کاماکورا،کاناگاوا

کاماکورا،کاناگاوا – کاماکورا، شهر، جنوبی کاناگاوا کن (استان )، شرق-مرکزی هونشو، ژاپن. در خلیج ساگامی اقیانوس آرام، درست در جنوب یوکوهاما واقع شده است. . این شهر در پایه غربی شبه جزیره میورا واقع شده است، از سه طرف توسط تپه ها محصور شده است و سواحل شنی خوبی در جنوب دارد.

کاماکورا به عنوان یک مکان تاریخی، استراحتگاه، و یک منطقه مسکونی در امتداد خط راه آهن به یوکوهاما و توکیو عمل می کند.بازدید کنندگان تور ژاپ ارززان

مکان‌های تاریخی، گل‌ها و شاخ و برگ‌های فصلی، و غذاهای لذیذ در پایتخت باستانی، که به راحتی از توکیو قابل دسترسی هستند

کمتر از یک ساعت در جنوب توکیو، کاماکورا، پایتخت سیاسی ژاپن، که به خاطر معابد و میراث ادبی، و همچنین سواحل و مسیرهای پیاده‌روی‌اش معروف است، قرار دارد.

این موارد را از دست ندهید

• بودای بزرگ کاماکورا

• برخی از قدیمی ترین و زیباترین معابد ذن در ژاپن

• موزه هنر مدرن

• خرید در امتداد کوماچی-دوری، خیابان منتهی به ایستگاه کاماکورا

• انوشیما و سواحل کاماکورا

کاماکورا،کاناگاوا

چگونه به آنجا برویم

ایستگاه کاماکورا ۵۵ دقیقه تا ایستگاه توکیو در خط JR Yokosuka فاصله دارد. از ایستگاه کاماکورا، بسیاری از جاذبه ها در چند قدمی قرار دارند. یک راه‌آهن محلی و خدمات مونوریل، مناطق دیگر را به هم متصل می‌کند.

کاماکورا،کاناگاوا – بودای بزرگ کاماکورا

نماد کاماکورا مجسمه برنزی قرن سیزدهمی آمیدا بودا در معبد کوتوکو این است که ارتفاع تقریباً ۱۱ متری دارد (بدون پایه آن). در ابتدا در یک سالن چوبی بزرگ قرار داشت، در دوره ادو (۱۶۰۳-۱۸۶۸) پس از آسیب دیدن در اثر طوفان ها و زلزله ها در طول سال ها بازسازی شد. امروزه این مکان محبوب ترین مکان برای بازدید کنندگان در کاماکورا و همچنین دومین بودای بزرگ در کشور است.

معبد تسوروگائوکا هاچیمانگو

تسوروگائوکا هاچیمانگو قلب کاماکورا و نقطه ای است که شهر در اطراف آن توسعه یافته است. در سال ۱۱۸۰، میناموتو نو یوریتومو، که شوگونات کاماکورا را تأسیس کرد، عبادتگاه را از ساحل یویگاهاما به مکان کنونی آن منتقل کرد، بنابراین پایه و اساس تسوروگائوکا هاچیمانگو را گذاشت. امروزه این معبد مقصدی محبوب برای بسیاری از بازدیدکنندگان  تور ژاپن ارزان است.

در طول سال رویدادهای مختلفی از جمله جشنواره ها، عروسی ها و نمایشگاه ها برگزار می شود. این شهر همچنین به خاطر جشنواره های بهار و پاییز یابومسامه (تیراندازی با کمان روی اسب) مشهور است. این معبد علاوه بر حوض ها و باغ های زیبای خود، گنجینه های ملی بسیاری را نیز در خود جای داده است. در امتداد نزدیکی به معبد، غرفه‌های مواد غذایی برای فروش شیرینی و خوراکی‌های دیگر وجود دارد. این مکان در فاصله ۱۰ دقیقه پیاده روی از ایستگاه کاماکورا در امتداد یک مسیر زیبای درختکاری شده است.

کاماکورا معابد و زیارتگاه های دیگر نیز دارد. Hasedera، در نزدیکی دریا و نزدیک به بودای بزرگ، معبدی با باغی زیبا است. معبد Zeniarai Benten را از دست ندهید، جایی که می توانید پول خود را در آب مقدس چشمه بشویید و برای ثروا بیشتر دعا کنید.

