دره کیسو

دره کیسو

در روستاهای دست نخورده ژاپن قدم بزنید

دره ناهموار و جنگلی کیسو در جنوب غربی ناگانو گامی شگفت انگیز به گذشته است. این منطقه بهترین بخش حفظ‌شده مسیر تجاری قدیمی ناکاسندو، شهرهای تاریخی جذاب، و کوه مقدس اونتاکه را در خود جای داده است.

دره کیسو

این موارد را از دست ندهید

• شهرهای پست ناکاسندو ماگوم، سوماگو و نارای که به زیبایی حفظ شده اند

• نوشیدنی ساکه در کیسو فوکوشیما

• آبشارهای مقدس کوه اونتاکه در روستای دورافتاده اوتاکی

• نزدیک شدن به دریاچه ها و رودخانه های باشکوه کیسو

چگونه به آنجا برویم

شینانو اکسپرس تمام طول دره کیسو را طی می کند و این منطقه را به بقیه ژاپن متصل می کند. مناظر از داخل قطار، طعم وسوسه انگیزی از آنچه در فروشگاه است می دهد.

اگر از توکیو سفر می کنید، سوار قطار JR Azusa در ایستگاه شینجوکو به مقصد ماتسوموتو شوید و به شینانو اکسپرس در شیوجیری بروید. یا از ایستگاه توکیو سوار شینکانسن توکایدو-سانیو شوید و در ناگویا حرکت کنید.

از شمال ناگانو، کیسو فوکوشیما یک مسیر مستقیم در شینانو اکسپرس از شهر ناگانو یا ماتسوموتو است. شروع سفر در شهر پست ماگوم در استان گیفو نیز یک گزینه است، که همراه با پیاده روی در ناکاسندو تا سوماگو در ناگانو می باشد.

 

حقایق فوری

• دره کیسو از شرق با کوه های آلپ مرکزی و از غرب با کوه اونتاکه همسایه است

• محصولات چوبی که در اطراف کیسو برای فروش پیدا می کنید از سرو هینوکی با کیفیت بالا ساخته شده اند، که برای امپراتوران ارزشمند بوده است و برای قرن ها باقی خواهد ماند

• ایمان اونتاکه آمیزه ای از شینتو، بودیسم باطنی، و اعمال باستانی شمنی است.

کوه اونتاکه با ارتفاع 3067 متر، دومین آتشفشان بلند ژاپن پس از کوه فوجی است.

 

برای چشیدن طعم ژاپن قدیمی در مسیر ناکاسندو پیاده روی کنید

از اوایل دهه 1600 تا اواخر دهه 1800، بزرگراه ناکاسندو به عنوان یک شریان سفر حیاتی عمل می کرد که کیوتو و ادو (توکیو کنونی) را به هم متصل می کرد و هفتاد کیلومتر آن از کیسو می گذشت. 11 شهرک پستی آن که از ماگوم در جنوب تا نیکاوا در شمال امتداد دارند، استراحت و سرگرمی را برای بازرگانان و مسافران خسته فراهم می‌کردند.

 

یخ زده در زمان

بخش‌هایی از Nakasendo کیسو هنوز به‌طور باورنکردنی به خوبی حفظ شده‌اند، مانند چشم‌اندازی که از یکی از چاپ‌های کلاسیک هیروشیگه برگرفته از Ukiyoe است. این امر به ویژه در مورد Magome و Tsumago، دو شهر پست نمادین با مناظر قدیمی چوبی در ورودی جنوبی دره کیسو صادق است.

در قسمت شمالی دره، شهر نارای به خوبی حفظ شده است. این شهر بزرگتر از شهرهای دیگر این منطقه است و خیابان اصلی آن بیش از یک کیلومتر امتداد دارد. بهترین زمان در عصر است، زمانی که ساختمان های قدیمی با فانوس های درخشان روشن می شوند.

 

کیسو فوکوشیما، نیمه راه در ناکاسندو را کاوش کنید

بزرگترین شهر کیسو یک جامعه آرام در کنار رودخانه کیسو است. قبلاً به عنوان یکی از پست های بازرسی در امتداد ناکاسندو عمل می کرد که توسط شوگان های توکوگاوا در ادو برای کنترل شدید حرکت افراد، کالاها و به ویژه اسلحه ها استفاده می شد. امروزه، کیسو فوکوشیما، با خانه‌هایی که بر فراز رودخانه کیسو جمع شده‌اند، چندین محله به‌خوبی حفظ‌شده و فروشگاه‌های سوغاتی، شهری لذت‌بخش برای سرگردانی است.

راه زائران را ادامه دهید

یکی از مقدس ترین کوه های ژاپن، کوه اونتاکه، بیش از هزار سال است که مقصد زیارتی بوده است. مومنان هنوز از سرتاسر ژاپن می آیند تا مسیر زیارتی اونتاکه را تا قله طی کنند و مراسمی را در مکان های مقدس در طول مسیر انجام دهند.

 

آبراه های دیدنی کیسو

دره کیسو یک جریان به ظاهر بی پایان از آب فوق العاده خالص دارد. بسته به نور و عوامل دیگر، دریاچه ها، رودخانه ها و نهرهای آن از شفاف تا فیروزه ای تا سبز زمردی متفاوت است.

بسیاری از فعالیت های مبتنی بر آب در سراسر کیسو در دسترس هستند. به ماهیگیری در تپه ها بروید و ماهی قزل آلای ژاپنی، معروف به ایوانا را صید کنید. سپس، در کنار آب‌های فیروزه‌ای که از دره آترا می‌گذرد، خلیجی عالی برای باربیکیو پیدا کنید.

کایاک در امتداد دریاچه اونتاکه

برای دیدن مناطق بیشتر، روی آب بیایید و در دریاچه اونتاکه برای تماشای مناظر تماشایی آتشفشان کایاک سواری کنید. با کایاک سواری دریاچه شیزنکو در دهکده اوتاکی، شما را از طریق دره ای دورافتاده که در بالای آن بالا می رود، می برد. قابق سواری در رودخانه کیسو گزینه دیگری برای یک روز گردشی در آبراه های کیسو است.

 

 

منبع منبع
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.