ایزه

 

ایزه ، خانه ایزدی که به خورشید و قلب پویای مذهب شینتو تشبیه شده است، ایزه نیز شگفتی های طبیعی و غذاهای لذیذ را ارائه می دهد.

با وجود زمین مقدس Ise-Jingu به عنوان مرکز آن، در اطراف منطقه Ise Bay در شرق Mie، چیزهای زیادی برای دیدن و انجام دادن وجود دارد. فراتر از کاوش در جنبه های مذهبی این منطقه، شانس زیادی برای گشت و گذار در مناطق تاریخی، استراحت در سواحل شنی، و لذت بردن از غذاهای لذیذ محلی مانند خرچنگ خاردار و آبریز خواهید داشت.که بازدید کنندگان درسراسر دنیا برای خرید تور ژاپن اقدام میکنند.

ابن موارد را از دست ندهید

• فضای عرفانی Ise-Jingu

• یخ تراشیده شد از یک مغازه در امتداد خیابان Oharaimachi در خارج از Naiku

• استراحت در ساحل در توبا

چگونه به آنجا برویم

منطقه خلیج ایزه به راحتی با راه آهن Kintetsu از اوزاکا و ناگویا قابل دسترسی است.

شهر ایزه معمول ترین نقطه شروع برای سفر در این منطقه است. ایستگاه Ise-shi تقریباً ۱ ساعت و ۴۵ دقیقه از اوزاکا، ۲ ساعت از کیوتو و ۱٫۵ ساعت از ناگویا با قطار سریع السیر محدود Kintetsu فاصله دارد. مسافت از ناگویا حدود ۹۰ دقیقه است.

روح ژاپن

شینتو دین بومی ژاپن است و Ise-Jingu از ۱۲۵ زیارتگاه از جمله پناهگاه های اصلی نایکو و گکو تشکیل شده است. نایکو مقدس ترین مکان آن است، جایی که آماتراسو اومیکامی، خدایی که به خورشید تشبیه شده است، در آن گنجانده شده است. می‌توانید به‌عنوان یک سفر روزانه از Ise-Jingu و منطقه اطراف دیدن کنید، اما اقامت یک شبه به شما این امکان را می‌دهد که با سرعتی آرام‌تر به کاوش بپردازید.

ایزه

ایزه:موزه گکو و سنگوکان

در حالی که Naiku of Ise-Jingu معروف ترین منطقه آن است، Geku و موزه Sengukan در حدود ۵ کیلومتری آن نیز ارزش بازدید دارند. هر دو در مرکز ایزه هستند و حدود ۱۰ دقیقه پیاده تا ایستگاه Iseshi فاصله دارند. معماری گکو شبیه به نایکو است، اگرچه تفاوت هایی بین آنها وجود دارد.

موزه سنگوکان آیین شیکینن سنگو (جابجایی زیارتگاه) Ise-Jingu را از طریق نمایشگاه‌های مختلف نشان می‌دهد. اینها شامل بازسازی کامل ساختاری است که در آن یک خدا محفوظ است، و همچنین نمایش دستورالعمل‌هایی برای ایجاد زینت‌ها و گنجینه‌های مقدس برای خدایان.

نایکو

نایکو به خدای آماتراسو اومیکامی تقدیم شده است که به خورشید و جد اساطیری امپراتوران متوالی ژاپن تشبیه شده است. همچنین گفته می‌شود که آینه‌ای مقدس به نام Yata-no-kagami، نمادی از خدا، که بخشی از سلطنت‌ است، در آن قرار دارد.

خیابان اوهارایماچی، خارج از نایکو، خیابانی طولانی، پرپیچ و خم و قدیمی با ردیفی از مغازه‌ها و رستوران‌ها است که ارزش وقت گذاشتن برای کاوش را دارد.

برای ورود به محوطه نایکو، از پل چوبی Ujibashi و از دروازه های توری در دو طرف عبور کنید.

در حالی که بسیاری از زیارتگاه های وابسته و سایر سازه های شینتو در سراسر محوطه وجود دارد، ساختمان اصلی نایکو تا حد زیادی از دید عموم پنهان است. با این حال، این فضای باشکوه، قدم زدن در محیط سرسبز طبیعی را به یک تجربه شگفت انگیز تبدیل می کند.

گزینه های خرید و غذاخوری

پس از بازدید از Ise-Jingu، در خیابان اطراف Oharaimachi و میدان Okage Yokocho پرسه بزنید تا غذاهای آشپزی مانند نودل Udon ضخیم ایزه و یخ تراشیده شده را امتحان کنید. اگر از علاقه مندان به چای سبز هستید، ایزه به خاطر چایش معروف است، پس حتما یک فنجان بخورید. این منطقه مکان خوبی برای انتخاب هدایای ویژه برای دوستان و خانواده در خانه است.

فراتر از ایزه

با اینکه ایزع جاذبه اصلی این منطقه است، اما ماتسوساکا و تسو هر دو بازدیدهای ارزشمندی را به همراه دارند.

ماتسوساکا زمانی یک شهر تجاری پر رونق با قلعه ای بود که بر فراز این منطقه قرار داشت و دیوارهای قلعه برای گشت و گذارها باقی مانده است. ادعای شهرت امروزی شهر، گوشت گاو ماتسوساکای سنگ مرمر است که رقیب انواع معروف کوبه است. حتی با آن سوشی درست می کنند. یاکیتوری ماتسوساکا، که در صدر میسو قرار دارد نیز در بین غذاخورها شهرت فوق العاده ای به دست آورده است.

تسو یک پایگاه عالی برای گشت و گذار به سایر نقاط استان میه است. وقتی در شهر هستید، موزه هنر میه را از دست ندهید که آثار هنری به سبک غربی را که توسط هنرمندان ژاپنی تولید شده است را به نمایش می گذارد.

برای خورشید پرستان و دوستداران اقیانوس، سواحل متعددی در امتداد خلیج ایزه، به ویژه در توبا، در شرق شهر ایزه وجود دارد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.