آکیهابارا

منطقه برای کالاهای الکترونیکی و اوتاکو ،آکیهابارا (秋葉原)، که به نام زیارتگاه محلی سابق نیز آکیبا نامیده می‌شود ، ناحیه‌ای در مرکز توکیو است که به خاطر فروشگاه‌های لوازم الکترونیکی بسیار معروف است و همچنین به عنوان مرکز فرهنگ اوتاکو (طرفداران سرسخت) ژاپن به رسمیت شناخته شده است که به مقصدی محبوب برای خریداران تور ژاپن مبدل گردیده است .بسیاری از مغازه ها و موسسات اختصاص داده شده به انیمه و مانگا در بین فروشگاه های الکترونیکی منطقه پراکنده شده اند. روزهای یکشنبه، چو دوری، خیابان اصلی منطقه، از ساعت ۱۳:۰۰ تا ۱۸:۰۰ (تا ساعت ۱۷:۰۰ از اکتبر تا مارس) به روی تردد خودروها بسته است.

آکیهابارا در سال‌های گذشته شاهد توسعه مجدد بوده است که برخی از ساختمان‌های بزرگ و مدرن را به ترکیب مغازه‌ها و ساختمان‌های کوچک تا متوسط ​​اضافه کرده است. برجسته ترین در میان آنها فروشگاه بزرگ لوازم الکترونیکی Yodobashi درست در کنار ایستگاه است.

آکیهابارا

خیابان‌های فرعی در ردیف فروشگاه‌های لوازم الکترونیکی و کافه‌های خدمتکار

آکیهابارا- الکترونیک

صدها فروشگاه لوازم الکترونیکی، از غرفه های کوچک تک نفره متخصص در یک قطعه الکترونیکی خاص گرفته تا خرده فروشان بزرگ لوازم الکترونیکی، در خیابان اصلی چو دوری و خیابان های فرعی شلوغ اطراف آکیهابارا قرار دارند. آنها همه چیز را از جدیدترین رایانه ها، دوربین ها، تلویزیون ها، تلفن های همراه، قطعات الکترونیکی و لوازم خانگی تا کالاهای دست دوم و آشغال های الکترونیکی ارائه می دهند.

چند فروشگاه زنجیره‌ای مانند Sofmap و Laox هر کدام شعبه‌های تخصصی متعددی در امتداد جاده‌های اصلی دارند، در حالی که فروشگاه‌های مستقل کوچک را می‌توان در خیابان‌های فرعی پیدا کرد. تنها فروشگاه بزرگ، مجموعه دوربین Yodobashi در سمت شرقی ایستگاه است.

توجه داشته باشید که برخی از لوازم الکترونیکی در فروش فقط برای استفاده در ژاپن به دلیل ولتاژ و سایر تفاوت‌های فنی ، اسناد زبان ژاپنی و ضمانت‌های محدود در نظر گرفته شده‌اند. با این حال، چندین فروشگاه نیز مجموعه‌ای از مدل‌های بین‌المللی را که برای استفاده در خارج از کشور در نظر گرفته شده‌اند، ارائه می‌کنند و اکثر آنها خرید بدون مالیات را به گردشگران خارجی ارائه می‌دهند.

مرکز بازی و دستگاه های فروش نوشابه و کنسرو

کالاهای اوتاکو

شخصیت آکیهابارا در طول دهه‌ها دائماً تغییر کرده است و همچنان ادامه دارد. در دهه‌های اخیر آکیهابارا به عنوان مرکز اوتاکو و فرهنگ انیمه ژاپنی ظهور کرده است و ده‌ها فروشگاه متخصص در انیمه، مانگا، بازی‌های ویدئویی یکپارچهسازی با سیستمعامل، مجسمه‌ها، بازی‌های کارتی و دیگر کلکسیون‌ها فضای بین خرده‌فروشان لوازم الکترونیکی را پر کرده‌اند.

علاوه بر مغازه‌ها، مؤسسات مختلف مرتبط با انیمیشن در این منطقه محبوب شده‌اند، به‌ویژه کافه‌های خدمتکار که در آن پیشخدمت‌ها لباس می‌پوشند و مانند خدمتکاران یا شخصیت‌های انیمیشن عمل می‌کنند، و کافه‌های مانگا ( manga kissa )، نوعی کافه اینترنتی که مشتریان می‌توانند در آن مطالعه کنند. کمیک و تماشای فیلم علاوه بر دسترسی به اینترنت.

فروشگاه های بزرگ لوازم الکترونیکی

نقشه Sofmap

ساعت کاری: ۱۱:۰۰ الی ۲۰:۰۰

Sofmap چندین فروشگاه در اطراف Akihabara دارد. اکثر مغازه ها در یک نوع محصول مانند کامپیوتر، نرم افزار و سرگرمی تخصص دارند.

لاوکس

ساعت کاری: ۱۰:۰۰ الی ۱۹:۰۰

Laox علاوه بر لوازم الکترونیکی، سوغاتی و کالاهای سبک زندگی، محصولات مربوط به سرگرمی و بازی را ارائه می دهد. فروشگاه اصلی Akihabara یکی از معدود فروشگاه های Laox است که از همه گیری کرونا جان سالم به در برده است.

