آساکوسا

آساکوسا- منطقه ای با حال و هوای توکیوی قدیمی، آساکوسا (浅草) مرکز شیتاماچی توکیو (به معنای واقعی کلمه “شهر پست”)، یکی از مناطق توکیو است که فضایی از توکیو دهه های گذشته در آن باقی مانده است.

جاذبه اصلی آساکوسا Sensoji است که یک معبد بودایی بسیار محبوب در میان گردشگران است که در قرن هفتم ساخته شده است. نزدیک شدن به معبد از طریق Nakamise انجام می شود ، یک خیابان خرید که قرن هاست انواع تنقلات سنتی، محلی و سوغاتی های توریستی را در اختیار بازدیدکنندگان معبد قرار داده است.

آساکوسا را ​​می توان به راحتی با پای پیاده کاوش کرد. از طرف دیگر، می توانید یک تور با راهنما با یک ریکشا (جینریکیشا، به معنای واقعی کلمه “وسیله نقلیه با نیروی انسانی”) در نظر بگیرید. یک تور 30 ​​دقیقه ای برای دو نفر حدود 9000 ین هزینه دارد . دوره های کوتاه تر و طولانی تر نیز موجود است.

آساکوسا

برای قرن‌های متمادی، آساکوسا پیشرو منطقه تفریحی توکیو بود . در طول دوره ادو (1603-1867)، زمانی که این ناحیه هنوز در خارج از محدوده شهر قرار داشت، آساکوسا محل تئاترهای کابوکی و یک منطقه بزرگ چراغ قرمز بود. در اواخر دهه 1800 و اوایل دهه 1900، انواع سرگرمی های مدرن، از جمله سالن های سینما، پا به آساکوسا گذاشتند.

با این حال، بخش‌های زیادی از آساکوسا در حملات هوایی سال 1945 نابود شد. و در حالی که منطقه اطراف سنسوجی بازسازی‌شده از آن زمان محبوبیت سابق خود را بازیافته است، نمی‌توان همین را برای منطقه تفریحی آساکوسا گفت . افتتاح اسکای تری توکیو با ارتفاع 634 متر ، با بیست دقیقه پیاده روی از رودخانه سومیدا از آساکوسا، منجر به افزایش مجدد گردشگران شده است.

معابد و زیارتگاه ها

 • کامیناریمون (دروازه کامیناری)

ساعت کاری: همیشه باز

پذیرش: رایگان

کامیناریمون اولین دروازه از دو دروازه ورودی بزرگ منتهی به معبد سنسوجی است . برای اولین بار بیش از 1000 سال پیش ساخته شد، این نماد Asakusa است. خیابان خرید Nakamise از Kaminarimon به محوطه معبد منتهی می شود.

 • معبد سنسوجی

ساعت کاری: 6:00 تا 17:00 (از 6:30 اکتبر تا مارس)

ورودی: رایگان

سنسوجی (“Senso” یک قرائت جایگزین برای Asakusa و “ji” به معنی معبد است) معروف ترین و محبوب ترین معبد توکیو است . این بنا که در قرن هفتم ساخته شده است، همچنین یکی از قدیمی ترین آن است، اگرچه ساختمان های فعلی بازسازی های پس از جنگ هستند.

 • معبد آساکوسا

ساعت کاری: همیشه باز

پذیرش: رایگان

معبد آساکوسا که با نام سانجا – ساما نیز شناخته می‌شود، در دوره ادو ساخته شد و از حملات هوایی سال 1945 جان سالم به در برد . هر سال در روزهای آخر هفته (جمعه تا یکشنبه) در اواسط ماه مه برگزار می شود.

 • معبد را تخریب کنید

معمولاً برای عموم باز نیست.

Dempoin معبدی است درست در کنار سنسوجی که به خاطر باغ زیبایش معروف است . متأسفانه، معبد و باغ به جز در هنگام افتتاحیه های خاص گاه به گاه به روی عموم باز نیستند. بازدید از باغ با قرار قبلی نیز دیگر امکان پذیر نیست.

