واحد پول

واحد پول،  مبادله ارز و پول ،اگر پول نقد را از قبل آماده نکرده اید، پس از  دریافت تور ژاپن  و ورود به کشور ، تبدیل ارز به ین ژاپن آسان است. همه فرودگاه های بزرگ دارای نقاط مبادله ای در سالن های ورودی مربوطه خود هستند. حتی با وجود اینکه امکان خرید بلیط قطار، سوار شدن به تاکسی و پرداخت سایر خدمات ارائه شده در فرودگاه با کارت های اعتباری بین المللی وجود دارد، اما همراه داشتن مقداری پول نقد توصیه می شود. در طول اقامت به مقداری از آن نیاز خواهید داشت.

با این حال، ژاپن یک جامعه مبتنی بر پول نقد است، بنابراین مقداری پول نقد در اختیار داشته باشید. شایان ذکر است که دستگاه های خودپرداز اغلب برای برداشت هزینه دریافت می کنند و این هزینه می تواند بسته به زمان برداشت شما متفاوت باشد. همه دستگاه های خودپرداز ۲۴ ساعته نیستند و در مناطق مرکزی ممکن است گاهی اوقات پول نقد تمام شود. با داشتن پول نقد کافی آماده باشید.

ین (JPY) در اسکناس های ۱۰۰۰ ین، ۲۰۰۰ ین، ۵۰۰۰ ین و ۱۰۰۰۰ ین، و سکه های ۱ ین، ۵ ین، ۱۰ ین، ۵۰ ین و ۵۰۰ ین عرضه می شود. حمل یک کیف پول برای سکه های ژاپنی خود در طول اقامت خود در ژاپن ایده خوبی است زیرا ارزش آنها (و وزن در کیف پول شما) به زودی افزایش می یابد.

در حالی که اسکناس ۱۰۰۰۰ ین معادل حدود ۱۰۰ دلار است، اسکناس به طور کلی پذیرفته می شود، حتی اگر چیزی کوچک بخرید. توجه داشته باشید که تعداد زیادی اسکناس ۲۰۰۰ ینی در گردش نیست. آنها پذیرفته شده اند اما به راحتی می توان آنها را با اسکناس ۱۰۰۰ ینی اشتباه گرفت، بنابراین مطمئن شوید که آنها را به درستی دریافت کرده اید.

هنگام ورود یا خروج از ژاپن، در صورتی که بیش از یک میلیون ین پول نقد، چک، چک مسافرتی، اوراق بهادار و غیره حمل می کنید، اظهارنامه گمرکی لازم است. برای درک جامع از هرگونه رویه ضروری به وب سایت رسمی گمرک ژاپن مراجعه کنید.

واحد پول:اطلاعات ATM

دستگاه های خودپرداز پست بانک ژاپن

می‌توانید از یکی از دستگاه‌های خودپرداز پست بانک ژاپن که در سرتاسر کشور واقع شده‌اند، پول نقد بردارید. بیشتر آنها در دفاتر پست هستند، اما می توانید برخی از آنها را در ایستگاه های قطار و سوپرمارکت ها نیز پیدا کنید. ساعات خدمات با دستگاه خودپرداز متفاوت است. این سرویس به زبان انگلیسی در دسترس است.

واحد پول

هفت دستگاه خودپرداز بانک

برداشت نقدی از شبکه سراسری خودپردازهای مستقر در فروشگاه های رفاه Seven Eleven. هنگام استفاده از کارت های صادر شده در خارج از کشور، صفحه نمایش، رسید و راهنمای صوتی را به ۱۲ زبان بیابید – انگلیسی، کره ای، چینی ساده، چینی سنتی، پرتغالی، تایلندی، مالایی، اندونزیایی، ویتنامی، فرانسوی، آلمانی و ژاپنی.

بانک میزوهو

برای برداشت پول نقد با استفاده از کارت بین المللی به یکی از شعب بانک میزوهو بروید. امکان برداشت و استعلام موجودی وجود دارد. با این حال، شما نمی توانید سپرده گذاری یا انتقال را انجام دهید.

بانک میتسوبیشی UFJ

برای برداشت وجه نقد از یکی از شعب بانک میتسوبیشی UFJ از کارت ویزا ژاپن ، مسترکارت، ماسترو یا سیروس خود استفاده کنید.

بانک میتسویی سومیتومو

می توانید از کارت های ویزا، مسترکارت، ماسترو یا سیروس در شعب بانک های SMBC استفاده کنید.

سایر اطلاعات

چهار فرودگاه اصلی ژاپن – فرودگاه ناریتا، فرودگاه هاندا، فرودگاه بین المللی چوبو سنترایر و فرودگاه بین المللی کانسای – دارای دستگاه های خودپرداز هستند. بسته به ساعت یا روز، ممکن است هنگام برداشت پول، هزینه خدمات خودپرداز دریافت شود.

ارزهای خارجی معمولاً در صرافی‌ها، بانک‌ها و برخی هتل‌ها قابل مبادله است و فروشگاه‌های ارز جهانی در سراسر کشور پراکنده هستند. نرخ ارز روزانه مطابق با روند بازار مالی در نوسان است. ارز قابل مبادله بستگی به صرافی دارد.

درباره گزینه های مبادله ارز در فرودگاهی که به آن پرواز می کنید تحقیق کنید.

بانک ها

شما همچنین می توانید ارز خارجی را در بانک های بزرگ مبادله کنید. شعبه‌ها معمولاً مکان‌های مناسبی دارند – اغلب در مقابل ایستگاه‌های قطار – با این حال، توجه داشته باشید که بسیاری از آنها در ساعت ۳ بعد از ظهر بسته می‌شوند. درباره بانک‌های بزرگ ژاپن – بانک توکیو میتسوبیشی UFJ، بانک میزوهو، شرکت بانکداری سومیتومو میتسویی – و پست بانک ژاپن تحقیق کنید.

گوشه های صرافی / فروش بلیط های تخفیف دار / ماشین های تعویض اتوماتیک / خدمات تحویل ارز

توجه داشته باشید که در خارج از شهرهای بزرگ صرافی های زیادی وجود ندارد، با این حال در بیشتر موارد، هتل های بزرگ خدمات مبادله ای ارائه می دهند. روش دیگر این است که در مورد خدمات مبادله ارز ارائه شده توسط Travelex و خدمات دستگاه مبادله ارز توسط Nippon Express تحقیق کنید.

برخی از مغازه های تخفیف فروش بلیط در مناطق شهری نیز ممکن است این سرویس مبادله را ارائه دهند. برای کسانی که با مغازه های تخفیف دار بلیت فروشی آشنا نیستند باید بگوییم که این مغازه ها بلیت هایی مانند بلیت کنسرت و بلیط قطار می خرند و با قیمت های پایین تری می فروشند.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.