هاراجوکو و اوموتساندو

حومه های مجاور و خواهر برادر دنیای مد توکیو، نواحی هاراجوکو و اوموتساندو ممکن است همسایه یکدیگر باشند، اما آنها نیز دو دنیای جدا از هم هستند.هر دو منطقه مرکز مد ژاپنی و بین‌المللی هستند، مملو از فروشگاه‌های لباس، کافه‌های مدرن، خانه‌های طراحی و محلی‌های شیک پوشی که در پیچ و خم خیابان‌ها قدم می‌زنند. با این حال، زیبایی شناسی آنها نمی تواند متفاوت باشد.به طور کلی توکیو یکی از شهرهای توریستی ژاپن است که در بین گردشگران تور ژاپن بسیار طرفدار دارد.

این موارد را از دست ندهید

• شیرینی های عجیب و غریب کنار خیابان هاراجوکو، مانند کرپ های پر از کیک پنیر و کافه های منحصر به فرد

• Espace Louis Vuitton، یک گالری پنهان در طبقه بالای ساختمان Louis Vuitton

• تجربه خرید لوکس بی نظیر در Omotesando Hills

هاراجوکو و اوموتساندو

چگونه به آنجا برویم

هاراجوکو و اوموتساندو هر دو به راحتی با قطار قابل دسترسی هستند.

از خط JR Yamanote به ایستگاه هاراجوکو برای خیابان تاکشیتا Harajuku یا خط مترو Chiyoda به Meiji Jingumae برای اوموتساندو بروید. هر دو منطقه توسط یک بلوار اصلی به هم متصل هستند، بنابراین بهترین راه برای سفر پیاده است.

حقایق فوری

• خیابان تاکشیتا در هاراجوکو مرکز صحنه مد خیابانی توکیو است

• اوموتساندو نزدیک به معبد Meiji است که در سال ۱۹۲۰ افتتاح شد

• پل کنار ایستگاه هاراجوکو، نقطه‌ای پرطرفدار برای ورزشکاران و رقصندگان راکابیلی است

مخالفان جذب آن می شوند

در حالی که هاراجوکو اغلب در یک روند محلی قرار دارد، اوموتساندو بر روی موارد بین المللی و جاودانه تمرکز می کند. همه چیز در اوموتساندو با مارک های لوکس است، خیابان های هاراجوکو مملو از ژاکت های فروشگاه های ساده و لوازم جانبی جدید است.

اگرچه نگرش‌های آن‌ها ممکن است در برخی مواقع متضاد باشد، اما این دو نقطه داغ توکیو حس منحصربه‌فردی از هماهنگی فرهنگی و قدردانی متقابل را به اشتراک می‌گذارند که در هیچ جای دیگری نخواهید یافت. اگر هاراجوکو نوجوان باحالی است، پس اوموتساندو خواهر و برادر بزرگتر، بالغ تر و پیچیده تر او است.

هاراجوکو و اوموتساندو:مهد مد خیابانی توکیو

برای تفریحات ارزان و سرگرم کننده، به خیابان تاکشیتا در هاراجوکو بروید. در اینجا بوتیک‌های پرطرفدار آینده را می‌بینید که کالاهای اصلی نمادینی ارائه می دهد. در حین بررسی قفسه‌ها مراقب کالاها باشید و Daiso و Thank You Mart، دو فروشگاه بزرگ تخفیف‌دار تاکشیتا را فراموش نکنید. بطور کلی برای سفر به این کشور زیبا ابتدا باید نسبت به ویزای ژاپن اقدام کنید.

راه خود را از طریق خیابان‌های پشتی که از تاکشیتا عبور می‌کنند طی کنید تا انواع مغازه‌های کوچک را کشف کنید و در انتها از جاده اصلی عبور کنید تا محله کفش‌های ورزشی هاراجوکو را پیدا کنید (به دنبال کوچه کوچک سمت راست ورزش موراساکی باشید). برای بهترین مد “kawaii”، حتما در ۶% Dokidoki که در نزدیکی ایستگاه Meiji Jingumae در پشت کافه Monster Kawaii قرار دارد، توقف کنید.

برچسب های طراحان و خیابان های گربه

در چند سال گذشته، اوموتساندو به خانه مد مدرن ژاپنی تبدیل شده است، با بسیاری از برچسب های طراحان، فروشگاه هایی را در امتداد بلوارهای مجلل و بزرگی که در این منطقه قرار دارند، راه اندازی کرده اند. اوموتساندو که دومین محله خرید لوکس بعد از گینزا است، با تمرکز بر نام‌های امروزی مانند Maison Margiela، H&M، و MVRDV نسبت به آثار کلاسیک مانند Dior و Prada، با گینزا متفاوت است (اگرچه هر دو مکان‌هایی در این منطقه دارند). به مرکز خرید نمادین Omotesando Hills بروید و در هفت طبقه از مدهای سطح بالا لذت ببرید.

از نظر فیزیکی و زیبایی شناختی بین هاراجوکو و اوموتساندو خیابان گربه قرار دارد. این مقصد خرید محلی محبوب، کمی گران‌تر از پیشنهادات خیابان تاکشیتا و ارزان‌تر از اوموتساندو است، و مملو از بهترین فروشگاه‌ها و کافه‌های توکیو است.

جایی که آینده و گذشته با هم برخورد می کنند

علاوه بر خریدهای سطح بالا و ترندهای پیشرفته، گوشه و کنار این دو محله مملو از تاریخی غنی است. هاراجوکو محل معبد Meiji-jingu، یکی از معروف‌ترین مکان‌های معنوی شهر و یکی از بزرگترین فضاهای سبز منطقه است. این زیارتگاه که در ابتدا در سال ۱۹۲۰ تکمیل شد، در طول جنگ جهانی دوم تخریب شد، اما مدتی بعد بازسازی شد.

اوموتساندو رویکرد پیشرویی است که به Meiji-jingu منتهی می شود، با “omote” ژاپنی به معنای “پیشرو” و “sando” به معنای “رویکرد”.

گالری های فراوان

اگر چیزی باشد که مناطق اوموتساندو و هاراجوکو را به هم متصل می کند، عشق به هنر است. هر دو محله مملو از گالری های اصلی و مستقل است که آثار هنرمندان محلی و بین المللی را به نمایش می گذارد.

حتماً از گالری دیزاین فستا در هاراجوکو و اسپیس لویی ویتون در اوموتساندو دیدن کنید تا دیدی کلی از آنچه که این منطقه ارائه می‌دهد به دست آورید، یا به خیابان‌های پس‌زمینه موزه دنج نزو بروید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.