هاراجوکو

مرکز مد نوجوانان و فرهنگ کازپلی،هاراجوکو (原宿) به منطقه اطراف ایستگاه هاراجوکو توکیو اشاره دارد که بین شینجوکو و شیبویا در خط یامانوته قرار دارد . این مرکز افراطی‌ترین فرهنگ‌های نوجوانان و سبک‌های مد ژاپن است، اما خرید برای بزرگسالان و برخی مکان‌های تاریخی مورد علاقه را نیز ارائه می‌دهد،که به مقصدی محبوب برای خریداران تور ژاپن مبدل گردیده است .

نقطه کانونی فرهنگ نوجوانی هاراجوکو تاکشیتا دوری (خیابان تاکشیتا) و خیابان‌های فرعی آن است که توسط بسیاری از مغازه‌های مد روز، بوتیک‌های مد، فروشگاه‌های لباس‌های مستعمل، غرفه‌های کرپ و فروشگاه‌های فست فود برای نوجوانان شیک پوش و شیک پوشیده شده‌اند.

هاراجوکو

اوموتساندو

درست در جنوب تاکشیتا دوری و بیش از دو برابر طول آن Omotesando است ، خیابانی وسیع و پردرخت که گاهی اوقات به عنوان شانزلیزه توکیو شناخته می شود. در اینجا می‌توانید مغازه‌ها، کافه‌ها و رستوران‌های با نام تجاری معروف را برای مشتریان بزرگسال پیدا کنید. مجتمع شیک Omotesando Hills در سال 2006 افتتاح شد و شهرنشینان شیک پوش در دهه 30 و 40 را هدف قرار می دهد، در حالی که Kiddy Land صدها اسباب بازی منحصر به فرد برای کودکان در هر سنی دارد.

هاراجوکو فقط درباره فرهنگ و خرید نوجوانان نیست. میجی جینگو ، یکی از زیارتگاه‌های مهم توکیو ، درست در غرب مسیر راه‌آهن در واحه‌ای سبز بزرگ و مشترک با پارک بزرگ یویوگی واقع شده است . نقاشی‌های زیبای ukiyo-e در موزه کوچک یادبود Ota به نمایش گذاشته شده است و موزه Nezu دارای مجموعه‌ای چشمگیر از هنرهای مختلف آسیایی و همچنین یک باغ سنتی ژاپنی است .

خیابان های معروف

 • تاکشیتا دوری

فروشگاه های امتداد Takeshita Dori هر روز از ساعت 11:00 تا 20:00 باز هستند.

تاکشیتا دوری (خیابان تاکشیتا) که نماد هاراجوکو و زادگاه بسیاری از گرایش‌های مد ژاپن است، خیابانی باریک و تقریباً 400 متری است که در ردیف مغازه‌ها، بوتیک‌ها، کافه‌ها و فست‌فودهایی است که نوجوانان توکیو را هدف قرار می‌دهند. به دلیل محبوبیت این خیابان، آخر هفته ها بسیار شلوغ می شود. مغازه ها و رستوران های بیشتری در امتداد برخی از خیابان های فرعی یافت می شوند.

 • اوموتساندو

فروشگاه های امتداد Omotesando هر روز از ساعت 11:00 تا 20:00 باز هستند.

Omotesando که به عنوان Champs-Elysees توکیو شناخته می شود ، یک خیابان درختی به طول یک کیلومتر است که به عنوان مسیر اصلی برای معبد میجی عمل می کند . فروشگاه‌ها، بوتیک‌ها، کافه‌ها و رستوران‌های متعدد ، از جمله چندین فروشگاه برندهای مد، در امتداد خیابان قرار دارند. این منطقه عموماً به مشتریان مسن تر و ثروتمندتر از تاکشیتا دوری پاسخ می دهد.

خريد كردن

 • با هاراجوکو

ساعت کاری: بسته به مغازه ها، معمولاً حداقل 11:00 تا 20:00

این مجتمع خرید که درست در روبروی جاده ایستگاه هاراجوکو قرار دارد، دارای تعداد نسبتا کمی از مغازه‌های معروف، از جمله IKEA و Uniqlo است. در پشت مجموعه تراس هایی با فضای سبز فراوان وجود دارد.

