آمیوکو

خیابان بازار رنگارنگ در اوئنو،آمیوکو یک خیابان بازار شلوغ در امتداد مسیرهای خط Yamanote بین ایستگاه‌های Okachimachi و Ueno است. نام “Ameyoko” شکل کوتاهی از “Ameya Yokocho” (کوچه فروشگاه آب نبات) است، زیرا به طور سنتی آب نبات در آنجا فروخته می شد. متناوبا، “Ame” نیز مخفف “America” ​​است، زیرا در سال‌های پس از جنگ جهانی دوم زمانی که خیابان محل بازار سیاه بود، بسیاری از محصولات آمریکایی در دسترس بودند .

امروزه محصولاتی مانند لباس، کیف، لوازم آرایشی، ماهی تازه، غذای خشک و ادویه جات در امتداد آمیوکو به فروش می رسد. ساعات کار و روزهای تعطیل به فروشگاه‌ها بستگی دارد، اما معمولاً حدود ساعت 10:00 باز می‌شوند و حدود ساعت 20:00 بسته می‌شوند. بسیاری از فروشگاه ها در روزهای انتخابی چهارشنبه بسته می شوند.

آمیوکو

این منطقه به دلیل طیف گسترده ای از کالاها، از مد گرفته تا غذا، معروف است و هم محلی ها و هم گردشگران را به خود جذب می کند.

آمیوکو مخصوصاً در دوره پایانی سال شلوغ است، زمانی که بسیاری از مردم برای خرید لوازم سال نو می آیند و از تخفیف ها استفاده می کنند. انرژی پر جنب و جوش این بازار، همراه با اهمیت تاریخی و فرهنگی آن، آن را به مقصدی ضروری در توکیو برای گردشگران تور ژاپن ارزان و افراد محلی تبدیل می کند.

آمیوکو-ویژگی های کلیدی

تجربه خرید پر جنب و جوش : آمیوکو که حدود یک کیلومتر امتداد دارد، مملو از بیش از 500 مغازه است، از غرفه های کوچک گرفته تا فروشگاه های بزرگتر. این مجموعه متنوعی از محصولات، از جمله مد، لوازم جانبی، لوازم آرایشی، اسباب بازی، لوازم الکترونیکی و بسیاری موارد دیگر را ارائه می دهد.

قیمت های قابل مذاکره : برخلاف بسیاری از مناطق خرید دیگر در ژاپن، آمیوکو به خاطر فرهنگ چانه زنی خود، به ویژه در مغازه های کوچکتر، شناخته شده است. قیمت ها اغلب قابل مذاکره است و بر هیجان خرید در این منطقه می افزاید.

غذا و نوشیدنی : آمیوکو علاوه بر خرید، به خاطر غرفه های غذا و رستوران های کوچکش نیز معروف است. شما می توانید طیف گسترده ای از اسنک ها، غذاهای خیابانی و نوشیدنی های ژاپنی را پیدا کنید. این باعث می شود که آن مکان مناسبی برای یک لقمه سریع یا یک وعده غذایی آرام باشد.

مد و روندها : آمیوکو مرکزی برای علاقه مندان به مد است. طیف وسیعی از سبک‌ها، از مد بالا گرفته تا لباس‌های قدیمی و خیابانی را پوشش می‌دهد. این امر آن را به مکانی منحصربفرد برای یافتن اقلام و لوازم جانبی لباس منحصر به فرد تبدیل می کند.

رویدادها و جشنواره ها : آمیوکو در طول سال میزبان رویدادها و جشنواره های مختلفی است. اینها می توانند از بازارهای فصلی گرفته تا اجراهای موزیکال متغیر باشند که به فضای پر جنب و جوش منطقه می افزایند.

نکاتی برای بازدیدکنندگان

بهترین زمان برای بازدید : آخر هفته‌ها شلوغ‌ترین فعالیت‌ها هستند، اما روزهای هفته می‌توانند تجربه خرید آرام‌تری را ارائه دهند.

مذاکره : از درخواست تخفیف نترسید، به خصوص اگر چندین کالا می‌خرید. قیمت ها اغلب قابل مذاکره است.

هوشیار بمانید : مانند هر منطقه خرید شلوغی، مراقب وسایل خود باشید، به خصوص در مکان های شلوغ.

آمیوکو فقط یک مقصد خرید نیست. این یک تجربه فرهنگی است که نگاهی اجمالی به انعطاف پذیری ژاپن پس از جنگ، تکامل مد ژاپنی و عشق این کشور به تجربه های متنوع و منحصر به فرد خرید را ارائه می دهد.

بطور کلي براي سفر به ژاپن و بازديد از این بازار رنگارنگ نیاز به ويزاي اين کشور داريم در حال حاضر انواع مختلفي از ويزاي ژاپن براي ورود به اين کشور وجود داردمثلا که به قصد کار يا ملاقات ‌هاي تجاري به ژاپن سفر مي‌کنيد، ويزاي تجاري ژاپن اين امکان را مي دهد تا فرد براي اقامت 90 روزه (اگر دو سفر در بازه زماني 6 ماه باشد) به صورت يکبار ورود و يا چند بار ورود اقدام کند.

رسیدن به آنجا و اطراف

خیابان خرید آمیوکو از Ueno تا ایستگاه Okachimachi در امتداد ریل قطار خط JR Yamanote و JR Keihin-Tohoku Line امتداد دارد . همچنین با یک پیاده روی کوتاه از ایستگاه Ueno-Okachimachi در امتداد خط مترو Oedo قابل دسترسی است.

منبع :https://www.japan-guide.com/e/e3012.html

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.