آداب و رسوم

آداب و رسوم ، اگر از چیزی مطمئن نیستید، ادب و عقل سلیم تا حد زیادی به شما کمک می کند.

پیروی از یک قانون کلی احترام به مسافران برای افرادی که ملاقات می‌کنید و مکان‌هایی که بازدید می‌کنید، جای خوبی برای شما خواهد ساخت.

برای اولین بار، ژاپن می تواند هم بسیار آشنا و هم بیگانه باشد. یادگیری کمی در مورد آداب و رسوم یک منطقه یا مکان خاص، گره های زیادی از سردرگمی را باز می کند و همچنین تجربه رضایت بخشی به شما می دهد.چنانچه قصد سفر به ژاپن و خرید تور ژاپن را دارید، بهتر است از فرهنگ و آداب مردم این کشور اطلاعاتی را کسب کنید.

آداب و رسوم

سلام و آداب عمومی

اگر به رسم تعظیم ژاپنی عادت ندارید، ممکن است ناآشنا به نظر برسد. این عمل عمیقاً در فرهنگ ژاپنی گنجانده شده است و می تواند پر از نکات ظریف باشد – به خصوص در دنیای تجارت. به عنوان یک مهمان در کشور، به احتمال زیاد به جای اینکه انتظار تعظیم داشته باشند، در مقابل شما تعظیم می کنند.

با این حال، برای نشان دادن احترام خود، این یک حرکت اضافی خوب است که با “ممنونم” شما همراه شود تا از دیگران تشکر کنید. آداب معاشرت در مکان های عمومی در ژاپن یک تجارت جدی است – احترام عمومی به این قوانین احتمالاً دلیل اصلی این است که کلان شهری مانند توکیو می تواند اینقدر راحت عمل کند. به طور کلی، عقل سلیم دستور روز است.

به مکان هایی که در آن هستید و افرادی که آنجا هستند، به خصوص در وسایل حمل و نقل عمومی احترام بگذارید. اگر تلفن همراه دارید، آن را در حالت بی صدا نگه دارید و از صحبت کردن با آن خودداری کنید. اگر شک دارید، فقط حرکات افراد محلی را دنبال کنید.

آداب و رسوم:بیرون غذا خوردن

ویزای توریستی ژاپن  از مهم ترین موارد برای سفر به ژاپن است. چنانچه قصد سفر به ژاپن را دارید بهتر است از فرهنگ و آداب مردم این کشور اطلاعاتی را کسب کنید. امروزه، چاپستیک ها را می توان بر روی میزهای ناهار خوری در سرتاسر جهان یافت، بنابراین اکثر بازدیدکنندگان از دیدن جفت چوب های منظمی که در بسیاری از رستوران های ژاپن ردیف شده اند،

تعجب نمی کنند. اگر با استفاده از آنها راحت نیستید و نوع دیگری از ظروف را ترجیح می دهید، کافیست از کارکنان بپرسید. اما توجه داشته باشید که ممکن است جایگزینی برای آن در دسترس نباشد – به خصوص در نقاط سنتی تر.

اگر برای سوشی به ژاپن آمده اید، به یاد داشته باشید که می توانید آن را با دستان خود بخورید. یک تکه بردارید، آن را در کاسه سس سویا فرو ببرید و لذت ببرید.

هنگام خوردن انواع غذاهای نودلی که ژاپن ارائه می دهد، فرهنگ محلی حکم می کند که به جای جویدن، آن را بنوشید – برخی به شما خواهند گفت که این کار حتی طعم آن را افزایش می دهد. اینکه بخواهید غر زدن را انتخاب کنید یا نه، به خودتان بستگی دارد، فقط اهمیت ندهید که میز کنار شما ممکن است کمی بیشتر از چیزی که به آن عادت کرده اید، سروصدا ایجاد کند.

شب ماندن

بیشتر هتل‌های غربی ژاپن از همان شیوه‌هایی پیروی می‌کنند که انتظار دارید در سرتاسر جهان باشد(به استثنای انعام دادن، که نیازی نیست). با این حال، هتل‌های سنتی‌تر ریوکان هنوز هم از آیین‌نامه رفتاری پیروی می‌کنند. از درآوردن کفش‌هایتان در ورودی گرفته تا خوابیدن با تشک روی زمین، وقتی وارد یک ریوکان می‌شوید، از دوره متفاوتی وارد ژاپن می‌شوید.

لباس‌های یوکاتا را که معمولاً در اتاق‌های خود پیدا می‌کنید، گاهی اوقات می‌توانید بیرون بپوشید، گاهی اوقات هم نه. در مورد دمپایی هم همینطور.

فهرستی از بایدها و نبایدها دیوارهای حمام های مشترک را تزئین می کند و شام شما ممکن است در اتاق یا در یک غذاخوری مشترک سرو شود. اگر احساس گیجی می کنید، اینطور نباشید. اگر شک دارید، به سادگی بپرسید. این بهترین راه برای جلوگیری از هرگونه سوء تفاهم ناخوشایند است و کارکنان بسیار خوشحال خواهند شد که به شما کمک کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.