زندگی در کشور ژاپن

زندگی در کشور ژاپن – برای سفر به کشور ژاپن نیاز به تور کشور ژاپن دارید. اقامت در ژاپن ،در شهرهایی مانند توکیو، از آپارتمان های جمع و جور گرفته تا خانه های بزرگ حومه شهر، گزینه های زیادی برای اقامت وجود دارد. اجاره ها به طور کلی بسیار بالا هستند – و برای نزدیک شدن به مرکز شهر و حمل و نقل عمومی بیشتر هزینه خواهید کرد.

بسیاری از املاک اجاره‌ای در ژاپن بدون اثاثیه هستند، اما مهاجران تمایل دارند اقامتگاه‌های کاملاً مبله یا سرویس‌دهی شده را اجاره کنند. در حالی که این گران تر است، هزینه های اولیه کمتر است و ممکن است قبوض آب و برق در اجاره شما لحاظ شود.

بسیاری از صاحبخانه ها در ژاپن برای اجاره ملک به خارجی ها مردد هستند، بنابراین بهتر است با مشاوران املاک انگلیسی زبان که در کمک به مهاجران برای یافتن مسکن تخصص دارند، کار کنید. باید انتظار داشته باشید که برای خدمات آنها معادل اجاره یک ماهه بپردازید.

اگرچه اکثر صاحبخانه ها فقط برای 12 ماه یا بیشتر اجاره نامه امضا می کنند، ممکن است بتوانید مکان هایی با اجاره کوتاه تر پیدا کنید.
برای اجاره ملک در ژاپن، احتمالاً به یک ضامن محلی (معمولاً کارفرمای شما) نیاز دارید تا قرارداد اجاره شما را امضا کند.

همچنین باید چندین هزینه پرداخت کنید، از جمله هزینه رزرو برای نگهداری ملک تا زمان امضای قرارداد، ودیعه خسارت (اغلب اجاره یک ماهه) و در برخی موارد، پول کلیدی یا reikin (به معنای واقعی کلمه “پول سپاسگزاری ”  که پرداختی غیر قابل استرداد به صاحبخانه است که می تواند اجاره بهای چند ماهه باشد.

مزایای زندگی در ژاپن

حمل و نقل گسترده و کارآمد است. زندگی در ژاپن بدون ماشین آسان است. قطارها و اتوبوس ها به طور منظم تردد می کنند. قطار پرسرعت Shinkansen که به عنوان “قطار گلوله” نیز شناخته می شود، سواران را در سراسر کشور با سرعتی بین 240-320 کیلومتر در ساعت (150-200 مایل در ساعت) حرکت می دهد.

غذا خوشمزه است. حتی اگر طرفدار سوشی نباشید، در سراسر ژاپن به راحتی می توانید غذاهای خوشمزه پیدا کنید. به طور کلی، فرهنگ ژاپنی به خاطر غذاهای دریایی با کیفیت بالا، غذاهای برنج و سبزیجات و دسرهای شیرین معروف است. غذاهای رشته ای مانند رامن و یاکیسوبا نیز محبوب هستند و به راحتی با قیمت های ارزان پیدا می شوند.

خرید عالی است. مهم نیست در کجای ژاپن هستید، فرصت های خرید بسیار خوبی خواهید داشت. چه یک فروشگاه بزرگ باشد یا یک بوتیک مغازه متنوع، ممکن است چیزی متناسب با هر سلیقه ای پیدا کنید.

بهداشت و درمان بالاترین نرخ را دارد. سیستم مراقبت های بهداشتی ژاپن جهانی و یکی از بهترین ها در جهان است. بیمارستان ها مجهز به تکنولوژی پیشرفته و مدرن هستند و پزشکان و پرستاران بسیار آموزش دیده اند.

داروها قوی تر از چیزی هستند که مهاجران در کشورهای دیگر پیدا می کنند. این بدان معناست که دوزها بالاتر خواهد بود و برای اکثر داروها به نسخه نیاز خواهید داشت.

معایب زندگی در ژاپن

هزینه زندگی بسیار بالاست. فرهنگ ژاپنی علاوه بر اینکه یک کشور جزیره ای است و بنابراین نیاز به واردات بیشتر کالاها دارد، به اقلام و خدمات باکیفیت نیز نیاز دارد. متاسفانه با این کیفیت بالا هزینه های زیادی نیز به همراه دارد. می توانید در مورد هزینه زندگی در ژاپن بیشتر بخوانید .

تعادل کار و زندگی تقریباً وجود ندارد. فرهنگ تجارت ژاپنی از کارکنان انتظار دارد که با محل کار به عنوان امتداد خانواده خود رفتار کنند. این بدان معناست که همان زمان و تعهدی که معمولاً برای خانواده و دوستان خارج از محل کار صرف می‌شود، باید در محل کار صرف شود. کار بیش از 12 ساعت در روز غیرعادی نیست و اغلب حتی از خارجی ها نیز انتظار می رود.

