گوتیک مقایسه می شود، که دو برج اصلی نشان دهنده مناره های دوقلوی یک کلیسا هستند.

ساختار :

این مجموعه از سه ساختار اصلی تشکیل شده است: ساختمان اصلی متروپولیتن توکیو شماره 1 (بلندترین)، ساختمان اصلی متروپولیتن توکیو شماره 2 و ساختمان مجمع کلانشهر توکیو.

بلندترین ساختمان، ساختمان اصلی شماره 1، 243 متر (799 فوت) ارتفاع دارد و دارای 48 طبقه، به علاوه سه سطح اضافی در زیر زمین است.

تابع :

این ساختمان به عنوان مقر دولت متروپولیتن توکیو عمل می کند که بر 23 بخش، شهر، شهرک و روستا که کلان شهر توکیو را تشکیل می دهند، اداره می شود.

ادارات مختلف اداری و خدمات عمومی را در خود جای داده است.

عرشه های رصد :

در طبقه 45 هر برج عرشه های مشاهده وجود دارد که برای عموم باز است.

این عرشه ها مناظر پانوراما از توکیو را ارائه می دهند و در روزهای صاف، بازدیدکنندگان می توانند مکان های دیدنی مانند کوه فوجی، توکیو اسکای تری و برج توکیو را ببینند.

عرشه های رصد یک جاذبه گردشگری محبوب هستند که به مقصدی محبوب برای خریدارن تور ژاپن مبدل گردیده است و ورود رایگان را فراهم می کنند.

موقعیت مکانی و دسترسی :

این ساختمان در منطقه نیشی-شینجوکو شینجوکو واقع شده است.

از طریق حمل و نقل عمومی از جمله خط Toei Ōedo (ایستگاه Tochōmae) و چندین خط مترو و قطار دیگر در Shinjuku به راحتی قابل دسترسی است.

اهمیت فرهنگی و مدنی :

این ساختمان علاوه بر عملکرد اداری، نمادی از مدرنیته و قدرت اقتصادی توکیو است.

طراحی و حضور چشمگیر آن، آن را به نقطه عطفی قابل تشخیص در خط افق توکیو تبدیل کرده است.

اگر قصد بازدید یا کسب اطلاعات بیشتر در مورد ساختمان دولت متروپولیتن را دارید، توصیه می‌شود دستورالعمل‌های بازدیدکنندگان یا ساعات عملیاتی را بررسی کنید، به خصوص برای عرشه‌های مشاهده، زیرا ممکن است متفاوت باشد.

رسیدن به آنجا و اطراف

ایستگاه Tocho-mae در خط مترو Oedo در زیرزمین ساختمان دولت متروپولیتن توکیو قرار دارد. از طرف دیگر، می توان با ده دقیقه پیاده روی از خروجی غربی ایستگاه JR Shinjuku به ساختمان رسید.

ساعت و کارمزد

ساعت ها:

9:30 الی 22:00 (ورودی تا ساعت 21:30)؛ رصدخانه شمالی در ساعت 17:30 (ورود تا ساعت 17:00) بسته می شود به جز روزهایی که رصدخانه جنوبی بسته است.

بسته شد:

از 29 دسامبر تا 3 ژانویه (به استثنای 1 ژانویه) و در روزهای بازرسی موردی. علاوه بر این، رصدخانه شمالی در روزهای دوم و چهارم دوشنبه هر ماه (یا روز بعد اگر دوشنبه تعطیلات ملی باشد ) بسته است، در حالی که رصدخانه جنوبی در روزهای اول و سوم هر ماه (یا روز بعد اگر روز سه شنبه باشد) بسته است. تعطیلات ملی )

پذیرش:

رایگان

 

منبع :سفر به کشور ژاپن

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.