آساکوسا-خريد كردن

 • خیابان خرید ناکامیسه

ساعات کاری بستگی به مغازه های فردی دارد. معمولاً همه روزه از ساعت 9:00 تا 18:00

خیابان خرید Nakamise تقریباً 250 متر از Kaminarimon تا محوطه اصلی معبد Sensoji امتداد دارد . بیش از 50 مغازه در ردیف آن قرار دارد که غذاهای محلی و مجموعه معمولی سوغاتی های توریستی را ارائه می دهند.

 • خیابان خرید Shin-Nakamise

ساعات کاری بستگی به مغازه های فردی دارد. معمولاً همه روزه از ساعت 10:00 تا 19:00.

Shin-Nakamise یا “New Nakamise” عمود بر خیابان خرید Nakamise است . این یک پاساژ خرید سرپوشیده است که در کنار مغازه ها و رستوران های مختلف قرار گرفته است.

 • خیابان خرید کاپاباشی

ساعت کاری: اکثر مغازه ها از ساعت 9:00 تا 17:00 باز هستند تعطیل: بسیاری از مغازه ها در روزهای یکشنبه و تعطیلات ملی بسته هستند.

کاپاباشی خیابانی تقریباً یک کیلومتری است که در ردیف مغازه‌هایی قرار دارد که به مشاغل رستوران‌ها غذا می‌دهند. اقلام موجود در فروش شامل ظروف غذاخوری، ظروف و لوازم آشپزخانه، نمونه غذا، مبلمان، تابلو، فانوس و لباس فرم می باشد. این خیابان در 600 متری غرب سنسوجی واقع شده است.

 • فروشگاه بزرگ راکس

فروشگاه ها: 10:30 تا 21:00 (سوپرمارکت 24 ساعته باز است)

راکس یک مجموعه خرید و سرگرمی است که از یک ساختمان اصلی (راکس) و سه ساختمان الحاقی (Rox2G، Rox3G و Rox Dome) تشکیل شده است. بسیاری از مغازه ها مد برای خانم ها و بچه ها را می فروشند. یک سوپرمارکت 24 ساعته در زیرزمین وجود دارد .

 • ایستگاه توبو آساکوسا و فروشگاه ماتسویا

فروشگاه ماتسویا همه روزه از ساعت 10:00 تا 20:00 باز است.

ایستگاه توبو آساکوسا ایستگاه پایانی قطارهای توبو است که به سمت حومه ها و استان های شمال توکیو از جمله قطارهای نیککو حرکت می کنند . ساختمان ایستگاه همچنین دارای یک فروشگاه بزرگ ماتسویا است که در هشت طبقه قرار دارد.

 • خیابان زیرزمینی آساکوسا

ساعت کاری بستگی به مغازه های فردی دارد.

خیابان زیرزمینی آساکوسا (Asakusa Chikagai) یکی از قدیمی‌ترین خیابان‌های خرید زیرزمینی ژاپن است. گذرگاه کوتاه، ایستگاه توبو آساکوسا را ​​به خیابان خرید Shin Nakamise متصل می کند و شامل حدود 20 فروشگاه و رستوران است. به نظر می رسد این بازی در دهه های گذشته بدون تغییر باقی مانده است، و بازدیدکنندگان ممکن است احساس کنند که به یک کوچه برگشتی رفته اند.

جاذبه های دیگر

 • مرکز اطلاعات توریستی فرهنگ آساکوسا

ساعت کاری: 9:00 تا 20:00 (عرشه دیدبانی تا ساعت 22:00)

تعطیل: روزهای تعطیل ندارد.

مرکز اطلاعات توریستی فرهنگ آساکوسا در سال 2012 به تازگی افتتاح شد و با طراحی معماری جالب خود به خیابان های آساکوسا تنوع بخشید. این ساختمان هشت طبقه یک میز اطلاعات توریستی به زبان‌های مختلف، اتصال Wi-Fi رایگان ، یک کافه، و یک سکوی دید ارائه می‌کند که چشم‌انداز خوبی به معبد Sensoji و خیابان خرید Nakamise ارائه می‌دهد .