 • تپه های اوموتساندو

فروشگاه ها: 11:00 تا 21:00 (یکشنبه ها تا 20:00)

رستوران ها: 11:00 تا 23:00 (یکشنبه ها تا ساعت 22:00).

Omotesando Hills که در سال 2006 افتتاح شد، از شش طبقه (سه طبقه زیرزمینی) از حدود 100 مغازه، کافه و رستوران مجلل تشکیل شده است. این ساختمان توسط معمار مشهور آندو تادائو طراحی شده است و دارای عناصر طراحی جذاب است. مجتمع خرید برجسته ترین تأسیسات Omotesando است که در امتداد یک چهارم خیابان کشیده شده است. آپارتمان ها در بالا قرار دارند.

 • لافورت هاراجوکو

ساعت کاری: 11:00 الی 20:00

لافورت هاراجوکو یک مجتمع خرید پرطرفدار است که از هفت طبقه بوتیک‌ها و مغازه‌های مد تشکیل شده است که عمدتاً برای مخاطبان جوان و زن طراحی شده است. موزه لافورت در طبقه آخر میزبان رویدادها و نمایشگاه های مختلف است.

 • توکیو پلازا اوموتساندو (اوموکادو)

فروشگاه ها: 11:00 تا 20:00

رستوران ها: 8:30 تا 22:00

این ساختمان با طراحی جالب در سال 2012 افتتاح شد و دارای چندین طبقه از مغازه های مد و سبک زندگی و همچنین فضای سبز دلپذیر در یک تراس در طبقه 6 است. ورودی با آینه های فراوانش یک مکان عکاسی محبوب است.

 • توکیو پلازا هاراجوکو (هاراکادو)

فروشگاه ها: 11:00 تا 21:00

رستوران ها: 11:00 تا 23:00

ساختمان خواهر Omokado ذکر شده در بالا، Harakado در بهار 2024 به صورت مورب در سراسر تقاطع Jingumae افتتاح شد. این یک ساختمان مشابه منحصر به فرد است که مملو از مکان های مدرن و یک تراس در فضای باز دلپذیر است.

 • Daiso Harajuku – فروشگاه 100 ین

ساعت کاری: 9:30 الی 21:00

این فروشگاه در امتداد تاکشیتا دوری یکی از بزرگ‌ترین فروشگاه‌های 100 ینی در مرکز توکیو بود که طیف گسترده‌ای از کالاها از جمله لباس، لوازم آشپزخانه، غذا و لوازم التحریر را با قیمت 100 ین (به اضافه مالیات ) برای هر کالا ارائه می‌کرد. با این حال، این فروشگاه در طول سال ها به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و اکنون به عنوان یک شعبه کوچکتر در نظر گرفته می شود.

 • سرزمین بچه

ساعت کاری: 11:00 الی 20:00

یکی از معروف ترین و محبوب ترین فروشگاه های اسباب بازی توکیو، کیدی لند، مجموعه ای فوق العاده از اسباب بازی ها و سایر محصولات برای سرگرم کردن بچه ها، از جمله شهر اسنوپی و فروشگاه هلو کیتی در مجموع پنج طبقه دارد.

 • لویی ویتون

ساعت کاری: 11:00 الی 20:00

فروشگاه Louis Vuitton Omotesando در سال 2002 به عنوان بزرگترین فروشگاه این شرکت در آن زمان افتتاح شد. این یکی از بسیاری از نام های تجاری معروف است که فروشگاهی را در امتداد Omotesando افتتاح کرده است. فروشگاه عمومی پنج طبقه از ده طبقه ساختمان را تشکیل می دهد که به جای طبقات معمولی، به صورت پشته ای از تنه طراحی شده اند.

