شهرهای مهم ژاپن

شهرهای مهم ژاپن – کشور ژاپن دهمین کشور پرجمعیت در شرق قاره آسیا می باشد که به شکل جزیره و جزو ۸ کشور صنعتی دنیا است. ژاپن کشوری زلزله خیز و سالانه سونامی های زیادی تجربه کرده است.

از شهرهای مهم کشور ژاپن می توان به شهرهای هیروشیما ، توکیو، ناگویا، اوکایاما و استان نیگاتا اشاره کرد .که برای سفر به این شهرها نیاز به تورژاپن داریم . پایتخت این کشور، شهر زیبای توکیو با حدود ۹ میلیون نفر جمعیت می باشد.

۱-شهر هیروشیما

هیروشیما، شهری مدرن در جزیره هونشو ژاپن، در طول جنگ جهانی دوم تا حد زیادی توسط بمب اتمی ویران شد.

سایر مکان‌های برجسته عبارتند از Shukkei-en، باغ رسمی ژاپنی، و قلعه هیروشیما، قلعه‌ای که توسط یک خندق و یک پارک احاطه شده است.هیروشیما جزو یکی از قطب های گردشگری ژاپن است

شهر هیروشیما که مورد بمباران هسته ای توسط ایالات متحده قرار گرفت در حال حاضر به شهری مدرن تبدیل شده که دارای تمدن و فرهنگ غنی می باشد و با جاذبه های گردشگران فراوان می تواند مقصد خوبی برای گردشگران باشد.

آب و هوا در هیروشیما

هیروشیما دارای آب و هوای نیمه گرمسیری و مرطوب که زمستان های سرد و تابستان های گرمی دارد همچنین تابستان بهترین زمان سفر به این شهر است.

جاذبه های مهم گردشگری هیروشیما

۱٫قلعه هیروشیما -این قلعه توسط بمباران اتمی از بین رفت ولی بازسازی آن فرصتی ایجاد کرد تا تاریخ و سبک زندگی این شهر در گذشته به تصویر بکشد که مکانی دیدنی را در سفر به هیروشیما تبدیل کرده است.

۲٫جزیره مایجیما- مایجیما یک جزیره مقدس و مشهور با زیارتگاه هایی که روی آب قرار دارند و به خاطر دروازه torii مشهور است که با کشتی میتوان به این جزیره سفر کرد در این جزیره مسیرهای پیاده روی با منظره های زیبا وجود دارد این جزیره یکی از بهترین نقاط برای سفر است که ارزش دیدن دارد.

۳٫پارک  chou-پارک chuo یکی دیگر از جاذبه های دیدنی شهر هیروشیما است که در وسط شهر قرار دارد این پارک زیارتگاها و موزه ها در خود جای داده است همچنین محل خوبی برای پیاده روی و بازی های فوتبال است.

۴٫باغ shukkeien -این پارک یک مکان عالی برای فرار از انرژی های منفی است که دارای باغ های متراکم که باعث می شود تجربه دلچسبی داشته باشید.

۵٫موزه خاطرات بمب اتمی و پارک صلح – این موزه تاریخ شهر هیروشیما قبل و بعد از انفجار وحشتناک بمب اتم را به تصویر می کشد در این موزه اطلاعاتی راجب اثر رادیواکتیو روی مردم در اختیار مرجوع کنندگان قرار می دهد

فرهنگ شهر هیروشیما

هیروشیما دارای یک ارکستر سمفونیک حرفه ای است که از سال ۱۹۶۳ در شهر ول هیروشیما اجرا داشته است . موزه هنر هیروشیما ، که دارای مجموعه بزرگی از هنر رنسانس فرانسوی است، در سال ۱۹۷۸ افتتاح شد.

موزه هنر استان هیروشیما در سال ۱۹۶۸ افتتاح شد و در نزدیکی باغ های شوکی-ان واقع شده است .موزه هنرهای معاصر شهر هیروشیما ، که در سال ۱۹۸۹ افتتاح شد، در نزدیکی پارک هیجیما واقع شده است.

