آساکوسا،توکیو

آساکوسا،توکیواز سنسوجی ارجمند گرفته تا اسکای‌تری آینده‌نگر توکیو، آساکوسا ترکیبی عالی از چیزهای قدیمی و جدید است.

از کامیناریمون عظیم قرمز روشن به معنای «دروازه رعد» وارد شوید و قبل از ترک یک هدیه سنتی پنج ینی در معبد نمادین سنسوجی پایتخت، از میان حلقه‌های دود عبور کنید.

با وجود غذاهای خیابانی لذیذ، خریدهای فراوان، و جذابیت یکپارچه سازی با سیستم عامل در گوشه و کنار، آساکوسا در طول سفر شما به توکیو یک توقف غیرقابل فراموشی است. تمدید ویزای ژاپن و سفر به توکیو و بازدید از معبد سنسوجی جزو معنوی ترین کارهای ممکن به شمار می رود.

این موارد را از دست ندهید

• معروف ترین معبد توکیو، سنسوجی، و خیابان خرید ناکامیس آن

• بارهای آرام با دنکی بران و هاپی – نوشیدنی‌های معروف آساکوسا پس از جنگ

• مناظر درخت آسمان توکیو از پارک سومیدا

چگونه به آنجا برویم

آساکوسا مملو از چیزهایی است که باید ببینید و انجام دهید، اما بیشتر مناظر اصلی در اطراف سنسوجی قرار دارند.

این معبد پنج دقیقه پیاده تا ایستگاه Asakusa فاصله دارد که توسط خطوط راه آهن گینزا، آساکوسا و Tobu ارائه می شود.

سنسوجی، قلب و روح آساکوسا

منشأ این معبد چشمگیر، داستان افسانه ای است. داستان از این قرار است که در تمام راه در سال ۶۲۸، دو برادر ماهیگیر، مجسمه کانن – الهه بودایی رحمت – را از رودخانه سومیداگاوا بیرون کشیدند. اگرچه سعی می کردند آن را به رودخانه برگردانند، اما همیشه به آنها برمی گشت. آنها سنسوجی را برای نگهداری این مجسمه مقدس و به افتخار کانن ساختند و آن را در سال ۶۴۵ تکمیل کردند.

برای قرن ها، جریان دائمی از بازدیدکنندگان برای ادای احترام و دعا در سالن اصلی معبد برقرار بود. در اطراف ساختمان مرکزی، شما همچنین می توانید بتکده پنج طبقه Goju-no-To، چندین سالن کوچکتر و باغ های کوچک جذاب را ببینید که یکی از آنها قدیمی ترین پل سنگی توکیو و سازه چوبی را در خود جای داده است. در سمت راست تالار اصلی، معبد آساکوسا را خواهید دید، جایی که سه مردی که سنسوجی را تأسیس کردند، در آن قرار دارند.

آساکوسا،توکیو

خیابان های خرید سنتی و تنقلات

پس از عبور از Kaminarimon، خیابان شلوغ ناکامیس را کاوش کنید، جایی که صنایع دستی سنتی، کیمونوی پنبه‌ای چاپ شده و عطر و بوی شیرینی‌های ژاپنی برای جلب توجه شما رقابت می‌کنند. تنقلات معروف دورایاکی، نان مانجو سرخ شده، یا سیخ موچی را امتحان کنید.

با انشعاب خیابان اصلی، ده‌ها خیابان خرید کوچک‌تر را خواهید دید که برای گردشی آرام مناسب هستند. Denpoin-dori، Kannon-dori، و Asakusa Chuo-Dori بسیار جذاب هستند، و هنوز هم طعم آساکوسای گذشته را حفظ کرده اند، زیرا مردم سوار بر کالسکه ها از کنار فانوس ها و پل های قرمز روشن عبور می کنند.

برای کسانی که به دنبال فرصت‌های خرید مدرن‌تر هستند، منطقه روکو در نزدیکی محل چندین فروشگاه بزرگ، فروشگاه‌های تخفیف‌دار، و مکان‌های سرگرمی، از جمله باشگاه کاباره معروف Rockza است که کار کمدین بیت تاکشی را آغاز کرد.

آساکوسا،توکیو:جاذبه های قرن ۲۱ فراتر از معابد

از داخل محوطه معبد سنسوجی، جدیدترین جاذبه آساکوسا، اسکای تری سر به فلک کشیده توکیو قابل مشاهده است. این برج آینده‌نگر که ۶۳۴ متر ارتفاع دارد، مناظری وسیع از شهر و در روزهای صاف تا کوه فوجی ارائه می‌کند. در حالی که یک منظره چشمگیر در تمام طول سال است، در طول بهار بازدیدکنندگان تور ژاپن بهار  در پارک سومیدا جمع می‌شوند تا عکس‌هایی از برج احاطه شده با شکوفه‌های گیلاس بگیرند.

مثل سامورایی ها در مهمانی شرکت کنید

همه عاشق یک فستیوال خوب هستند و ساکنان آساکوسا نیز از این قاعده مستثنی نیستند. در طول سال، این محله میزبان چندین رویداد هیجان انگیز است. با جشنواره سانجا ماتسوری در اواخر ماه مه، خیابان‌ها را می‌بینید که با فریاد گروه‌هایی که زیارتگاه‌های سنگین میکوشی قابل حمل را حرکت می دهند، و نمایش آتش‌بازی رودخانه سومیدا یکی از برجسته‌ترین رویدادهای تابستان است. سنسوجی همچنین بازارهایی سالانه دارد، از جمله Hozuki-ichi (بازار گیلاس زمینی) در جولای، Tori-no-ichi در نوامبر و Hagoita-ichi در دسامبر.

آساکوسا بعد از تاریک شدن هوا

بیشتر بازدیدکنندگان توکیو که به دنبال یک شب تفریحی هستند به سمت شیبویا یا روپونگی می روند، اما آساکوسا جایی است که مردم محلی برای دهه ها، حتی قرن ها، برای استراحت پس از غروب خورشید به آنجا می آیند. تا ساعت ۱۱ شب روشن است. بیشتر شب‌ها، سنسوجی بعد از غروب خورشید فضای کاملاً متفاوتی را ارائه می‌کند، بنابراین قبل از جستجوی غذاهای خوشمزه محلی و نوشیدنی‌های معروف قدیمی آن را بررسی کنید.

درست در غرب سنسوجی، خیابان هاپی قرار دارد، که به خاطر نوشیدنی ساخته شده با این آبجو غیر الکلی و شوچو، پسر عموی قوی‌تر ساکه، نامگذاری شده است. به غیر از نوشیدنی گازدار، «هوپی استریت» تعدادی غذاخوری معمولی در هوای آزاد نیز دارد که می‌توانید سیخ‌های یاکیتوری تازه کبابی یا غذای مخصوص منطقه را تهیه کنید: یعنی خورش گوشت گاو. همچنین در کامیا، قدیمی‌ترین بار به‌سبک غربی ژاپن، که به‌خاطر کوکتل دنکی بران بر پایه برندی اصلی‌اش معروف است، توقف کنید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.