استرس کاری منجر به جذب بیش از حد می شود. علاوه بر مشکلات عادی سلامتی، استرس کار می تواند به همراه داشته باشد، عدم تعادل بین کار و زندگی در ژاپن باعث می شود بسیاری از کارمندان مستقیماً از دفتر به بار بروند. ژاپن فرهنگ بزرگی از “نوشیدنی های بعد از کار” دارد. این غیر معمول نیست که کارگران تقریباً در هر شب هفته بیش از حد آب دهان بنوشند.

خانه ها کوچک هستند. اگر اقامتگاه های بزرگ را دوست دارید، ژاپن ممکن است بهترین مکان برای شما نباشد. در کشوری که فضا محدود است، خانه‌ها و آپارتمان‌ها به گونه‌ای طراحی می‌شوند که کمترین فضای ممکن را اشغال کنند.

با گذشت زمان، این می تواند ساکنان را در خانه خود احساس تنگنا و کلاستروفوبیک کند .
بلایای طبیعی یک تهدید همیشگی هستند. ژاپن بر روی حلقه آتش نشسته است، که شکافی به شکل نعل اسب در اقیانوس آرام است، جایی که صفحات تکتونیکی با هم تماس دارند.

این صفحات باعث ایجاد زلزله های مکرر در ژاپن می شوند. زمین لرزه ها از صدای خفیف تا لرزش های ویران کننده ساختمان متغیر است. برخی حتی می توانند سونامی های ویرانگر مانند زلزله و سونامی توهوکو در سال 2011 که نزدیک به 16000 نفر را کشت.

فرهنگ محلی در ژاپن

اکثر مردم ژاپن با خارجی ها (معروف به گایجین ) به عنوان مهمانان محترم رفتار می کنند، اما مسئولیت یادگیری آداب و رسوم و قوانین سختگیرانه رفتار آنها بر عهده شماست. پاس‌های تقلبی فرهنگی زیادی وجود دارد که می‌توانید تهیه کنید، اما به مهاجران فرصت زیادی داده می‌شود.

جامعه ژاپن صدها روش سفت و سخت برای همه چیز دارد، از جایی که پشت میز می نشینید تا نحوه استفاده از توالت. هنگامی که وارد خانه شخصی (و رستوران های خاص) می شوید، از شما انتظار می رود که کفش های خود را بردارید و یک جفت دمپایی بپوشید.

قبل از اینکه روی تشک تاتامی قدم بردارید، حتی دمپایی ها نیز باید جدا شوند. اگر تمام تلاش خود را برای ادامه یادگیری انجام دهید، از برخی بی احتیاطی ها معاف خواهید شد.ژاپنی صحبت کردن هم همینطور. اگرچه یادگیری آن بسیار دشوار است، تسلط بر اصول اولیه مفید است – و اگر بتوانید چند کلمه به زبان آنها صحبت کنید، مردم محلی خوشحال خواهند شد.

تحصیل در ژاپن

ژاپن دارای طیف گسترده ای از مدارس بین المللی است که به مهاجران انتخابی از برنامه های درسی را به زبان های مختلف ارائه می دهند. سال تحصیلی از آوریل تا مارس با سه تعطیلات اصلی در مارس / آوریل، ژوئیه / آگوست و دسامبر / ژانویه ادامه دارد. برای تحصیل در کشور ژاپن شما نیازمند دریافت ویزای ژاپن هستید.

مراقبت های بهداشتی در ژاپن

بیمارستان‌های ژاپن بسیار مجهز هستند و استانداردهای بالایی دارند، اما مانع زبان می‌تواند در مشاوره‌ها مشکل‌ساز باشد – بنابراین ممکن است بخواهید یک مترجم همراه داشته باشید. چیزی به نام پزشک خانواده یا پزشک عمومی در ژاپن وجود ندارد.

و برخی از مهاجران می توانند متخصصان پزشکی را کوتاه بیابند.هزینه های پزشکی به شدت توسط دولت تنظیم می شود تا آنها را مقرون به صرفه نگه دارد. برای دسترسی به مراقبت های بهداشتی عمومی، باید به طرح بیمه سلامت ملی، که برای آن به کارت ملی تامین اجتماعی نیاز دارید، یا طرح بیمه سلامت کارکنان تعلق داشته باشید.

هر دو طرح برای اکثر خدمات مراقبت های بهداشتی پرداخت می کنند، اما ممکن است تصمیم بگیرید که برای پوشش هر گونه هزینه اضافی، بیمه پزشکی بگیرید.بیمارستان‌های خصوصی متعددی در ژاپن وجود دارد که عموماً کوچک، خصوصی هستند و امکانات غیرانتفاعی ارائه می‌دهند.