جشنواره ها شامل جشنواره گل هیروشیما و جشنواره بین المللی انیمیشن هیروشیما پارک یادبود صلح هیروشیما ، که شامل یادبود صلح هیروشیما است ، بازدیدکنندگان زیادی را از سراسر جهان به خود جذب می کند، به ویژه برای مراسم یادبود صلح هیروشیما ، مراسم بزرگداشت سالانه ای که در تاریخ بمباران اتمی برگزار می شود.

این پارک همچنین شامل مجموعه بزرگی از بناهای تاریخی، از جمله بنای یادبود صلح کودکان ، سالن یادبود صلح ملی هیروشیما برای قربانیان بمب اتمی و بسیاری دیگر است.

جمعیت و زبان در هیروشیما

جمعیت آن حدود ۱٫۱۹۴ میلیون است وگویش این شهر ژاپنی است

۲-شهرتوکیو

توکیو یک کلان شهر که در شرق جزیره هونشو قرار دارد و پایتخت کشور ژاپن است یکی از بزرگترین پایتخت های صنعتی و بزرگترین اقتصاد شهری جهان است که بارها با زلزله و جنگ کاملا ویران شده دوباره از نو ساخته شده است .

حمل نقل عمومی در توکیو بسیار کارآمد است توکیو جشنواره ها هنری و تفریحی متعددی دارد واز نظر فضای سبز بسیار غنی است.

آب و هوا در توکیو

توکیو یک منطقه با آب و هوای مرطوب و نیمه گرمسیری است تابستان هایش گرم و زمستان های معتدل دارد.

جاذبه های گردشگری در توکیو

۱٫کاخ امپراطوری قلعه ای که در منطقه چیودا قرار دارد که ی مکان دیدنی برای بازدید است و تا ایستگاه توکیو ۱۵ دقیقه فاصله دارد.بطور کلی برای سفر به ژاپن و دیدن جاذبه های گردشگری شهر توکیو بایستی ابتدا ویزای ژاپن را دریافت نماییم.

۲٫کوه تاکائو در منطقه تامای توکیو و در قسمت جنوب غربی هاچی اوجی که یکی از مراکز گردشگری معروف است
۳٫کوه میتاکه در منطقه اومه که معبد موساشی میتاکه در آن واقع شده جزو مناطق پربازدید در نوکیو است.

۴٫کوه جینبا در منطقه هاجی اوجی دارای سمبل اسب سفید و بزرگش که در مرکز محوطه قرار دارد که بین کوهنوردان محبوبیت زیادی دارد.

۵٫معبد سنسوجی که که در کنار رود سومیدا و در آساکو قرار دارد یکی از قدیمی ترین معبد در توکیو که جزو یکی از معبد های پربازدید در سراسر ژاپن است.

فرهنگ شهر توکیو

توکیو موزه های زیادی دارد. در پارک Ueno ، موزه ملی توکیو ، بزرگترین موزه کشور و متخصص در هنر سنتی ژاپن وجود دارد.

موزه ملی هنر غربی و باغ وحش Ueno . موزه‌های دیگر عبارتند از: موزه ملی علوم و نوآوری در اودایبا . موزه ادو توکیو در سومیدا ، آن سوی رودخانه سومیدا از مرکز توکیو. موزه نزو در آئویاما ؛ و کتابخانه ملی رژیم غذایی ، آرشیو ملی، و موزه ملی هنر مدرنکه نزدیک کاخ امپراتوری هستند..

توکیو تئاترهای زیادی برای اجراهای هنری دارد.اینها شامل تئاترهای ملی و خصوصی برای اشکال سنتی نمایش ژاپنی است.