 • کروز رودخانه سومیدا

اتوبوس آبی توکیو کشتی های گشت و گذار از اسکله Asakusa تا Odaiba و Hinode Pier را اداره می کند. همچنین چند سفر دریایی کوتاه در رودخانه وجود دارد که در Asakusa شروع و به پایان می رسد.

 • پارک سومیدا

ساعت کاری: همیشه باز

پذیرش: رایگان

این پارک کنار رودخانه در امتداد دو طرف رودخانه سومیدا به طول چند صد متر امتداد دارد. در بهار این مکان به یک مکان محبوب برای تماشای شکوفه های گیلاس تبدیل می شود که در بین بازدیدکنندگان تور ژاپن بهار بسیار محبوب است ، در حالی که در آخرین شنبه ژوئیه به محل آتش بازی رودخانه سومیدا تبدیل می شود .

 • منطقه سرگرمی Rokku

ساعات کار به مشاغل فردی بستگی دارد.

Rokku پیش از جنگ منطقه تفریحی پیشرو توکیو بود و میزبان اولین سینمای ژاپن و بیشتر بود. با این حال، این ولسوالی پس از جنگ محبوبیت سابق خود را به دست نیاورده است. امروزه، روکو جاذبه هایی مانند تئاترهای راکوگو، سینماها و سالن های پاچینکو را ارائه می دهد .

 • پارک تفریحی هانایاشیکی

ساعت: در روز متفاوت است. معمولاً 10:00 تا 18:00

در برخی روزها سه‌شنبه‌ها بسته است.

ورودی: 1200 ین به علاوه هزینه‌های جداگانه برای سواری

هانایاشیکی که در ابتدا به عنوان یک پارک گل افتتاح شد، سابقه ای بیش از 150 سال دارد. این پارک تفریحی مینیاتوری که فقط چند قدم از سنسوجی واقع شده است ، جاذبه های متعددی از جمله چرخ و فلک کوچک، ترن هوایی، چرخ فلک و اسپیس شات را ارائه می دهد.بطور کلی چنانچه قصد سفر به ژاپن و بازدید از این پارک تفریحی محبوب را دارید باید نسبت به اخذ ویزای ژاپن اقدام کنید .

 • برج آبجو آساهی

رستوران ها از 11:30 تا 15:00 و 17:30 تا 22:00 باز هستند.

برج آبجو آساهی و تالار فوق العاده خشک آساهی با مشخصه شعله طلای آن در سال 1989 تکمیل شد و میزبان دفتر مرکزی آبجوسازی آساهی است. علاوه بر این، چندین رستوران در این مجموعه یافت می شود. پشت برج آبجو و سالن سوپر خشک کارخانه آبجوسازی آساهی کرافتمنشیپ قرار دارد. این رستوران و آبجوسازی، ناهار با قیمت مناسب و همچنین آبجوی دست ساز آساهی را به مهمانان ارائه می دهد.

 • تایکوکان (موزه درام)

ساعت کاری: 11:00 تا 16:00 (ورودی تا 15:00)

تعطیل: دوشنبه ها (به جز تعطیلات ملی ) و سه شنبه ها

ورودی: 500 ین

در این موزه کوچک طبل هایی از سراسر جهان از جمله طبل های تایکو ژاپنی به نمایش گذاشته شده است. بازدیدکنندگان می توانند چندین طبل بزنند. این موزه در طبقه ای بالاتر از فروشگاه Miyamoto Unosuke Nishi Asakusa قرار دارد که طبل های ژاپنی و کالاهای جشنواره می فروشد.

ناهار خوری

 • کامیا بار

ساعت کاری: 11:00 الی 21:00 (آخرین سفارش ساعت 20:30)

تعطیل: اولین و آخرین دوشنبه ماه، سه شنبه ها

کامیا بار یکی از قدیمی‌ترین بارهای ژاپن است که سابقه آن به سال 1880 می‌رسد. این بار توسط کامیا دنبه، یکی از اولین تولیدکنندگان شراب در ژاپن، که سبوس دنکی، نوعی معجون براندی را نیز اختراع کرد، تأسیس شد. بار کامیا این بار دارای سه طبقه است و یکی در سطح خیابان محبوب ترین است. ویترین فروشی نیز وجود دارد که بطری های سوغاتی سبوس دنکی را می فروشد.

