کاتسوراگی،نارا

کاتسوراگی،نارا پناهگاهی برای کوهنوردان و گل ها

گل‌ها در کاتسوراگی تقریباً در تمام طول سال شکوفا می‌شوند و در هر فصل زیبایی بی‌نظیری به مناظر می‌بخشند. برخی از آنها با دقت کشت می شوند، اما بسیاری از آنها به طور طبیعی در مزارع و دامنه ها رشد می کنند. کوهنوردان و گردشگران تور ژاپن  از سراسر ژاپن و خارج از کشور به اینجا می آیند تا از مناظر همیشه در حال تغییر لذت ببرند.

زیبایی این منطقه با تاریخ طولانی و غنی ترکیب شده است. این منطقه یک مرکز باستانی سیاسی، هنری و فرهنگی بود و در اینجا بود که بودیسم برای اولین بار در ژاپن ریشه گرفت. ورزش سنتی سومو ریشه در کاتسوراگی دارد. زیارتگاه ها و معابد هم تاریخ و هم زیبایی گل های منطقه را جشن می گیرند.

این موارد را از دست ندهید

• سومو را در یک حلقه معتبر تجربه کنید

• مشاهده انواع درختان گلدار در معبد Taimadera

• درخت ۱۰۰۰ ساله جینکو را در معبد Katsuragi Hitokotonushi-jinja ببینید

چگونه به آنجا برویم

کاتسوراگی در سمت غربی استان نارا واقع شده است. از کیوتو از طریق یک قطار سریع السیر محدود قابل دسترسی است که حدود ۹۰ دقیقه طول می کشد. از اوزاکا حدود یک ساعت طول می کشد. سفر از توکیو حدود سه ساعت است.

از توکیو، با JR Tokaido Shinkansen به ایستگاه Shin-Osaka بروید. در ایستگاه Shin-Osaka، به خط مترو Midosuji به ایستگاه Tennoji بروید. از Abenobashi (Tennoji) حدود ۴۵ دقیقه تا ایستگاه Taima-dera با خط Kintetsu Minami-Osaka فاصله دارد.

از کیوتو، از خط Kintetsu Kyoto/Kashihara استفاده کنید و به ایستگاه Kashihara-jingu-mae منتقل شوید. پس از این، ۱۵ دقیقه با خط Kintetsu Minami-Osaka به ایستگاه Taima-dera خواهید رسید.

کاتسوراگی،نارا

مشاهده شکوفه های فصلی از قله کوه

قابل مشاهده ترین نقطه دیدنی در این منطقه کوه کاتسوراگی است  برای سفر به ژاپن و رفتن به این منطقه زیبا بایستی نسبت به ویزای توریستی ژاپن اقدام کرد  ، کوهی با ارتفاع ۹۵۰ متر که در مرز استان های نارا و اوزاکا قرار دارد. این مکان دارای طیف گسترده ای از گل ها است که در طول سال شکوفا می شوند.

محبوب ترین آنها رودودندرون است. گمان می رود که بیش از یک میلیون از آنها در ماه می شکوفه می دهند و این فصل پر از کوهنوردانی است که برای لذت بردن از دریای شکوفه های قرمز می آیند.

پاییز یکی دیگر از زمان‌های محبوب برای پیاده‌روی است، زیرا چمن نقره‌ای ژاپنی که در منطقه به نام سوسوکی شناخته می‌شود، تپه‌ها را پوشانده است. اگر پیاده روی به بالای کوه بیشتر از آن چیزی است که آماده هستید، طناب‌راهیی وجود دارد که مناظر هوایی را ارائه می‌دهد.

در تاریخ اسطوره ای و واقعی مهم است

مانند نارا و آسوکا، کاتسوراگی به برخی از باستانی‌ترین مکان‌های تاریخی ژاپن متصل است. این نام به خاطر قبیله کاتسوراگی، خانواده مهمی که در دوره کوفون، از قرن سوم تا پنجم در این منطقه زندگی می کردند، گرفته شده است.

برخی تصور می کنند کاتسوراگی مکان واقعی یک منطقه افسانه ای به نام تاکاامهارا است. طبق گفته کوجیکی، قدیمی ترین سابقه تاریخی در ژاپن که به سال های ۷۱۱-۷۱۲ باز می گردد، تاکاامهارا خانه خدایان بوده است.

کاتسوراگی،نارا:معابد گل با ریشه های تاریخی

معابد کاتسوراگی تاریخ بسیار طولانی دارند و تقریباً به زمان ورود بودیسم به ژاپن برمی گردد. معبد تایمادرا در سال ۶۱۲ تاسیس شد. ناقوس معبد و فانوس های سنگی آن قدیمی ترین در ژاپن هستند.

زمین تایمادرا پوشیده از درختان آلو و گیلاس است. این بدان معناست که فصل شکوفه های بهاری در اینجا می تواند به جای هفته ها، ماه ها طول بکشد. اما واقعاً باغ های این معبد در هر فصلی زیبا هستند.

یکی دیگر از معبدهای قدیمی در نزدیکی معبد Sekkoji است که در پایه کوه نیجو واقع شده است. در اوایل قرن هفتم ساخته شد و قدیمی ترین بوداهای سنگی ژاپن را در خود جای داده است.

مانند معبد تایمادرا، سککوجی به خاطر گل‌هایش شناخته می‌شود، اما به‌ویژه برای درختان گل صد تومانی، که بیش از ۴۰۰۰ عدد از آن‌ها را در خود جای داده است. آنها معمولاً از اواخر آوریل تا اوایل می شکوفا می شوند.

یک کلمه، یک آرزو

یک زیارتگاه شینتو، زیارتگاه Katsuragi Hitokotonushi-jinja، به خدای این نام تقدیم شده است، که گفته می شود هر آرزویی را برآورده می کند، اما تا زمانی که تنها یک کلمه باشد. هنگام بازدید، حتماً خوب فکر کنید و آرزوی خود را از قبل آماده کنید.

اعتقاد بر این است که درخت جینکو در زیارتگاه بیش از ۱۲۰۰ سال قدمت دارد. این درخت به دلیل شکل منحصر به فردش نامی غیر معمول دارد، درخت سینه. همچنین توسط زنانی که امیدوارند فرزندان سالمی به دنیا بیاورند و تربیت کنند، مورد احترام است.

سومو را در یک حلقه واقع گرایانه تجربه کنید

در یک یادداشت تاریخی متفاوت، کاتسوراگی را زادگاه کشتی سومو می دانند. یک موزه کوچک به نام Sumo-kan “Kehaya-za” در سال ۱۹۹۰ برای برانگیختن علاقه و کمک به مردم برای درک این ورزش سنتی افتتاح شد. برخی از نمایشگاه ها تعاملی هستند و گاهی اوقات نمایش هایی در دسترس است.

باید حدود سه ساعت وقت بگذارید تا تمام مکان‌های اصلی منطقه کاتسوراگی، از جمله پیاده‌روی‌های بین مکان‌ها را ببینید. در طول بهار، به دلیل ازدحام تماشاگران گل، پیاده روی ممکن است به زمان بیشتری نیاز داشته باشد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.