توکیو همچنین میزبان موسیقی پاپ و راک مدرن ژاپنی و بین‌المللی در مکان‌های مختلف از کلوب‌های صمیمی تا مناطق شناخته شده بین‌المللی مانندنیپون بودوکان هاراجوکو ، محله‌ای در شیبویا ، در سطح بین‌المللی به‌خاطر سبک جوانان، مد و بازی‌های کالسکه شهرت دارد.

جمعیت و زبان در توکیو

اکتبر ۲۰۱۲، برآورد رسمی بین‌المللی نشان داد که ۱۳٫۵۰۶ میلیون نفر در توکیو هستند که ۹٫۲۱۴ میلیون نفر در ۲۳ بخش توکیو زندگی می‌کنند.و در سال ۱۸۸۹، وزارت کشور ۱۳۷۵۹۳۷ نفر را در شهر توکیو و در مجموع ۱۶۹۴۲۹۲ نفر را در توکیو فو ثبت کرد.

در همان سال، در مجموع ۷۷۹ اتباع خارجی مقیم توکیو ثبت شد. رایج ترین ملیت انگلیسی (۲۰۹ ساکن)، پس از آن آمریکایی (۱۸۲) و اتباع چینی (۱۳۷) بودند. همچنین زبان رسمی توکیو ژاپنی است.

۳-شهر ناگویا

ناگویا در شرق کشور ژاپن در کنار اقیانوس آرام قرار گرفته و یکی از شهرهای تاریخی و ثروتمند که به عنوان یک مرکز صنعتی و تولیدی مهم در اقتصاد ژاپن است و به خاطر ساختمان ها و مراکز خرید بزرگ و زیبا یکی از مقصد های گردشگری ژاپن است این شهر به عنوان یک مرکز تجاری و اقتصادی مطرح شناخته می شود معبد آتسوتا یک جاذبه مهم گردشگری در ناگویا است.

جاذبه های گردشگری ناگویا

معبد آتسوتا دومین معبد ژاپن و یکی از مهمترین جاذبه های ناگویا به شمار می آید گنجینه های ملی ژاپن از جمله شمشیر کوساناگی در این معبد نگهداری می شوند.

آکواریوم بندر ناگویا:یک آکواریوم شگفت انگیز که در ساختمان شمالی گونه های زیادی از پستانداران و در ساختمان جنوبی موجودات دریایی در آن نگهداری می شود.

قلعه ناگویا:قلعه ناگویا یکی از قدیمی ترین ساختمان های تاریخی که امروزه به عنوان موزه تبدیل شده در شهر ناگویا قرار دارد این قلعه که در بمباران جنگ جهانی تخریب شده بود که در سال ۱۹۵۹ دوباره بازسازی شده است.

جغرافیا و آب و هوای ناگویا

ناگویا دارای آب و هوای نیمه گرمسیری مرطوب با تابستان های گرم و مرطوب و زمستان های خنک است. تابستان به طور قابل توجهی مرطوب تر از زمستان است، اگرچه باران در طول سال می بارد.

فرهنگ در شهر ناگویا

ناگویا یک شهر تجاری بزرگ و مقر سیاسی اربابان اواری، مهمترین خانه قبیله توکوگاوا بود. آنها تجارت و هنرهای تحت حمایت خود را تشویق کردند، به ویژه توکوگاوا مونهارو ، لرد هفتم، که علاقه شدیدی به درام و نمایشنامه داشت و زندگی پر زرق و برقی داشت.

تحت حکومت او، بازیگران و بازیگران شروع به بازدید از ناگویا کردند. هنر و فرهنگ بیشتر توسط بازرگانان ثروتمند شهر حمایت شد.

فرهنگ پس از دوره فئودالی ادو و آغاز دوران میجی شکوفا شد. در طول جنگ جهانی دوم بسیاری از بناها و آثار باستانی قدیمی ویران شدند. قدرت اقتصادی و مالی منطقه در سالهای پس از جنگ، صحنه هنری و فرهنگی را دوباره زنده کرد.