معابد دیگری نیز مانند Engakuji , Jochiji , Kenchoji وجود دارد. آنها با هم “Kamakura Gozan” (“پنج کوه کاماکورا”) نامیده می شوند و معابد معروف ذن بودایی هستند. همچنین برای پیاده روی عالی هستند.

Meigetsuin، Anyoin، و Ankokuronji به ویژه به خاطر گل های شکوفه زیبای خود مشهور هستند، در حالی که توکیجی به عنوان یکی از تنها دو معبدی شناخته می شود که زنان می توانستند در طول ۶۰۰ سال از دوره فئودالی ژاپن از دست شوهران خود فرار کنند و طلاق بگیرند. هوکوکوجی به خاطر بامبوهایش معروف است. یک کاسه چای سبز را در جنگل بامبو امتحان کنید.

موزه هنر مدرن کاماکورا و هایاما

این اولین موزه عمومی هنر مدرن در ژاپن است و در دو مکان تقسیم شده است. کاماکورا و هایاما. ضمیمه کاماکورا در نزدیکی معبد Tsurugaoka Hachiman واقع شده است، در حالی که ضمیمه هایاما نیاز به یک اتوبوس سواری کوتاه به سمت جنوب دارد. سالانه چهار یا پنج نمایشگاه برگزار می شود، بنابراین قبل از بازدید، وب سایت را برای برنامه نمایشگاه بررسی کنید.

جشنواره کاماکورا و جشنواره تسوروگائوکا هاچیمانگو ریتایسای

جشنواره کاماکورا و جشنواره تسوروگائوکا هاچیمانگو ریتایسای هر دو در اطراف معبد تسوروگائوکا هاچیمانگو متمرکز هستند. جشنواره کاماکورا در آوریل یک رویداد معروف یک هفته ای با رقص و اجرای سنتی است. ریتایسای در سپتامبر جشن هنر سامورایی در تیراندازی با اسب است. شهر در این زمان‌ها بسیار شلوغ می‌شود، اما همچنان باید در برنامه سفر هر بازدیدکننده‌ای باشد. *لطفاً توجه داشته باشید که جزئیات رویداد ممکن است به دلیل COVID-19 تغییر کند.

خیابان کماچی دری

این منطقه به موازات مسیر Tsurugaoka Hachimangu است و با انواع فروشگاه‌ها، رستوران‌های سنتی، کافه‌های شیک، شیرینی‌فروشی‌ها، سوغاتی‌فروشی‌ها و فروشگاه‌های کیمونو گران‌قیمت پر شده است.

انوشیما و ساحل شونان

انوشیما مدت‌هاست که یکی از نقاط محبوب سفرهای روزانه از توکیو بوده است. از فانوس دریایی شمع انوشیما، می توانید منظره وسیع ۳۶۰ درجه ای از جزیره ای که کوه فوجی را در بر می گیرد، دریافت کنید. این جزیره خانه بنزایتن معروف «برهنه»، میو اون بنزایتن، یکی از «سه بنزایتن بزرگ ژاپن» است که توسط بسیاری از مردم پرستش می شود.

خط ساحلی کاماکورا دارای پنج منطقه اصلی است که شامل یویگاهاما، زایموکوزا و کاشیگو است. در تابستان این منطقه مملو از بازدیدکنندگانی است که به دنبال لذت بردن از دریا، آفتاب، موج سواری و غذاهای دریایی تازه هستند. در طول ماه های تابستان رستوران ها و کافه هایی در ساحل وجود دارد.بازدیدکنندگان می توانند ویزای توریستی ژاپن را دریافت کنند و با بازدید رستوران ها و ساحل ها در تابستان نهات لذت را ببرند.

این منطقه اغلب به دلیل سبک زندگی‌اش با سواحل جنوب کالیفرنیا مقایسه می‌شود، به‌ویژه جامعه موج‌سواری که در دهه‌های ۵۰، ۶۰ و تا ۱۹۷۰ همراه با موسیقی محبوب توسعه یافت و شکوفا شد.

بازدید از منطقه کاماکورا به راحتی می تواند یک روز کامل را با تعدادی منظره دیدنی پر کند. اقامت شبانه به شدت توصیه می شود.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.