ایکبوکورو

منطقه تجاری اطراف ایستگاه قطار شلوغ،ایکبوکورو (池袋) یکی از مراکز شهرهای متعدد توکیو است که در گوشه شمال غربی خط حلقه یامانوته یافت می‌شود . در مرکز منطقه، ایستگاه ایکبوکورو، یک مرکز رفت و آمد شلوغ که سه مترو و چندین خط قطار شهری و حومه‌ای از آن عبور می‌کند، قرار دارد. این یکی از شلوغ ترین ایستگاه های راه آهن ژاپن است که روزانه بیش از یک میلیون مسافر را جابجا می کند.

Ikebukuro فرصت های سرگرمی، خرید و غذاخوری فراوانی را ارائه می دهد. این میدان نبرد بین گروه‌های توبو و سیبو است که فروشگاه‌های بزرگ در هر طرف ایستگاه و همچنین خطوط قطار از ایکبوکورو به حومه شهر را اداره می‌کنند. سیبو همچنین در Sunshine City ، یک مجتمع تجاری بزرگ نه چندان دور از ایستگاه، سهام دارد .

ایکبوکورو

فروشگاه‌های مانگا و کازپلی در امتداد جاده اوتوم

اگرچه ایکبوکورو به اندازه آکیهابارا شناخته شده نیست ، اما مرکز فرهنگ اوتاکو نیز هست . بر خلاف آکیهابارا، ایکبوکورو بیشتر به مشتریان زن با کافه‌های پیشخدمت و فروشگاه‌های مرتبط با انیمه، مانگا و کاسکو پاسخ می‌دهد. مرکز صحنه اوتاکو زنانه در امتداد جاده Otome درست در شمال شهر Sunshine واقع شده است . همچنین گفته می شود که مکان خوبی برای یافتن دوجینشی یا مانگا یا رمان های خود منتشر شده است، به ویژه آنهایی که برای زنان تولید می شوند.

فروشگاه های بزرگ

  • توبو

ساعت کاری: 10:00 تا 20:00 (طبقات بالا از 10:30 تا 19:00)

رستوران ها: 11:00 تا 22:00

در بالای خروجی غربی ایستگاه، فروشگاه بزرگ توبو، یکی از بزرگ‌ترین فروشگاه‌های بزرگ توکیو قرار دارد . این شرکت متعلق به گروه توبو است که چندین خط راه آهن حومه را نیز اداره می کند، از جمله خط توبو توجو که به ایستگاه ایکبوکورو ختم می شود.

  • سیبو

فروشگاه ها: 10:00 تا 21:00 (تا 20:00 در روزهای یکشنبه و تعطیلات ملی )

رستوران ها: 11:00 الی 23:00 (از ساعت 10:30 در تعطیلات آخر هفته و تعطیلات)

در بالای خروجی شرقی ایستگاه، فروشگاه بزرگ Seibu، یکی دیگر از بزرگترین فروشگاه های بزرگ توکیو قرار دارد. این شرکت متعلق به گروه سیبو است که چندین خط راه آهن حومه را نیز اداره می کند، از جمله خط سیبو ایکبوکورو که به ایستگاه ایکبوکورو ختم می شود.

شهر آفتاب

Sunshine City که در سال 1978 افتتاح شد، اولین شهر توکیو در داخل این شهر است . نقطه کانونی این مجموعه، آسمان خراش Sunshine 60 با ارتفاع 240 متر است. این مجموعه شامل فروشگاه ها و رستوران ها، آکواریوم ، افلاک نما، موزه، پارک های موضوعی سرپوشیده ، و همچنین هتل Sunshine Prince و دفاتر می باشد. فروشگاه های Sunshine City همه روزه از ساعت 10:00 تا 20:00 و رستوران های آن از ساعت 11:00 تا 22:00 باز هستند.

  • عرشه مشاهده Sunshine 60

ساعت کاری: 10:00 تا 21:00 (ورود تا ساعت 20:00)

تعطیل: روزهای تعطیل وجود ندارد

پذیرش: 700-1200 ین بسته به روز

یک سکوی رصد در طبقه بالای آسمان خراش 240 متری Sunshine 60 قرار دارد و مناظر زیبایی از شهر را ارائه می دهد.

  • شهرک نامجا

ساعت کاری: 10:00 تا 21:00 (ورودی تا 20:00)

تعطیل: بدون روزهای تعطیل

ورودی: 1000 ین (فقط ورودی)، 3700 ین (ورودی و سواری نامحدود)

Namja Town یک پارک موضوعی سرپوشیده توسط Namco، خالق Pacman و بسیاری دیگر از بازی‌های آرکید و محصولات تفریحی است. شهر نامجا شامل سواری های کوچک و جاذبه های مختلف است. دو گوشه غذای تخصصی در گیوزا و دسر در محیط شهر دوره شووا با کوچه های قدیمی بازسازی شده وجود دارد .

  • آکواریوم آفتاب

ساعت ها متفاوت است. بهترین زمان برای خرید تور ژاپن معمولا در بهار و تابستان از ساعت 9:30 تا 21:00 و در پاییز و زمستان از ساعت 10:00 تا 18:00

تعطیل است: روزهای تعطیل وجود ندارد

ورودی: 2600-2800 ین بسته به روز

در آکواریوم سان شاین موجوداتی از دریاها، اقیانوس‌ها و جنگل‌های استوایی در سرتاسر جهان به نمایش گذاشته می‌شود، از جمله ماهی‌های گز، آفتاب‌ماهی، قورباغه‌ها، مارها، پنگوئن‌ها، فوک‌ها و سمورها. در طبقه دهم ساختمان ورلد واردات مارت در مجموعه شهر آفتاب واقع شده است .

ایکبوکورو_فروشگاه های لوازم الکترونیک

  • دوربین Bic

ساعت کاری: 10:00 الی 22:00

Bic Camera، یکی از پیشروترین خرده فروشان لوازم الکترونیکی ژاپن، فروشگاه گل سرسبد خود را در خروجی شرقی ایستگاه Ikebukuro دارد. چندین شعبه دیگر در دو طرف ایستگاه قرار دارند، از جمله یک شعبه خروجی.

  • یامادا دنکی

ساعت کاری: 10:00 الی 22:00

Yamada Denki یکی دیگر از موفق ترین زنجیره های الکترونیکی ژاپن است که دو شعبه در اطراف ایستگاه Ikebukuro در رقابت مستقیم با Bic Camera دارد.

جاذبه های دیگر

  • فضای هنری متروپولیتن توکیو

زمان ها و هزینه ها بر اساس رویداد متفاوت است

فضای هنری متروپولیتن توکیو یک مرکز هنری عمومی است که هنرهای نمایشی، به ویژه کنسرت، اپرا، تئاتر و موزیکال را روی صحنه می برد. سالن اصلی آن مجهز به یکی از بزرگترین اندام های لوله ژاپن است.

رسیدن به آنجا و اطراف

ایستگاه Ikebukuro یک ایستگاه اصلی در خط JR Yamanote است . همچنین توسط خط JR Saikyo ، JR Shonan Shinjuku Line ، Tobu Tojo Line، Seibu Ikebukuro Line و خطوط مترو Marunouchi، Yurakucho و Fukutoshin ارائه می شود .

از ایستگاه توکیو

15 دقیقه و 210 ین با خط مترو Marunouchi یا 25 دقیقه و 210 ین با خط JR Yamanote.

از ایستگاه شینجوکو

8 دقیقه و 170 ین توسط خطوط JR Yamanote، Saikyo یا Shonan-Shinjuku.

منبع:https://www.japan-guide.com/e/e3038.html

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.