جزیره ایشیگاکی

جزیره ایشیگاکی

جنوبی ترین شهر ژاپن یک بهشت ​​استوایی است – خورشید، دریا، شن و صخره های مرجانی سالم که کیلومترها امتداد دارند

هنگامی که به جزیره ایشیگاکی می‌رسید، خود را در جنوبی‌ترین شهر ژاپن خواهید دید که حدود 2000 کیلومتر با توکیو فاصله دارد. ایشیگاکی دارای خط ساحلی زیبا با سواحل باشکوه و مسیرهای پیاده روی عالی در مرکز جزیره است.

این موارد را از دست ندهید

• برخی از بهترین سواحل اوکیناوا

• غواصی با پرتوهای مانتا در خلیج کابیرا

• مناظر خیره کننده از جزایر Yaeyama

جزیره ایشیگاکی

چگونه به آنجا برویم

از فرودگاه ناها و از فرودگاه هاندا توکیو می توانید به جزیره ایشیگاکی برسید. همچنین پروازهایی از فرودگاه ناریتا در توکیو، فرودگاه بین المللی Chubu Centrair در ناگویا، فرودگاه بین المللی کانسای در اوزاکا، فرودگاه فوکوکا، فرودگاه میاکو و فرودگاه یوناگونی وجود دارد.

پروازهای مکرری از فرودگاه ناها به فرودگاه نیو ایشیگاکی وجود دارد. همچنین می توانید مستقیماً از فرودگاه هاندا توکیو به جزیره ایشیگاکی پرواز کنید. سفر حدود 3 ساعت طول می کشد. یک سرویس اتوبوس بین فرودگاه و ترمینال اتوبوس در مرکز ایشیگاکی وجود دارد. به طور منظم در حال حرکت است و سفر با آن حدود 45 دقیقه طول می کشد.

ماشین کرایه ای راه ایده آلی برای رفت و آمد در اطراف ایشیگاکی است. تقریباً با کمتر از یک ساعت رانندگی می توانید به هر جایی که می خواهید در جزیره بروید.

درباره جزیره

این جزیره حدود 49000 نفر جمعیت دارد.

در حالی که شهر ایشیگاکی جذابیت های خود را دارد، وقتی به جنوب جزیره بروید و خط ساحلی آن را کشف کنید، شگفتی های واقعی جزیره ایشیگاکی را کشف خواهید کرد. نقاط برجسته دیگر عبارتند از منطقه کوهستانی در مرکز و شبه جزیره خوش منظره هیراکوبو، یک شبه جزیره طولانی که از قسمت شمال شرقی جزیره بیرون آمده است. این منطقه کم جمعیت است و سواحل باشکوه و مسیرهای پیاده روی عالی را ارائه می دهد.

سواحل و فراتر از آن

برخی از بهترین سواحل را در هر نقطه اوکیناوا در جزیره ایشیگاکی خواهید یافت. چه به دنبال استراحت روی شن‌های سفید باشید، چه در اقیانوس شنا کنید یا به بهشت ​​مرجانی شیرجه بزنید، سواحل ایشیگاکی شما را راضی می‌کند.

از میان چندین سواحل این جزیره، ساحل Maeza نزدیکترین ساحل به فرودگاه است. اینجا یک مقصد محبوب با شن و ماسه و دریای فوق‌العاده است، اما اگر بخواهید یک رانندگی کوتاه داشته باشید، چشم‌اندازهای هیجان‌انگیزتری هم وجود دارد.

از فرودگاه به سمت غرب بروید و سواحل شگفت انگیز فوساکی، سوکوجی و یونه هارا را خواهید دید. همه آنها در فاصله یک ساعت رانندگی از فرودگاه هستند. ساحل فوساکی – مستقیماً در غرب شهر ایشیگاکی – به خاطر غروب های افسانه ای اش شناخته شده است، اما روزهای آفتابی آن به همان اندازه چشمگیر هستند. چتر دریایی هنگام شنا در ماه های تابستان در اوکیناوا می تواند یک خطر ناخوشایند باشد، اما در ساحل فوساکی یک توری ایمنی در اطراف خلیج وجود دارد تا آنها را از آن دور نگه دارد.

ساحلی خانوادگی

در گوشه شمال غربی جزیره ایشیگاکی، به ساحل سوکوجی می‌رسید که در خلیجی زیبا احاطه شده با درختان قرار دارد. اگر با کودکان خردسال سفر می کنید، این ساحل ایده آلی برای بازدید است. آب بسیار کم عمق و بستر دریا شنی است. همانند ساحل فوساکی، توری برای جلوگیری از ورود چتر دریایی در تابستان وجود دارد.

ساحل یونه هارا در سمت شمالی جزیره قرار دارد و محبوب ترین مقصد است. یک کمپینگ در این نزدیکی وجود دارد و ساحل پر از زندگی است. اینجا مکان مناسبی برای غواصی می باشد.

هشدار: با وجود محبوبیت آن، هیچ غریق یا توری چتر دریایی در ساحل یونه هارا وجود ندارد و جریان های قوی در خلیج وجود دارد.

به سمت غروب آفتاب بروید

اگر می خواهید کمی دورتر رانندگی کنید، در نیمه راه شبه جزیره هیراکوبو، به ساحل سانست خواهید رسید. بیشتر مسافران به سمت مقاصدی می روند که راحت تر به آن دسترسی دارند، بنابراین این ساحل آرام تر و خلوت تر است.

اینجا با ترکیبی عالی از ماسه ها، آب های آرام، کم عمق، نقاط غواصی عمیق، و صخره های مرجانی دیدنی، ارزش بیش از 50 دقیقه رانندگی از فرودگاه را دارد. تورهای چتر دریایی در تابستان پهن می شوند و تجهیزات غواصی اجاره و امکانات دوش در دسترس است.

پایین، در میان سفره ماهی ها

در بسیاری از سواحل جزیره مکان های خوبی برای غواصی وجود دارد. اگر غواص حرفه ای هستید، فرصت غواصی با سفره ماهی ها را از دست ندهید.

سفره ماهی ها در ماه‌های تابستان در اطراف خلیج کابیرا، نزدیک ساحل سوکوجی جمع می‌شوند و به قدری فراوان هستند که تقریباً در هر شیرجه با آن‌ها روبرو خواهید شد.

آنچه در داخل کشور باید دید

دو کوه زیبا در جزیره ایشیگاکی وجود دارد. هر دوی این کوه ها به راحتی قابل صعود هستند—شما می توانید هر دو را در یک روز فتح کنید و هنوز فرصت دارید تا به ساحل بروید.

کوه اوموتو مشرف به ساحل یونهارا در شمال جزیره است. ارتفاع آن کمی بیش از 500 متر است و بین 60 تا 90 دقیقه طول می کشد تا صعود کنید. وقتی به قله رسیدید، منظره‌ای شگفت‌انگیز از کل جزیره، صخره‌های مرجانی و جزایر اطراف را خواهید دید.

کوه نوسوکو کمی بالاتر از شبه جزیره هیراکوبو، در شمال شرقی جزیره واقع شده است، و با اینکه آنقدر مرتفع نیست و منظره وسیعی را ارائه نمی دهد، اما باز هم ارزش پیاده روی را دارد.

برای صعود زمان زیادی لازم ندارید و تجربه ای آسان را برای شما به ارمغان می آورد. منظره از بالای آن شبه جزیره هیراکوبو شروع می شود، و خط ساحلی به سمت غرب، با کل جزیره، که در پشت آن گسترده شده است را نشان می دهد.

 

 

 

منبع منبع
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.