 • اومزونو

ساعت کاری: 10:00 تا 17:00 (تا ساعت 18:00 در آخر هفته ها)

در برخی روزها از چهارشنبه ها تعطیل است.

Umezono یک شیرینی فروشی سنتی ژاپنی است که در سال 1854 شروع به کار کرد. منوی آنها شامل غذاهای کلاسیک مانند anmitsu و oshiruko علاوه بر موارد دلخواه فصلی مانند یخ تراشیده شده (kakigori) است. این مغازه همچنین دارای ویترین فروشی است که یوکان، دورایاکی و دسرهای دیگر را می فروشد.

 • سوزوکین نانایا ژلاتو

ساعت کاری: 11:00 تا 17:00

تعطیل: تعطیلی نامنظم

Asakusa Suzukien Nanaya Gelato با همکاری Suzukien، یک فروشگاه تخصصی چای سبز، و Nanaya Gelato، یک فروشگاه gelato است. این فروشگاه ادعا می کند که غنی ترین و قوی ترین چای سبز ( ماچا ) ژلاتو در جهان را دارد. این فروشگاه محبوب بیش از دوازده طعم ژلاتو از جمله چندین طعم ماچا را ارائه می دهد.

 • آساکوسا کاگتسودو

ساعت کاری: 11:00 تا پایان فروش (از ساعت 10:00 در تعطیلات آخر هفته و تعطیلات ملی )

Asakusa Kagetsudo یک فروشگاه و رستوران تابه خربزه است که از سال 1945 فعالیت خود را آغاز کرده است. Melon-pan یک نان شیرین پخته شده با رویه ای است که شبیه لایه بیرونی خربزه طالبی است. کاگت‌سودو بیشتر به خاطر خربزه‌هایش که بهتر است به صورت گرم خورده می‌شود، معروف است، اما انواع خربزه‌ها را که همراه با بستنی عرضه می‌شود، به فروش می‌رساند. دسرهای ژاپنی و همچنین غذاهای خوش طعم مانند نودل سوبا نیز در این رستوران فروخته می شود.

 • تمپورا

ساعت به مغازه ها بستگی دارد. معمولا از ساعت 11:30 تا 20:00

تعدادی فروشگاه تمپورا در آساکوسا وجود دارد که غذاهای دریایی و سبزیجات سرخ شده خوشمزه را ارائه می دهند. این منطقه در دوره ادو به دلیل در دسترس بودن محصولات غذاهای دریایی از خلیج توکیو، به عنوان یک مکان تمپورا شکوفا شد. از معروف‌ترین رستوران‌های تمپورا می‌توان به Daikokuya، San Sada و Owariya اشاره کرد.

 • اوناگی

ساعت به مغازه ها بستگی دارد. معمولاً 11:30 تا 13:30 و 17:30 تا 19:30

همچنین تعداد انگشت شماری unagi-ya (رستوران مارماهی آب شیرین) با سابقه حداقل صد ساله در این منطقه وجود دارد. Unagi یا مارماهی آب شیرین نسبتاً گران است و قیمت آن از 2000 ین برای ناهار و بیشتر برای شام شروع می شود. unagi-ya شناخته شده در Asakusa شامل Irokawa، Hatsuogawa و Maekawa است.

رسیدن به آنجا و اطراف

Asakusa توسط خط مترو Ginza، خط مترو Asakusa، Tsukuba Express و Tobu Railway خدمات رسانی می شود. همچنین با اتوبوس آبی توکیو قابل دسترسی است .

از ایستگاه توکیو

با خط JR Yamanote به ایستگاه Kanda بروید (2 دقیقه، 150 ین) و به خط مترو Ginza برای Asakusa (10 دقیقه، 180 ین) بروید.

از ایستگاه شینجوکو

با خط نارنجی JR Chuo به ایستگاه کاندا بروید (10 دقیقه، 180 ین) و به خط مترو Ginza برای Asakusa (10 دقیقه، 180 ین) بروید.

منبع :https://www.japan-guide.com/e/e3004.html

نظرات بسته شده است.