این بیمارستان ها توسط پزشکان اداره می شود.داروخانه ها ( yakkyoku ) معمولاً دارای انبار هستند و از ساعت 9 صبح تا 5 بعد از ظهر باز هستند. همه آنها نسخه ها را نمی گیرند یا داروهایی را که شما به آن عادت کرده اید ندارند – و نسخه های خارجی پذیرفته نمی شوند.

در مواقع اضطراری 119 را برای آمبولانس شماره گیری کنید. در خارج از توکیو، اپراتورها همیشه انگلیسی صحبت نمی کنند، بنابراین ممکن است لازم باشد شخصی را برای شما ترجمه کند. هیچ هزینه ای برای آمبولانس وجود ندارد و شما را به نزدیکترین بیمارستان می برند.

رفت و آمد در ژاپن

حمل و نقل عمومی در ژاپن سریع و کارآمد است. رفت و آمد روزانه در شهرها می تواند دلهره آور باشد، با جمعیت خفه کننده در ساعات شلوغی، اما می توانید با دوچرخه سواری یا اسکوتر برای رسیدن به محل کار، از آن اجتناب کنید.
چهار جزیره اصلی این کشور، هوکایدو، هونشو، کیوشو و شیکوکو، توسط یک شبکه ریلی کارآمد تحت پوشش راه آهن ژاپن قرار دارند. ده‌ها شرکت راه‌آهن خصوصی خدمات خود را در مناطق شهری انجام می‌دهند – و شما می‌توانید کارت سفری دریافت کنید که تقریباً همه این موارد را پوشش می‌دهد.

ژاپن علاوه بر شبکه ریلی گسترده، دارای تعداد زیادی سیستم مترو در مناطق پرجمعیت و شهرهای بزرگی مانند توکیو، کیوتو و اوزاکا است.
اگرچه اتوبوس ها به اندازه قطار در ژاپن محبوب نیستند، مسیرهای رفت و آمد و مسافت طولانی طول و عرض کشور را پوشش می دهند و به مراکز شهرها، جاذبه های گردشگری و پارک های ملی خدمات رسانی می کنند.

اکثر سرویس‌های اتوبوس، قطار و مترو در حوالی نیمه‌شب کار نمی‌کنند، بنابراین اگر تا دیر وقت بیرون آمده‌اید، تاکسی تنها گزینه شما خواهد بود. تاکسی های دارای مجوز بسیار گران تر از حمل و نقل عمومی هستند.

همه رانندگان تاکسی انگلیسی صحبت نمی کنند – بنابراین بهتر است مقصد خود را به زبان ژاپنی بدانید یا آدرس آن را یادداشت کنید. خدمات سوارکاری نیز در دسترس است.

برای سفرهای طولانی، قطارهای گلوله ژاپن ( شینکانسن ) افسانه ای هستند. خطوط هوایی داخلی نیز به فرودگاه های متعدد در سراسر ژاپن خدمات رسانی می کنند. کرایه ها رقابتی هستند، اما پرواز معمولاً گران تر از سفر با اتوبوس یا قطار است.

دوچرخه سواری برای رفت و آمد و تور در ژاپن نیز محبوب است. دوچرخه‌ها را همه جا خواهید دید، به‌ویژه ماماچاری (دوچرخه مادر) با سبد، صندلی کودک و پایه پا.

اگر در ژاپن رانندگی کنید، می توانید با گواهینامه بین المللی رانندگی کنید، اما باید ظرف یک سال به گواهینامه محلی تبدیل کنید. خرید خودروها ارزان است، اما راه اندازی آن گران است – و اگر در شهر هستید، بعید به نظر می‌رسد به یکی از آن‌ها نیاز داشته باشید.

هزینه زندگی در ژاپن

ژاپن یکی از گران ترین کشورهای جهان است. اکثر مهاجران به لطف حقوق های بالا و بسته های شغلی عالی زندگی خوبی دارند. مسکن احتمالاً بزرگترین هزینه شما خواهد بود – مهاجرانی که در توکیو زندگی می کنند اجاره ای مشابه با ساکنان نیویورک و لندن می پردازند.

خدمات شهری، به ویژه برق، گران هستند. و هزینه خدمات تلفن، تلویزیون و اینترنت بالاست. اگر محصولات محلی بخرید و از کالاهای وارداتی اجتناب کنید، در قبوض خواربار صرفه جویی خواهید کرد. غذا خوردن در خارج از خانه ارزش نسبتاً خوبی دارد، به خصوص در زمان ناهار که رستوران ها منوهای خود را تنظیم می کنند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.