ماتسویاما

ماتسویاما،  از زادگاه هایکو دیدن کنید و با دستان خود سفال سازی را امتحان کنید ،از سنت ادبی غنی این شهر قلعه ای مهمان نواز و معروف لذت ببرید. ماتسویاما یک مکان برای استراحت از شهرهای پرهیاهو ژاپن است که برای مشغول نگه داشتن شما فعالیت‌های زیادی ارائه می‌کند.همچنین یکی از شهرهای توریستی که در بین گردشگران تور ژاپن طرفدار دارد.

این موارد را از دست ندهید

• حمام کردن در قدیمی ترین اونسن ژاپن

• آبجوی محلی Dogo Beer یا یک لیوان تازه آب میکان

• سنگ های هایکو زیبا در اطراف شهر پراکنده شده است

• جسارت رفتن به حومه شهر برای یافتن جزایر جادویی پر از آهو

چگونه به آنجا برویم

ماتسویاما مرکز استان ایهیم و بزرگترین شهر جزیره شیکوکو است. در نتیجه، شبکه ای از گزینه های حمل و نقل از سراسر ژاپن و سایر مناطق شیکوکو وجود دارد.

از طریق هوا، از فرودگاه هاندا توکیو تا فرودگاه ماتسویاما یک و نیم ساعت راه است. از اوزاکا در کانسای فقط ۵۰ دقیقه راه است.

برای دسترسی به ماتسویاما از طریق راه آهن، شینکانسن را از هر ایستگاه اصلی، مانند توکیو یا اوزاکا، به اوکایاما بگیرید. سپس با قطار سریع السیر JR Seto-Ohashi/Yosan Line Limited از اوکایاما تا ایستگاه ماتسویاما دو ساعت و نیم راه خواهید داشت.

از هیروشیما با کشتی سواری Setonaikaikisen یا Super Jet Ferry به بندر ماتسویاما بروید.

ماتسویاما

زادگاه هایکوی مدرن

ماسائوکا شیکی، پدر هایکوی مدرن، این شهر را «شهر عزیز خود» توصیف کرد. با بازدید از موزه شیکی، ماتسویاما را از چشم شیکی ببینید. اگر برنامه فشرده‌ای دارید، سعی کنید سنگ‌های هایکوی زیبا را در اطراف شهر ببینید یا خلاق باشید و سنگ‌های خود را در یکی از صندوق‌های پست هایکوی متعددی که در سراسر ماتسویاما پراکنده شده است، پست کنید.

یک شهر بدیع

ناتسومه سوسکی رمان بوچان خود را پس از زندگی در ماتسویاما نوشت و برای مردم شهر، این امر واقعاً نشان افتخار است. حتی قطار بخار شهر به افتخار کار سوسکی نامگذاری شد.

اگر اهل کتاب خواندن هستید، به موزه Saka no Ue no Kumo که توسط معمار Tadao Ando طراحی شده است، بروید. این موزه گنجینه ای از مصنوعات است که مضمون آن پس از رمان ریوترو شیبا «ابرهای بالای تپه» است.

قلب ماتسویاما

بر روی تپه ای بالای شهر، قلعه ماتسویاما قرار دارد. یکی از معدود قلعه‌های اصلی ژاپن است که دارای تجربیات فرهنگی منحصربه‌فردی مانند فرصت پوشیدن زره یک سامورایی است. این قلعه چشم‌اندازهای وسیعی از شهر را ارائه می‌دهد و در فصل شکوفه‌های گیلاس بسیار زیبا است. بطور کلی برای سفر به کشور ژاپن و بازدید از قلعه ماتسویاما ابتدا باید ویزای ژاپن را دریافت نمایید .

دوگو: قدیمی ترین اونسن ژاپن

یکی دیگر از تجربه‌های اساسی ژاپنی، حمام کردن در دوگو اونسن است – یک حمام چشمه آب گرم با تاریخ ۳۰۰۰ ساله که میزبان خانواده سلطنتی بوده و قدیمی‌ترین حمام در ژاپن است.

منطقه دوگو مکانی فوق العاده برای قدم زدن در اطراف است. پارک Dogo، ویرانه‌های قلعه یوزوکی را در خود جای داده است و این منطقه همچنین هنر ژاپنی را در مکان‌های مختلف در فضای باز به نمایش می‌گذارد.

نماهای وسیع

اگر می‌خواهید از چشم‌اندازهای وسیع شهر و دریای داخلی ستو لذت ببرید، به فروشگاه بزرگ تاکاشیمایا بروید که یک چرخ و فلک در بالای آن قرار دارد. از آنجا می توانید مناظر شگفت انگیزی از پارک مرکزی ماتسویاما، خانه دومین قلعه ماتسویاما ببینید.

راه زائر را ادامه دهید

هشت معبد شیکوکو هنرو یا ۸۸ زیارت معبد در ماتسویاما وجود دارد که یکی از آنها معبد کنجکاو ایشیتیجی است. نکته قابل توجه در اینجا مجموعه تونلی مرموز آن است که با ردیف مجسمه ها به معبد داخلی دوم منتهی می شود. اگر خوش شانس باشید، حتی ممکن است زائری را در لباس سنتی خود ببینید که به کوبو داشی (۷۷۴-۸۳۵)، بنیانگذار بودیسم شینگون در ژاپن ادای احترام می کند.

صنایع دستی

اگر احساس خلاقیت می کنید، ساخت سفال توبیاکی را امتحان کنید. یک ساعته با اتوبوس از ماتسویاما به شهر توبه می‌رسید و می‌توانید تعدادی سرامیک بسازید و آنها را رنگ کنید.

جزیره گوزن

اگر احساس ماجراجویی می کنید، ۲۰ دقیقه ای با قطار به ایستگاه Iyo-Hojo بروید و با کشتی پنج دقیقه ای به جزیره کاشیما بروید. در اینجا می توانید گوزن ها را ببینید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.