مهاجرت به ژاپن

مهاجرت به ژاپن انواع مختلفی دارد که هر کسی بر اساس تحلیل شرایط خود بررسی می کند از چه روشی مهاجرت کند ژاپن ۶ روش مهاجرتی دارد که افراد می تواند در نظر بگیرند و خود را برای مهاجرت به ژاپن آماده کنند.

کار

تحصیل

سرمایه گذاری

ازدواج

تولد فرزند

پناهندگی

مهاجرت به ژاپن

مهاجرت به ژاپن:مهاجرت به کشور ژاپن برای کار

بهترین زمان برای خرید تور ژاپن و شرایط کار ژاپن برای افراد خارجی که متقاضی کار هستند برای ورود به کشور باید از یک سفارت ژاپن ویزای کار دریافت کنند افراد در بیشتر موارد به مدرک دانشگاهی نیاز دارند که بر اساس مدرک در شغل مورد نظر خود مشغول به کار شوند

اقامت کاری شما بین ۴ تا ۵ ماه زمان میبرد نوع دیگر اقامت کاری وجود دارد که شرایط اقامت هر کس بر اساس مهارت های خاص خود مانند ساخت و ساز ،مدیریت گردشگری ، پرستاری را فراهم می سازد.

متقاضیان نیاز به مدرک دانشگاهی ندارند اما باید زبان ژاپنی را حد حرفه ای بدانند و یک مهارت فنی را پشت سر بگذارند.

یک نوع دیگر ویزای کاری وجود دارد به مشاغل فصلی معروف است که به بعضی فعالیت های دارای دستمزد برای شهروندان استرالیا، کانادا، دانمارک، آلمان، فرانسه، ایرلند، کره، نیوزلند، انگلستان و چند کشور دیگر در سنین ۱۸ تا ۳۰ سال اجازه کار میدهد .

اما به طوری کلی برای شرایط اقامت از طریق کار برای ایرانیان در این صورت خوب است که باید پیشنهاد شغلی داشته باشید در غیر این صورت کارآمد نیست.

مهاجرت به ژاپن برای تحصیل

افرادی که می خواهند برای تحصیل به ژاپن مهاجرت کنند باید در سفارت ژاپن ویزای تحصیلی ژاپن را دریافت کنند تا اجازه یک تحصیل طولانی مدت داشته باشند.

دانشجویان در ژاپن اجازه کار ندارند مگر با موافقت اداره کار تحصیل در ژاپن در سن ۶ سالگی آغاز می شود تا قبل از ورود به دبیرستان تحصیل در ژاپن اجباری است لیسانس ، فوق لیسانس و دکتری جزو دوره های تحصیلی در ژاپن هستند

دوره ی تحصیلی در لیسانس ۴ سال گاهی تا ۵ سال زمان میبرد چون یک سیستم سازمان یافته و بلند مدت است .

دوره کارشناسی ارشد در ژاپن معمولا ۲ سال زمان میبرد تحصیل در ژاپن در مقاطع دکتری معمولا به تحقیق و جست و جو خواهد پرداخت که معمولا ۵ سال زمان میبرد معمولا بعد از پایان دوره لیسانس و فوق لیسانس دانشجویان خود را برای دکتری آماده می کنند.

مهاجرت به ژاپن از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری یکی از راههای مهاجرت به ژاپن محسوب می شود که خود انواع مختلفی دارد که خرید ملک یکی از آنهاست که این مورد آسان است ولی اگر قصد دارید به خاطر خرید خانه از بانک های ژاپن وام بگیرید باید بدانید که اتباع خارجی با ویزای توریستی ژاپن شرایط وام گرفتن را ندارند

ما حداقل باید یک ویزای کار داشته باشید اگر هدف شما گرفتن اقامت ژاپن از طریق ملک باشد که اقامت ژاپن از این طریق برای ایرانیان امکان پذیر نیست ژاپن هیچ محدودیتی در رابطه مالکیت املاک و ساختمان ندارد.

خارجیان بدون توجه به وضعیت ویزا می توانند ملک خریداری کنند یکی دیگر از راه های مهاجرت به ژاپن کارآفرینی است برای مثال ثبت شرکت که علاوه بر سود می تواند یک کمک دهنده برای اخذ اقامت شود.

مهاجرت به ژاپن از طریق ازدواج

یکی دیگر از راههای مهاجرت به ژاپن ازدواج است البته با یک شخص که تبعه ژاپنی داشته باشد به طور کلی شما باید حداقل ۱۰ سال در ژاپن زندگی کرده باشید تا بتوانید اقامت دائم ژاپن را از طریق ازدواج اخذ کنید.

ولی اگر همسر شما تبعه ژاپنی داشته باشد این دوره ۳ سال است زمانی که بخواهید تابعیت کشور ژاپن را دریافت کنید باید تابعیت کشور خود را لغو کنید زیرا ژاپن با تابعیت دوگانه منافات دارد.

مهاجرت به ژاپن از طریق تولد فرزند

تولد فرزند یکی از دیگر از راههای مهاجرت به ژاپن است تولد در کشور ژاپن برای اتباع خارجی نیز امکان پذیر است اما شخص با متولد شدن تابعیت ژاپن را نمی گیرد چون باید یکی از والدین تابعیت کشور را داشته باشد.

