مالیات گردشگری بین المللی

مالیات گردشگری بین المللیژاپن فرصت های هیجان انگیز زیادی را برای بازدیدکنندگان  خود فراهم می کند. فن‌آوری پیشرفته را تجربه کنید، مناظر طبیعی باورنکردنی را کاوش کنید و از غذاهای عالی لذت ببرید – اینها و بسیاری موارد دیگر در ژاپن منتظر شما هستند! چه بازدید شما صرفاً یک تعطیلات باشد یا ترکیبی از تجارت و اوقات فراغت ، توجه داشته باشید که مالیات‌هایی وجود دارد که باید پرداخت کنید. همچنین چنانچه قصد سفر به ژاپن و خرید تور ژاپن را دارید بهتر است از فرهتگ و آداب مردم این کشور اطلاعاتی کسب کنید.

بسته به برنامه ها و شرایط خود، بازدیدکنندگان خارجی ژاپن ممکن است مجبور به پرداخت مالیات، هزینه ها و هزینه های متفاوتی باشند. در اینجا برخی از مالیات ها و هزینه های رایجی که ممکن است با آنها روبرو شوید آورده شده است:

مالیات های گردشگری بین المللی

مسافرانی که ژاپن را با کشتی یا هواپیما ترک می کنند، ملزم به پرداخت مالیات توریستی بین المللی به ارزش ۱۰۰۰ ین در هر حرکت هستند، اگرچه برخی از این قاعده ها استثنا هستند. این شامل کودکان زیر ۲ سال و همچنین سفیران خارجی، وزرا، کنسول ها، مهمانان دولتی و سایر افراد با وضعیت مشابه می شود. مالیات توریستی بین‌المللی معمولاً توسط آژانس مسافرتی جمع‌آوری می‌شود و برای توسعه منابع گردشگری، بهبود دسترسی به جاذبه‌های محلی و ایجاد محیط گردشگری راحت‌تر به دولت ژاپن واریز می‌شود.

مالیات گردشگری بین المللی

مالیات گردشگری بین المللی- مالیات بر مصرف

مالیات بر مصرف در ژاپن مالیاتی است که از همه «فروش‌های مشمول مالیات» اخذ می‌شود. ژاپن ۱۰ درصد مالیات بر مصرف دارد که برای اکثر کالاها و خدمات از جمله هتل ها، حمل و نقل و غذا اعمال می شود. افراد غیر مقیم ژاپن یا هر شرکت خارجی نیز مشمول پرداخت مالیات بر مصرف هستند.

اگر معامله تجاری دارید که در داخل مرزهای ژاپن رخ داده است، خواه برای یک نهاد تجاری، به منظور جبران خسارت، انتقال دارایی ها یا استفاده از خدمات، باید مالیات مصرف آن را بپردازید.

درباره مالیات بین المللی توریست:

مسافران بین المللی که قرار است از هر فرودگاهی در ژاپن حرکت کنند و سنشان بالای ۲ سال باشد باید ۱۰۰۰ دلار ین برای هر مسافر پرداخت کنند.

هزینه های ویزا

ویزای توریستی در ژاپن برای مسافرانی که قصد بازدید از خانواده یا دوستان یا هر هدف تفریحی و کوتاه مدت دیگری را دارند که نیازی به شرکت در فعالیت های پولی ندارد، مورد نیاز است. در حالی که شهروندان اکثر کشورها نیاز به درخواست  ویزای توریستی ژاپن دارند، برخی از کشورها هستند که اتباع آنها می توانند تا ۹۰ روز بدون ویزا در ژاپن بمانند.

هزینه ویزای ژاپن به شرح زیر است:

· ۳۰۰۰ ین برای ویزای یکبار ورودبه ژاپن

· ۶۰۰۰ ین برای ویزای دو بار ورود یا چند بار ورود

· ۷۰۰ ین برای ویزای ترانزیت

درآمد حاصل ازمالیات گردشگری به سه حوزه زیراختصاص می یابد:

۱-محیط گردشگری راحت ترو بدون استرس ایجاد کنید

۲-بهبود دسترسی به اطلاعات در مورد طیف گسترده ای ازجاذبه های ژاپن

۳-توسعه منابع گردشگری با بهره گیری از دارایی های منحصر به فرد فرهنگی و طبیعی مناطق مربوطه

لطفا توجه داشته باشید مسافرانی که شرایط خاصی مانند کودکان زیر ۲ سال و کسانی که ژاپن را در تاریخ ۷ ژانویه ۲۰۱۹ یا بعد از آن با استفاده از بلیط هواپیما صادر شده قبل از ۷ ژانویه ۲۰۱۹ ترک می کنند از پرداخت هزینه بین المللی معاف هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.