ماتسوموتو،ناگانو

قلب تپنده ژاپن سنتی را در گیون و هیگاشیاما کشف کنید ،هیگاشیاما منطقه بزرگی است که تعدادی از معابد میراث جهانی یونسکو و بکرترین مناظر  هچنبن با داشتن جاذبه‌های فراوان گردشگری و امنیت بسیار بالا که در بین گردشگران تور ژاپن بسیار طرفدار دارد  . این منطقه همچنین محل چندین منطقه کاگای یا گیشاهای شهر است.

این موارد را از دست ندهید

• مشاهده یک گیشا گریزان، به نام geiko در کیوتو

• قدم زدن صبحگاهی آرام در مسیر فیلسوف

• گشت و گذار در مغازه های عجیب و غریب در منطقه گوجو برای سرامیک های محلی و سایر صنایع دستی

• مشاهده شهر از روی صحنه چوبی باورنکردنی در معبد کیومیزو-درا

چگونه به آنجا برویم

گیون و هیگاشیاما منطقه وسیعی را پوشش می دهند که اکنون قلب و روح کیوتو است. با وسایل نقلیه عمومی به راحتی قابل دسترسی است. در داخل منطقه، بیشتر مکان ها با یک پیاده‌روی آرام در دسترس هستند.

از ایستگاه کیوتو اتوبوس شماره ۵ یا ۱۰۰ را برای آلاچیق نقره ای (معبد گینکاکوجی) و انتهای شمالی مسیر فیلسوف بگیرید. این سفر حدود ۴۰ دقیقه طول می کشد. اتوبوس‌های شماره ۱۰۰ و ۲۰۶ را برای کیومیزو-میچی، نزدیک‌ترین ایستگاه به معبد کیومیزو-درا بگیرید. این سفر حدود ۲۰ دقیقه طول می کشد.

ایستگاه های گیون-شیجو و کیومیزو-گوجو در خط Keihan دسترسی آسانی به خیابان های شیجو و گوجپ دارند. با پیاده روی به سمت شرق در امتداد این خیابان ها می توانید گیون و کیومیزو را در عرض ۱۵ دقیقه طی کنید.

ماتسوموتو،ناگانو

غرفه نقره ای – مرکز فرهنگ هیگاشیاما

کیوتو یک رنسانس فرهنگی را تحت دوره شوگون قرن پانزدهم یوشیماسا تجربه کرد که معبد نفیس گینکاکوجی را با نام مستعار غرفه نقره ای (اگرچه در واقع هرگز با نقره پوشانده نشده بود) ساخت و اکنون در میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. در اینجا هنرهای سنتی، از چای تا گل آرایی ikebana، تحت حمایت او شکوفا شد. باغ معبد که پس از مرگ یوشیماسا در سال ۱۴۹۰ تکمیل شد، به خاطر رنگ‌های خزه‌ای و پاییزی‌اش معروف است و در تمام طول سال بسیار زیبا است.

از قدم زدن متفکرانه در مسیر فیلسوف لذت ببرید

در امتداد پای تپه‌های شرقی، کانال و مسیری پر از درختان گیلاس است که امروزه به نام مسیر فیلسوف شناخته می‌شود. در طول مسیر، مغازه‌ها و کافه‌های کوچکی برای استراحت وجود دارد. اگرچه معمولاً آرام است، اما در اوج فصل شکوفه‌های گیلاس، این مسیر می‌تواند بسیار شلوغ باشد، بنابراین بهتر است در آن زمان از سال زودتر سفر را شروع کنید.

سرسبزی تابستانی در امتداد مسیر فیلسوف

اگر برای بازدید و گردشگری به ژاپن و شهر کیوتو سفر کنید حتما باید برای اخذ ویزای ژاپن اقدام کنید. مسیر فیلسوف را به سمت جنوب به مدت ۳۰ دقیقه از آلاچیق نقره ای (معبد گینکاکوجی) دنبال کنید و قبل از رسیدن به مجموعه عظیم معبد نانزنجی، از معابد متعددی از جمله ایکاندو که یک نقطه عالی برای تماشای شاخ و برگ های پاییزی است، عبور خواهید کرد.

این معبد زمانی مهم‌ترین معبد کشور بود، و ممکن است دروازه عظیم سانمون را از فیلم پرفروش هالیوود «گمشده در ترجمه» بشناسید. معبد فرعی تنجوآن نیز بسیار توصیه می شود. باغ های مورین مکانی آرام و زیبا است که چندان هم دور نیست.

گیون قدیمی و جدید را کشف کنید

در جنوب، به سمت خیابان شیجو، وارد گیون می شوید. در اینجا می‌توانید چای‌خانه‌های چوبی، اوچایا را بیابید که به‌عنوان اقامتگاه و مکان‌های پذیرایی گیشا عمل می‌کنند، اگرچه برخی از آنها به رستوران‌ها و بارهای سطح‌بالا تبدیل شده‌اند که برای عموم باز هستند.

خیابان شینباشی نیز به ویژه زیباست. خیابان‌های فورومونزن و شینمونزن در نزدیکی مجموعه‌ای از عتیقه‌فروشی‌ها هستند.

خیابان شیجو خود یک منطقه سرگرمی پرجنب‌وجوش و مدرن است که فرصت‌های فراوانی برای خرید سوغاتی و خوردن شیرینی‌های با طعم چای سبز دارد. با قدم زدن در محوطه زیارتگاه Yasaka-jinja در انتهای شرقی دور، می‌توانید از طریق پارک دلپذیر Maruyama به معابد Chionin و Shorenin ادامه دهید.

معبد Kodaiji نیز از اینجا به راحتی قابل دسترسی است و نمایشگاه های جالب شبانه و رویدادهای روشنایی را در طول سال برگزار می کند.

اگر به دنبال گیشا هستید، خیابان Hanamikoji را به سمت جنوب به سمت تئاتر Gion Kobu Kaburenjo دنبال کنید. در شرایط عادی بازدیدکنندگا می توانند اجرای مایکو (گیشا شاگرد) و همچنین سایر هنرهای سنتی ژاپنی را تماشا کنند.

معبد کنینجی، قدیمی ترین معبد ذن در کیوتو، در فاصله بسیار کمی قرار دارد.

در منطقه کیومیزو صنایع دستی و سرامیک محلی بخرید

منطقه کیومیزو بهشت ​​عاشقان سرامیک است و میزبان مغازه های سفالگری متعدد است.

خانه یادبود کاوای کانجیرو، محل سکونت سابق یک سفالگر مینگی، جواهری پنهان در این منطقه است.

معبد Kiyomizudera یکی از مواردی است که باید ببینید، اما برای قدم زدن در سربالایی با جمعیتی شجاع آماده باشید.

گیون و هیگاشیاما ناحیه ای پر از مکان ها و مناظر زیادی است که دلیل هجوم مردم به کیوتو است. حداقل باید انتظار داشته باشید که یک روز کامل را در اینجا بگذرانید. اما در این صورت احساس عجله خواهید کرد، پس دو روز و یک شب توصیه می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.