مهاجرت به ژاپن از طریق پناهندگی

راه دیگری برای مهاجرت به ژاپن پناهندگی است .پناهندگی یعنی یک شخص به دلایل مختلفی مانند شرایط نابسامان، عضویت در گروه های خاص و .. تحت تعقیب است و بخاطر در امان ماندن به کشور دیگری پناه می آورد

این روش یک روش ناامن و پرخطر است از طرف دیگر بسیاری از افراد از راه های غیر قانونی اقدام می کنند که ممکن است خطرناک باشد

از شرایط خیلی بد نگهداری افراد در کمپ ها عدم وجود امنیت و نبود خدمات رفاهی ساده از معایب پناهندگی به ژاپن محسوب می شود د با این اوصاف کشور ژاپن به دلیل نژاد پرستی و تفکر نوگرایی غرب گونه یک کشور مناسب برای پناهندگی نمی باشد.

اقامت در ژاپن به عنوان توریست

اخذ ویزای توریستی یکی دیگر از مسیرهای مهاجرت به ژاپن است اگر با ویزای توریستی در این کشور اقامت دارید اجازه کار و تحصیل طولانی مدت در این کشور را ندارید فقط می توانید مدت کوتاهی در مدارس زبان ژاپن مشغول شوید.

مدت زمان اقامت در این کشور بستگی به کشوری دارد که از آن آمدیده اید مثلا شهروندان اتحادیه اروپا می توانند حدود ۱۸۰ روز در ژاپن بمانند در طول اقامت شما به عنوان یک توریست باید همیشه پاسپورت خود را به همراه داشته باشید

مهاجرت به ژاپن به عنوان همراه

مهاجرت به ژاپن به عنوان همراه دو مسیر وجود دارد ویزای همراه و اسپانسر در مسیر اسپانسر باید با یک نفر که تبعه ژاپن باشد یا با کسی که اقامت دائم ژاپن را دارد ازدواج کرده باشید که همسر شما نقش اسپانسر و برای شما درخواست ویزا کند.

ویزای شما ۳ یا ۵ ساله که خواهد تمدید خواهد بود برای ویزای همراه تنها افراد بسیار نزدیک مانند همسر و فرزندان می توانند درخواست دهند و اگر می خواهند بیشتر از ۹۰ روز در ژاپن بمانند باید یک گواهی واجد شرایط برای ویزا تهیه کنند.

راحت ترین مسیر زندگی در ژاپن برای ایرانیان

راحت ترین مسیر برای مهاجرت به ژاپن برای هر شخص متفاوت است مثلا به فرض فردی دارای تخصص خاصی هست راحت ترین مسیر برای او، مسیر تخصصی اش است.

ولی اگر شخصی دارای رزومه علمی و سن مناسب باشد ولی تخصص در زمینه خاصی نداشته باشد مسیر تحصیلی بهترین مسیر برای این شخص به حساب می آید ولی در حالت کلی راحت ترین مسیر سرمایه گذاری و کارآفرینی است.

هزینه مهاجرت به ژاپن

مهاجرت به ژاپن مثل هر نوع مهاجرت دیگری از هزینه هایی برخوردار است مثلا مهاجرت تحصیلی هزینه هایی مانند اپلیکیشن فی هزینه های شهریه دانشگاه و…برخوردار است.

مهاجرت از طریق کارآفرینی و خرید ملک حدود ۵ میلیون ین لازم است که بتوانید در کشور سرمایه گذاری کنید هزینه های فرزند آوری حدود ۵۰۰ هزار تا یک میلیون ین گزارش شده است.

شهرهای مهاجرپذیر ژاپن برای ایرانیان

ژاپن در مرکز فرصت های شغلی زیادی در سرزمین شکوفه های گیلاس است و چیزی که دیگران به آن جذب می شوند فرهنگ غنی و غذاهای خوشمزه ژاپن است ویکی از کشورهایی است که نرخ خلاف و جنایت بسیار پایین است.

توکیو

توکیو یکی از شهر های پرجمعیت، پایتخت ژاپن و مرکز سیاسی و فرهنگی مالی این کشور است با ساختمان های بزرگ و مناطق خرید عظیم و باغ های زیبای ژاپنی جزوه یکی از بهترین شهرها برای مهاجرت محسوب میشود.

کیوتو

کیوتو یکی از بهترین مقصدهای توریستی و فرهنگی با باغ ها و کاخ های امپراطوری زیبا محسوب می شود با سیستم اتوبوس و قطار بسیار عالی ، این شهر در ژاپن یکی از بهترین شهرها برای مهاجرت محسوب می شود.

یوکوهاما

یوکوهاما در جنوب توکیو قرار دارد یک شهر تجاری و بندری پررونق محسوب میشود و یک مکان ارزان برای اجاره منزل و زندگی است مهاجران زیادی که برای کار به توکیو می آیند این شهر را برای زندگی انتخاب می کنند.

اوزاکا

اوزاکا سومین شهر پرجمعیت ژاپن است و همچنین زندگی در این شهر می تواند حدود ۳۰ درصد کمتر از شهر توکیو، پایتخت این کشور هزینه داشته باشد.

اوزاکا به خاطر ساکنان صمیمی اش معروف است. با این حال، تعداد زیادی انگلیسی صحبت نمی‌کنند، و فرصت‌های شغلی برای مهاجرت در اینجا کم است، و تنها حدود ۲۳,۰۰۰ مهاجر در محله‌های Umeda، Namba و Nishi-Ku زندگی می‌کنند. اوزاکا و مردم اوزاکا به خاطر غذاهایشان نیز شناخته می شوند.

ساپورو

این شهر بخاطر آب و هوای معتدل و هزینه های زندگی پایین تر نسبت به توکیو و اوزاکا ،و سیستم حمل ونقل بسیار خوب و کارآمد به یک مکان عالی برای زندگی تبدیل شده است.

 

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.