کویشیکاوا کوراکوئن

کویشیکاوا کوراکوئن- باغ منظره در کنار گنبد توکیو، Koishikawa Korakuen  یکی از قدیمی ترین و بهترین باغ های ژاپنی توکیو است . در اوایل دوره ادو (1868-1600) در محل اقامت شعبه میتو از خانواده حاکم توکوگاوا در توکیو ساخته شد.

این باغ مانند همنام خود در اوکایاما ، پس از شعری که فرمانروایی را تشویق می‌کرد تا تنها پس از رسیدن به خوشبختی برای مردمش لذت ببرد، کوراکوئن نامگذاری شد. کویشیکاوا ناحیه ای است که باغ در آن واقع شده است.

کویشیکاوا کوراکوئن

مانند بیشتر باغ‌های سنتی ژاپنی ، کویشیکاوا کوراکوئن تلاش می‌کند تا مناظر معروف را به صورت مینیاتوری بازتولید کند، با استفاده از حوضچه‌ها، سنگ‌ها، درختان و تپه‌های مصنوعی برای تکرار مناظر ژاپنی و چینی.

شبکه‌ای از مسیرهای پیاده‌روی به سمت مناظر تعیین‌شده منتهی می‌شود که بازدیدکنندگان از آنجا می‌خواهند باغ را تماشا کنند، باغی که با وجود پس‌زمینه مدرن نسبتاً محجوب گنبد توکیو و سایر ساختمان‌های دوردست، یک فرار طبیعی زیبا از توکیو شهری باقی مانده است.

Koishikawa Korakuen در طول سال جذاب است، اما به خصوص در اواخر نوامبر و اوایل دسامبر در طول فصل رنگ پاییز جذاب است که به مقصدی محبوب برای بازدیدکنندگان تور ژاپن پاییز تبدیل کرده است. ده ها درخت افرا در اطراف سه حوض باغ کاشته شده اند که سایه های پر جنب و جوش نارنجی و قرمز به خود می گیرند. همچنین یک بیشه کوچک از درختان جینکو در نزدیکی ورودی شرقی وجود دارد که در پاییز به رنگ زرد طلایی در می آیند.

این باغ همچنین در طول فصل آلو از اواسط فوریه تا مارس و در طول فصل شکوفه‌های گیلاس که معمولاً در اواخر مارس و اوایل آوریل رخ می‌دهد، زیبا است و دارای چندین درخت گیلاس زود شکوفه در اطراف ورودی غربی باغ است. یک مزرعه برنج نیز در پشت باغ یافت می شود.

نام “کوشیکاوا” از منطقه ای که باغ در آن قرار دارد گرفته شده است، در حالی که “کوراکوئن” به معنای “باغ لذت پس از آن” است. این نام نشان دهنده این ایده است که باغ به منظور ایجاد لذت و آرامش برای خانواده حاکم و مهمانان آنها بوده است.

برخی از ویژگی های قابل توجه Koishikawa Korakuen عبارتند از:

حوض مرکزی بزرگی به نام «برکه زنبق» که توسط تپه ها، سنگ ها و درختان احاطه شده است. این برکه زیستگاه گونه های مختلف ماهی و پرندگان آبی است.

یک کپی از “هشت نما از Xiaoxiang”، یک منظره معروف چینی، که شامل یک غرفه برای تماشای ماه، یک تپه به نمایندگی از یک کوه چینی، و یک پل سنگی است.

شالیزاری که برای آموزش کشاورزی و اهمیت برنج در فرهنگ ژاپنی به فرزندان ارباب فئودال استفاده می شد.

باغ آلو، بیشه شکوفه های گیلاس و جنگل درخت افرا که مناظر زیبایی را در فصول مختلف فراهم می کند.

چایخانه ای که بازدیدکنندگان می توانند از مراسم سنتی چای ژاپنی لذت ببرند.

کویشیکاوا کوراکوئن یک مقصد محبوب برای گردشگران و افراد محلی است که محیطی آرام و آرام در قلب توکیو ارائه می دهد. این باغ در تمام طول سال به روی عموم باز است و در فصل شکوفه های گیلاس در بهار و فصل شاخ و برگ های پاییز زیبایی خاصی دارد.بطورکلی اگر برای بازدید و گردشگری به ژاپن سفر کنید حتما باید برای اخذ ویزای ژاپن اقدام کنید .

کویشیکاوا کوراکوئن-رسیدن به آنجا و اطراف

Koishikawa Korakuen دارای یک ورودی شرقی و غربی است. ورودی شرقی در 3 دقیقه پیاده روی از ایستگاه Suidobashi در امتداد خط JR Chuo (فقط قطارهای محلی، زرد) قرار دارد ، در حالی که ورودی غربی 5-10 دقیقه پیاده روی از ایستگاه Iidabashi در امتداد خط JR Chuo (فقط قطارهای محلی، زرد) است. ) و خطوط متروی توزای، یوراکوچو، نامبوکو و اودو. یا 10 دقیقه پیاده روی از ایستگاه Korakuen در امتداد خطوط مترو Marunouchi و Namboku.

ساعت و کارمزد

ساعت ها:9:00 الی 17:00 (ورودی تا 16:30)

بسته شد:29 دسامبر تا 1 ژانویه

پذیرش:300 ین

منبع : https://www.japan-guide.com/e/e3034_003.html

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.