جمعیت و زبان در ناگویا

یکی از اولین سرشماری‌ها که در سال ۱۸۸۹ انجام شد، ۱۵۷۴۹۶ نفر جمعیت داشت. جمعیت در سال ۱۹۳۴ به مرز ۱ میلیون نفر رسید و تا دسامبر ۲۰۱۰ دارای جمعیت تخمینی ۲,۲۵۹,۹۹۳ با تراکم جمعیت ۶,۹۲۳ نفر در هر کیلومتر مربع (۱۷,۹۳۰/ مایل مربع) بود. همچنین تا دسامبر ۲۰۱۰ حدود ۱,۰۱۹,۸۵۹ خانوار در آنجا سکونت داشتند که افزایش قابل توجهی از ۱۵۳,۳۷۰ خانوار در پایان جنگ جهانی دوم در سال ۱۹۴۵ داشت.

همچنین گویش ناگویا در نیمه غربی استان آیچی با مرکزیت ناگویا صحبت می شود. به آن گویش اواری ( Owari-ben ) نیز می‌گویند . گویش ناگویا به ژاپنی استاندارد و گویش کانسای نسبتا نزدیک است و در تلفظ و واژگان متفاوت است.

۴-شهر اوکایاما

اوکایاما مرکز استان اوکایاما و بزرگترین شهر منطقه چوگوکو پس از هیروشیما است . این شهر یک مرکز حمل و نقل مهم است و مکانی است که سانیو شینکانسن با تنها راه آهن ارتباطی به شیکوکو ملاقات می کند .

این شهر به عنوان یک شهر قلعه در طول دوره ادو (۱۶۰۳-۱۸۶۷) توسعه یافت و به یک قدرت منطقه ای مهم تبدیل شد.معروف ترین جاذبه اوکایاما باغ کوراکوئن است که در کنار باغ های کنروکوئن کانازاوا و کایراکوئن میتو به عنوان یکی از بهترین باغ های منظره در ژاپن رتبه بندی شده است .

قلعه اوکایاما درست روبروی باغ واقع شده است. اوکایاما به عنوان محلی برای افسانه محبوب موموتارو (پسر هلو) عمل می کند، بنابراین بازدیدکنندگان متوجه ارجاعات زیادی به قهرمان افسانه ای خواهند شد.

آب و هوا در اوکایاما

اوکایاما در مقایسه با اکثر مناطق ژاپن آب و هوای معتدلی دارد. بیشترین روزهای بدون باران (کمتر از ۱ میلی متر بارندگی) را در بین شهرهای ژاپن دارد. این شهر به عنوان دومین شهر خشک و چهارمین شهر آفتابی در منطقه چوگوکو رتبه بندی شده است.

آب و هوا بر اساس طبقه بندی آب و هوای کوپن به عنوان نیمه گرمسیری مرطوب ( Cfa ) طبقه بندی می شود.آب و هوای محلی در طول سال به اندازه کافی گرم است که درختان زیتون را پشتیبانی می کند . اوکایاما را به دلیل تعداد کم روزهای بارانی در سال، اغلب “سرزمین آفتاب” می نامند.

جاذبه های محلی در اوکایاما

 • باغ گیاه شناسی هاندایاما
 • قلعه اوکایاما
 • موزه استانی اوکایاما
 • موزه شرق اوکایاما
 • موزه هنر استان اوکایاما
 • موزه هنر های اشیبارا
 • موزه هنر یومجی
 • زیارتگاه کیبیتسو
 • زیارتگاه کیبیتس وهیکو
 • سالن سمفونی اوکایام

فرهنگ شهر اوکایاما

محله تاریخی کوراشیکی بیکان، که به عنوان محل برگزاری نشست وزرای آموزش G7 در سال ۲۰۱۶ انتخاب شده است، یک مقصد توریستی است که به خاطر ردیف های فشرده عمارت های سفید دیواری قدیمی اش شناخته شده است.

این منطقه طعم آرامش‌بخش و هماهنگی از زندگی تاریخی و مدرن را به بازدیدکنندگان ارائه می‌دهد و مکانی اساسی برای تجربه جذابیت استان اوکایاما است.

