دایکانیاما

محله شیک در نزدیکی شیبویا، دایکانیاما (代官山) یک منطقه مد روز در توکیو ، درست در جنوب شیبویا است . بر خلاف شیبویا و ابیسو نزدیک که دارای ساختمان‌های بلند، مراکز خرید بزرگ و ترافیک زیاد هستند، دایکانیاما با ترکیبی از ساختمان‌های مسکونی و تجاری که عمدتاً کم‌مرتبه هستند، نسبتاً ساکت‌تر است. لباس‌های خیابانی و مارک‌های مد اکثر فروشگاه‌های محلی را تشکیل می‌دهند، در حالی که کافه‌ها و رستوران‌های مستقل طیف جذابی از گزینه‌های غذاخوری را ارائه می‌کنند.

دایکانیاما

این منطقه جمع و جور است و می توان به راحتی آن را با پای پیاده پوشش داد زیرا بسیاری از مکان های محبوب بیش از ده دقیقه پیاده روی از ایستگاه و یکدیگر ندارند. یکی از جاذبه‌های اصلی منطقه Daikanyama T-Site است ، یک مجتمع تجاری دلپذیر که از یک کتاب‌فروشی با طرح‌های شیک، کافه‌ها و فروشگاه‌های خرده‌فروشی تشکیل شده است.

اقامتگاه آساکورا سابق

ساعت کاری: 10:00 تا 18:00 (تا 16:30 از نوامبر تا فوریه)

تعطیل: دوشنبه ها (یا سه شنبه اگر دوشنبه تعطیلات ملی باشد )، 29 دسامبر تا 3 ژانویه

ورودی: 100 ین

مدت زمان بازدید معمولی: 30-45 دقیقه

اقامتگاه سابق آساکورا (Kyū-Asakura-ke Jūtaku) مربوط به سال 1919 است و به عنوان یک دارایی فرهنگی مهم تعیین شده است. رئیس خانواده آساکورا به عنوان رئیس سابق هر دو مجلس استانی توکیو و شهر شیبویا خدمت می کرد. بازدیدکنندگان تورژاپن می توانند از عناصر ژاپنی و غربی در خانه به خوبی نگهداری شده قدردانی کنند. باغ اطراف بخش غربی خانه شبیه یک جنگل کوچک است و گیاهان فصلی را ارائه می دهد.

Daikanyama T- Site

ساعات کاری به مغازه ها بستگی دارد. معمولا از ساعت 9:00 تا 22:00

Daikanyama T-Site که در سال 2011 افتتاح شد، به سرعت به نقطه عطف این منطقه تبدیل شد. ساختمان‌های مشبک سفید بیش از یک کتابفروشی یا مغازه کرایه‌ای، یک منطقه سبک زندگی ایجاد می‌کنند که مکانی خنک و شیک از جمله کافه‌های متعدد را فراهم می‌کند. انتخاب کتاب و مجلات گسترده و متنوع است، با تاکید بر طراحی، هنر و فرهنگ. نشریات خارجی یا دو زبانه را نیز می توان به راحتی در اینجا یافت.

جاده لاگ دایکانیاما

ساعات کاری به مغازه ها بستگی دارد. معمولا از ساعت 10:00 تا 18:00

جاده لاگ یک منطقه تقریباً 200 متری توسعه یافته در محل سابق خط توکیو تویوکو قبل از انتقال به زیر زمین است. مستاجران اصلی آن چند رستوران و یک برچسب مد و سبک زندگی هستند. مسیر پیاده روی به موازات مغازه ها با گیاهان فصلی پوشیده شده است و فضای آرامش بخشی را ایجاد می کند.

در اینجا برخی از نکات برجسته دایکانیاما آمده است:

1.خريد كردن :

Daikanyama T-Site : مجموعه ای محبوب با کتاب های Tsutaya که چیزی بیش از یک کتاب فروشی است. این شامل یک بخش موسیقی، یک کافه، و فروشگاه های سبک زندگی مختلف است.

بوتیک ها : تعداد زیادی بوتیک مستقل و فروشگاه های طراح، مد و لوازم جانبی منحصر به فرد را ارائه می دهند.

2.کافه ها و رستوران ها :

IVY PLACE : یک کافه، رستوران، و بار محبوب با فضایی آرام و غذاهای متنوع.

آبجوسازی Spring Valley : یک کارخانه آبجوسازی صنایع دستی که طیف وسیعی از آبجو را ارائه می دهد و مکانی عالی برای صرف غذاخوری.

3.نقاط فرهنگی :

تراس کنار تپه : مجموعه ای معماری که توسط فومیهیکو ماکی طراحی شده و دارای فروشگاه ها، رستوران ها و گالری ها است.

خانه کیو آساکورا : خانه و باغ سنتی ژاپنی حفظ شده که نگاهی اجمالی به معماری و سبک زندگی اوایل قرن بیستم دارد.

4.پارک ها و فضای سبز :

پارک سایگویاما : منظره ای عالی از شهر ارائه می دهد و مکانی دوست داشتنی برای پیاده روی یا پیک نیک آرام است.بطور کلی برای سفر به ژاپن و بازدید ازپارک سایگویاما باید نسبت به  دریافت ویزای ژاپن  اقدام کنیم.

5.مناسبت ها :

بازارهای کشاورزان : بازارهای معمولی که محصولات تازه، صنایع دستی و سایر کالاها را می فروشند که اغلب در تعطیلات آخر هفته برگزار می شوند.

دایکانیاما به راحتی از شیبویا قابل دسترسی است و آن را به مکانی مناسب برای کاوش برای افراد محلی و گردشگران تبدیل می کند. چه به دنبال یک روز خرید، یک تجربه کافه‌ای آرام، یا کمی کاوش فرهنگی باشید، دایکانیاما چیزی برای ارائه دارد.بطور کلی برای سفر به ژاپن نیازمند دریافت ویزای ژاپن هستیم.

رسیدن به آنجا و اطراف

ایستگاه Daikanyama در خط Tokyu Toyoko به عنوان نقطه ورود به Daikanyama عمل می کند. سفر یک طرفه از شیبویا سه دقیقه طول می کشد و 140 ین هزینه دارد.

از طرف دیگر، می‌توانید با پیاده‌روی کمتر از ده دقیقه از ایستگاه ابیسو یا حدود ۱۵ دقیقه از ایستگاه شیبویا به دایکانیاما برسید ، که هر دو ایستگاه‌هایی در خط JR Yamanote هستند .

منبع :درباره کشور ژاپن

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.