قوانین محلی

قوانین محلی -سفر به ژاپن مانند ورود به دنیایی جذاب است که در آن سنت های قدیمی با پیشرفت های مدرن روبرو می شوند. سرزمین طلوع خورشید با مناظر خیره کننده، شهرهای پر جنب و جوش و فرهنگ متنوع، کاوشگران را به خود جذب می کند. قبل از سفر،  مهم است که در مورد قوانین و مقررات ژاپن بیاموزید. چنانچه قصد سفر به ژاپن و خرید تور ژاپن را دارید بهتر است از قوانین محلی این کشور اطلاعاتی کسب کنید.

یک تکلیف کوچک می تواند به شما کمک کند از مشکلات دوری کنید

مانند هر کشوری که از آن بازدید می کنید، قوانین محلی را به طور کامل دنبال کنید تا از هر گونه سوء تفاهم یا بدبختی جلوگیری کنید.

اطمینان حاصل کنید که از قوانین محلی ژاپن آگاه هستید، زیرا جهل به عنوان خط دفاع معتبر پذیرفته نمی شود. با اینکه باید به موارد زیر توجه داشته باشید، اما تحقیق کامل از طریق کانال های مناسب به شدت توصیه می شود.

حتما پاسپورت خود را همیشه به عنوان مدرک شناسایی همراه داشته باشید. به احتمال زیاد نیازی به نشان دادن آن نیست، اما همیشه این احتمال وجود دارد که از شما خواسته شود این کار را انجام دهید.

قوانین محلی

سیگار کشیدن

سیگار کشیدن در اکثر رستوران ها و بارها هنوز مجاز است، اما سیگار کشیدن در خارج از مناطق تعیین شده ممنوع است. این قانون به شدت اجرا می شود – به ویژه در شهرهای اصلی کشور – و می تواند منجر به جریمه شود، بنابراین هنگام پیاده روی سیگار نکشید، یک منطقه سیگار آزاد پیدا کنید.

قوانین محلی- نوشیدن

از طرف دیگر نوشیدن در بیرون هیچ قانونی را نقض نمی کند – در واقع، این بخشی از فرهنگ است، به خصوص در فصل هانامی در بهار که پیک نیک زیر شکوفه های گیلاس رایج است. با این حال، اگرچه ممکن است چنین باشد، اما رفتار پر سر و صدا بخشی از فرهنگ ژاپنی نیست، بنابراین سعی کنید هر مهمانی در فضای باز را تحت کنترل داشته باشید. حتما هر زباله ای را با خود به خانه ببرید.

خالکوبی

موضوع خالکوبی در ژاپن موضوعی پیچیده است. در صورت داشتن ارتباط تاریخی با جرایم سازمان‌یافته، بسیاری از استخرهای عمومی، حمام‌های عمومی، استراحتگاه‌های چشمه‌های آب گرم، و سالن‌های ورزشی، ورود هر کسی را که خالکوبی می‌کند، حتی کوچک، ممنوع می‌کند. قوانین کمی در حال کاهش هستند و برخی از موسسات فقط از شما می خواهند که خالکوبی خود را بپوشانید. برای جلوگیری از هر گونه ناامیدی از قبل تحقیق کنید.

مواد مخدر

تحمل هیچ گونه جنایت مرتبط با مواد مخدر وجود ندارد. به زبان ساده، این کار را نکنید.

توجه داشته باشید که داشتن مقدار کمی حشیش می تواند منجر به مجازات زندان شود، بنابراین لطفاً حشیش را وارد کشور نکنید. حتی اگر در کشور مبدا شما تجویز شده باشد.افرادی که قصد مهاجرت به ژاپن از طریق ویزای ژاپن را دارند باید این قوانین را رعایت کنند.

حساسیت های فرهنگی

احترام، آراستگی و احترام به دیگران در فرهنگ ژاپنی مهم است. در طول بازدید خود باید به حساسیت فرهنگی توجه داشته باشید. به عنوان مثال، درآوردن کفش‌های خود قبل از ورود به محل سکونت، رستوران‌های خاص یا سایر مراکز سنتی مرسوم است. درک و پایبندی به این هنجارهای فرهنگی، تعامل مثبت و محترمانه با مردم محلی را تسهیل می کند.

قوانین راهنمایی و رانندگی

اگر در حال برنامه ریزی برای استفاده از وسیله نقلیه در ژاپن هستید، بسیار مهم است که با قوانین و مقررات ترافیکی محلی آشنا شوید. مانند بریتانیا، رانندگان در ژاپن در سمت چپ جاده رانندگی می کنند. اطمینان حاصل کنید که قبل از سفر خود یک مجوز بین المللی رانندگی (IDP) دریافت کرده اید، زیرا برای کسانی که گواهینامه های غیر ژاپنی دارند اجباری است. رعایت محدودیت‌های سرعت و خودداری از رانندگی در هنگام اختلال در مصرف الکل یا مواد مخدر کاملاً ضروری است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.