محله تاریخی کوراشیکی بیکان مملو از امکانات فرهنگی متعددی است، از جمله موزه هنر اوهارا و مجموعه شاهکارهای بین‌المللی آن و همچنین میدان پیچک کوراشیکی با آجر قرمز، بازتولید کارخانه نساجی که زمانی نماینده کوراشیکی بود، که در محل ساخته شده بود. کارخانه سابق و امروز به عنوان یک هتل خدمت می کند.

جمعیت و زبان در اوکایاما

گویش در اوکایما ژاپنی و جمعیت در آن در سال ۲۰۰۵ میلادی برابر ۶۹۸۰۰۰ نفر برآورد شده‌است.

۵-شهرنیگاتا

استان نیگاتا یک شهر بندری پر جمعیت در ژاپن است این استان در ناحیهٔ شمال غربی جزیرهٔ هونشو قرار دارد این شهر قدمت تاریخی دارد و امروزه به عنوان یک بندر آزاد در ژاپن شناخته شده است.

همچنین یکی از بزرگترین تولید کنندگان برنج در ژاپن به شمار می آید یکی از بزرگترین نیروگاهای هسته به نام کاشیوازاکی کاریوا در این استان قرار دارد.

آب و هوا در نیگاتا

شهر نیگاتا دارای آب و هوای نیمه گرمسیری مرطوب است، اما بارش برف سالانه بیشتر از شهرهایی مانند مسکو، مونترال یا اسلو است.

آب و هوای شهر نیگاتا با رطوبت زیاد و بادهای شدید از دریای ژاپن در زمستان مشخص می شود. در حالی که بسیاری از مناطق دیگر استان نیگاتا معمولاً برف سنگینی دارند، شهر نیگاتا به دلیل ارتفاع کم و اثر محافظتی جزیره سادو معمولاً برف کمتری دریافت می کند .

با این حال، شهر نیگاتا بارندگی زیادی به طور متوسط، شهر نیگاتا هر سال ۲۶۹ روز بارندگی دارد که در حدود ۱۷۰ روز آن شاهد بارش باران یا برف بیش از ۱ میلی متر است. فصل بارانی در ماه ژوئیه مقادیر زیادی باران را به همراه دارد، در حالی که ماه های زمستان، به ویژه نوامبر و دسامبر، بارندگی زیادی دارند.

در تابستان، باد جنوبی هوا را نسبتاً گرم می کند. طوفان ها معمولاً بادهای شدید فوئن را به این منطقه می آورند و معمولاً باعث ایجاد دمای تا حدودی بالاتر از سایر نقاط ژاپن می شوند. آب و هوا در ساحل غربی هونشو در طول ماه های تابستان بهتر از سواحل اقیانوس آرام است.

فرهنگ در نیگاتا

Niigata از بیش از ۲۰۰ سال پیش فرهنگ گیشا خاص خود را دارد که قدمت آن به دوره ادو باز می گردد. این امر به دلیل رونق این شهر به عنوان یک شهر بندری بود. در محلی به آنها گیگی می گویند و این سنت همچنان ادامه دارد.

جاذبه ها درنیگاتا

 • موزه تاریخ شهر نیگاتا ( میناتوپیا )
 • ویلای نیگاتا سایتو
 • پارک هاکوسان
 • باغ گیاه شناسی استان نیگاتا
 • مرکز هنرهای نمایشی شهر نیگاتا (ریوتوپیا)
 • آکواریوم شهر نیگاتا (Marinepia Nihonkai)

جمعیت در نیگاتا

نیگاتا یک شهر پرجمعیت در ساحل غربی هونشو است . از ۱ سپتامبر ۲۰۲۲ جمعیت این شهر ۷۷۹۰۴۹ نفر و تراکم جمعیت ۱۰۷۲ نفر در کیلومتر مربع بود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.