جاذبه های دیگر

 • معبد میجی

ساعت کاری: طلوع تا غروب آفتاب

تعطیل: روزهای تعطیلی وجود ندارد

ورودی: رایگان

معبد میجی (Meiji Jingu) یک زیارتگاه شینتو است که به ارواح خدایی امپراتور میجی و همسرش ملکه شوکن اختصاص داده شده است. امپراتور میجی یک امپراتور محبوب بود که از سال 1867 تا 1912 سلطنت کرد. اکثر محوطه های زیارتگاه از یک جنگل زیبا و انبوه تشکیل شده است که می توان در مسیرهای پیاده روی آن را کاوش کرد.

 • معبد توگو

تعطیل: بدون روزهای تعطیل

ورودی: رایگان

معبد توگو یک معبد شینتو است که به دریاسالار توگو، که ناوگان روسیه را در جنگ روسیه و ژاپن در سال 1905 شکست داد، تقدیم شده است . بازار عتیقه توگو در اولین یکشنبه هر ماه در اطراف حرم برگزار می شد، اما در دسامبر 2009 متوقف شد.

 • موزه نزو

ساعت کاری: 10:00 تا 17:00 (ورودی تا 16:30)

تعطیل: دوشنبه (یا روز بعد اگر دوشنبه تعطیل است )، سال نو ، بین نمایشگاه

ورودی: 1400 ین (یا 1600 ین برای نمایشگاه ویژه)

موزه نزو دارای مجموعه ای از آثار هنری آسیای شرقی است که شامل اشیاء مختلفی از ژاپن، چین و کره است. ساختمان موزه و اتاق‌های نمایشگاه طراحی ساده و ظریفی دارند و یک باغ سنتی ژاپنی بزرگ در بیرون وجود دارد که باید مورد بررسی قرار گیرد.

 • موزه هنر یادبود اوتا

ساعت کاری: 10:30 تا 17:30 (ورود تا 17:00)

تعطیل: دوشنبه (یا روز بعد اگر دوشنبه تعطیل است )، سال نو ، بین نمایشگاه

ورودی: معمولاً بین 800 تا 1200 ین بسته به نمایشگاه

موزه کوچک و زیبای یادبود اوتا، نقاشی‌ها و چاپ‌های برگزیده ukiyo-e را از مجموعه عظیم آقای اوتا سیزو که متشکل از بیش از 10000 قطعه هنری است، به نمایش می‌گذارد. نمایشگاه ها هر ماه عوض می شوند.

 • پارک یویوگی

امکانات معمولاً از ساعت 9:00 تا 17:00 باز است.

یویوگی کوئن (پارک یویوگی) یکی از بزرگترین و دلپذیرترین پارک های شهری توکیو است که دارای چمنزارهای وسیع، برکه ها و مناطق جنگلی است. این یک مکان عالی برای دویدن، پیک نیک و سایر فعالیت های در فضای باز است.تمدید ویزای ژاپن ،سفر به توکیو و بازدید از این مکان عالی جزو معنوی ترین کارهای ممکن به شمار می آید.

 • ورزشگاه ملی یویوگی

این استادیوم که برای المپیک 1964 توکیو توسط معمار مشهور تانگ کنزو ساخته شد، میزبان مسابقات شنای المپیک بود. اکنون نیز برای مسابقات اسکیت روی یخ و والیبال، کنسرت ها و رویدادهای مختلف دیگر استفاده می شود.

رسیدن به آنجا و اطراف

ایستگاه هاراجوکو یک ایستگاه در خط JR Yamanote است ، دو ایستگاه در جنوب شینجوکو و یک ایستگاه در شمال شیبویا (150 ین از هر ایستگاه).

تنها با فاصله کوتاهی از ایستگاه هاراجوکو، ایستگاه مترو Meijijingu-mae قرار دارد که توسط خطوط متروی چیودا و فوکوتوشین ارائه می‌شود. در انتهای شرقی Omotesando ایستگاه Omotesando قرار دارد که توسط خطوط مترو Chiyoda، Ginza و Hanzomon ارائه می شود.

منبع :درباره کشور ژاپن

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.