شبه جزیره بوسو

شبه جزیره بوسوشبه جزیره بوسو شبه جزیره ای است که کل استان چیبا در هونشو ، بزرگترین جزیره ژاپن را در بر می گیرد . بخشی از منطقه بزرگ توکیو است . لبه شرقی خلیج توکیو را تشکیل می دهد و آن را از اقیانوس آرام جدا می کند . این شبه جزیره تقریباً ۵۰۳۴ کیلومتر مربع (۱۹۴۴ مایل مربع) را پوشش می دهد.

از دریا، خورشید، و صخره های شنی و مرجانی در این مکان زیبا لذت ببرید

از شلوغی توکیو دور شوید و به این بهشت ​​روستایی درست در آن سوی خلیج بروید. در تپه‌های شبه جزیره پایین‌تر از شاخ و برگ‌های پر جنب و جوش یا در امتداد خطوط ساحلی بکر و صخره‌های ناهموار در منطقه ساحلی قدم بزنید.به طور کلی برای سفر به ژاپن و بازدید از این شبه جزیره زیبا نیاز به ویزای این کشور داریم در حال حاضر انواع مختلفی از ویزای ژاپن برای ورود به این کشور وجود دارد ودر آینده نیز انواع دیگری به آن اضافه خواهد شد که از آن جمله می توان به ویزای الکترونیکی ژاپن اشاره کرد.

این موارد را از دست ندهید

• از Kamogawa Seaworld دیدن کنید تا در مورد زندگی دریا بیاموزید

• جستجوی مرجان و صدف در ساحل شنی اوکینوشیما

• برای تماشای مناظر وسیع اقیانوس، در کنار فانوس دریایی نوجیمازاکی توقف کنید

چگونه به آنجا برویم

شبه جزیره بوسو در بخش جنوبی استان چیبا قرار دارد و به راحتی از توکیو با قطار و ماشین قابل دسترسی است. همچنین از شبه جزیره میورا با کشتی در سراسر خلیج توکیو قابل دسترسی است.

قطار: خط JR Uchibo در امتداد ساحل غربی شبه جزیره امتداد دارد، در حالی که خط JR Sotobo از ساحل شرقی می گذرد. برای دسترسی به هر دو، از ایستگاه توکیو به ایستگاه سوگا با خط Keiyo بروید. این سفر بسته به مسافتی که طی می کنید یک تا دو ساعت طول می کشد.

اتوبوس: اتوبوس‌های بزرگراهی از ایستگاه توکیو به مقصدهای خاص بوسو مانند Tateyama و Kamogawa وجود دارد.

ماشین: از توکیو به شبه جزیره بوسو با خط آبی بروید.

کشتی: با کشتی خلیج توکیو به کانایا در شبه جزیره بوسو از کوریهاما در شبه جزیره میورا بروید. حدود ۴۰ دقیقه طول می کشد.

شبه جزیره بوسو

نمایش شیر دریایی Kamogawa Seaworld

در Kamogawa Seaworld با زندگی دریایی آشنا شوید

یکی از محبوب ترین جاذبه های چیبا، Kamogawa Seaworld است، آکواریومی در لبه جنوب شرقی شبه جزیره با منظره ای زیبا از اقیانوس آرام. حدود ۱۱۰۰۰ حیوان دریایی از جمله نهنگ قاتل، دلفین، شیر دریایی، بلوگا، پلیکان و پنگوئن دارد.

این آکواریوم همچنین یک مرکز تحقیقاتی و حفاظتی دریایی است که به پرورش حیوانات کمک می کند. نمایش های منظم و فعالیت های آموزشی در اینجا برگزار می شود و می توانید با حیوانات ارتباط برقرار کنید.

شبه جزیره بوسو- قلعه تاتیاما

یکی از مهمترین بناهای تاریخی در چیبا قلعه تاتیاما است. در نیمه دوم قرن شانزدهم توسط ارباب فئودال ساتومی یوشییاسو ساخته شد و در دهه ۱۹۸۰ به عنوان ضمیمه موزه شهر تاتیاما بازسازی شد.

این قلعه در بالای تپه ۶۶ متری پارک شیرویاما قرار دارد و برای عموم آزاد است. برای مشاهده نمایشگاه های تاریخ چیبا به داخل خانه بروید. منطقه رصدی طبقه سوم مناظر وسیعی از خلیج توکیو ارائه می دهد.

به گذشته سفر کنید

نمایشگاه های موزه به شما نشان می دهد که زندگی در قرن شانزدهم بوسو چگونه بوده است. نمایشگاه‌های دائمی شامل نمایش شمشیرها، زره‌ها، ظروف سفالی و خانه‌های بازسازی‌شده و همچنین اطلاعاتی درباره فرهنگ بوسو است.

پارک شیرویاما که اطراف قلعه و موزه را احاطه کرده است، منطقه ای سرسبز با شکوفه های زیبای گیلاس در فصل بهار است  که بازدیدکنندگان تور ژاپن بهار از تماشای شکوفه های گیلاس  در این پارک نهایت استفاده را می برند ، همچنین گیاهان کمیاب و زیارتگاه های کوچک را می توان در سراسر پارک یافت.

نمایی از اقیانوس آرام در فانوس دریایی نوجیمازاکی

در نوک شبه جزیره بوسو، فانوس دریایی نوجیمازاکی، یکی از ۱۰۰ فانوس دریایی مهم جهان بر اساس انجمن بین المللی مقامات فانوس دریایی قرار دارد. برای اولین بار در سال ۱۸۶۹ روشن شد، و تحت معاهده رفاقت و تجارت انگلیس و ژاپن در آغاز دوره میجی ساخته شد و دومین فانوس دریایی ژاپن به سبک غربی بود.

این فانوس دریایی ۲۹ متری دچار آسیب و بازسازی شده است اما ساختار اولیه خود را حفظ کرده است. منظره ای وسیع از قایق هایی که به خلیج توکیو وارد و خارج می شوند و همچنین وسعت وسیع اقیانوس آرام را ارائه می دهد.

سواحل شنی و مرجانی در اوکینوشیما

اوکینوشیما در انتهای جنوبی خلیج تاتیاما قرار دارد. محیطی یک کیلومتری که با صد متر ساحل شنی به سرزمین اصلی متصل می شود.

آب اینجا آرام و زلال است و شمالی ترین نقطه مرجانی در ژاپن را دارد. به این ترتیب، این مکان برای غواصی عالی است. این جزیره شامل درختان و گیاهان مختلف، صدف های دریایی منحصر به فرد و صخره های جالب است. نوار شنی که جزیره را به هم متصل می کند مکان مناسبی برای تماشای غروب خورشید است.

خط گل بوسو

شبه جزیره بوسو به خاطر گل های رنگارنگ زیادش شناخته شده است و خط گل بوسو مکان مناسبی برای تماشای آنهاست. اینجا جاده خوش منظره ای است که در امتداد ساحل جنوبی از چیکورا تا تاتیاما امتداد دارد. در کنار جاده مزارع و پارک هایی با گل های شکوفه در تمام فصول وجود دارد، اما دیدنی ترین آنها نانوهانا (کلزا) زمستانی و گل داوودی باتلاقی است. در طول مسیر، شهرهای کوچک ساحلی عجیب و غریب قرار دارند.

از آنجایی که در شبه جزیره چیزهای زیادی برای دیدن و انجام دادن وجود دارد، حتما یک روز کامل را برای سفر خود در نظر بگیرید یا برای یک بازدید شبانه برنامه ریزی کنید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.