آکی

ساعت کاری: ۱۰:۳۰ الی ۱۹:۰۰

Akky در کالاهای معاف از مالیات تخصص دارد و دو فروشگاه در اطراف ایستگاه آکیهابارا دارد. Akky انواع تجهیزات الکترونیکی را برای استفاده در خارج از کشور می فروشد، از جمله دوربین، کامپیوتر، تلویزیون، پخش کننده دی وی دی و نرم افزار.

دوربین یودوباشی

ساعت کاری: ۹:۳۰ تا ۲۲:۰۰ (رستوران ها از ساعت ۱۱:۰۰)

غول فروشگاه الکترونیک تخفیفی مبتنی بر شینجوکو، Yodobashi Camera، شعبه عظیم آکیهابارا خود را در سال ۲۰۰۵ افتتاح کرد. برخلاف اکثر فروشگاه های الکترونیکی دیگر، در سمت شرقی ایستگاه آکیهابارا واقع شده است. این شعبه خرید یک توقفی برای کامپیوتر، بازی، ساعت و دوربین ارائه می دهد و مدل های معاف از مالیات و بین المللی را به فروش می رساند

جاذبه های اوتاکو

کافه های خدمتکار

کافه‌های خدمتکار رستوران‌هایی با مضمون کازپلی هستند که در آن‌ها گارسون‌هایی از مهمانان پذیرایی می‌کنند که معمولاً لباس خدمتکاران فرانسوی به تن دارند. کنیزان علاوه بر سرو غذا با مشتریان به گفتگو و بازی می پردازند و با زبان محترمانه ارباب یک خانه با آنها برخورد می کنند. کافه‌های خدمتکار هم بین مردان و هم در میان زنان محبوب هستند و برخی از کافه‌ها، مانند @Home Cafe، خدمتکاران انگلیسی زبان را ارائه می‌دهند.

دون کیخوت

ساعت کاری: ۲۴ ساعته باز است

Don Quijote یک فروشگاه زنجیره ای تخفیف است که همه چیز را از خواربار و اسباب بازی گرفته تا لوازم الکترونیکی و کالاهای مد روز را حمل می کند. شعبه آکیهابارا خانه گروه پاپ دخترانه AKB48 است که هر روز در سالن تئاتر خود در طبقه هشتم فروشگاه (معمولاً ۲۴۰۰ یا ۳۴۰۰ ین) نمایش اجرا می کنند. همچنین شعبه ای از کافه خدمتکار @Home Cafe در طبقه ۵ فروشگاه وجود دارد.

رادیو کایکان

ساعت کاری: ۱۰:۰۰ الی ۲۰:۰۰

رادیو کایکان یکی از نقاط دیدنی آکیهابارا است و دارای بیش از ۳۰ فروشگاه فروش لوازم الکترونیکی و سایر کالاهای مرتبط با انیمیشن است. برخی از فروشگاه‌های معروف عبارتند از K-Books، Kaiyodo و Volks که انواع مانگا، مدل‌ها، اسباب‌بازی‌ها، کارت‌های تجاری، مجسمه‌ها و کلکسیون‌ها را به فروش می‌رسانند. این ساختمان در سال ۲۰۱۱ تخریب شد، بازسازی شد و درهای خود را در سال ۲۰۱۴ به عنوان یک ساختمان بلندتر و ده طبقه بازگشایی کرد.

سوپر سیب زمینی

ساعت کاری: ۱۱:۰۰ الی ۲۰:۰۰

Super Potato انواع بازی های ویدیویی و کنسول های بازی های ویدئویی را می فروشد و در سیستم ها و بازی های یکپارچه سازی با سیستم عامل تخصص دارد. در اینجا می توانید تقریباً هر سیستم بازی تولید شده را به همراه مجموعه عظیمی از کارتریج ها، دیسک ها و لوازم جانبی بازی استفاده شده پیدا کنید.

گیمرها

ساعت کاری: ۱۱:۰۰ الی ۲۱:۰۰

Gamers طیف گسترده ای از کالاهای مرتبط با انیمیشن و مانگا از جمله فیلم، بازی های ویدئویی، سی دی، لوازم التحریر، نرم افزار و کالاهای شخصیت را به فروش می رساند.

رسیدن به آنجا و اطراف

ایستگاه آکیهابارا ایستگاه شلوغی است که توسط خط JR Yamanote ، JR Keihin-Tohoku Line ، JR Sobu Line ، Tsukuba Express و خط مترو Hibiya ارائه می شود. ایستگاه Suehirocho در خط مترو Ginza در انتهای شمالی منطقه واقع شده است.

از ایستگاه توکیو

آکیهابارا دو ایستگاه در شمال ایستگاه توکیو با خط JR Yamanote یا خط JR Keihin-Tohoku (3 دقیقه، ۱۵۰ ین یک طرفه) است.

از ایستگاه شینجوکو

از خط JR Chuo (سرویس سریع نارنجی رنگ) از Shinjuku به Ochanomizu (10 دقیقه) استفاده کنید و برای یک ایستگاه دیگر به Akihabara (2 دقیقه) به خط JR Sobu (سرویس محلی زرد رنگ) بروید. یا از شینجوکو تا آکیهابارا (۱۷ دقیقه) با قطار زرد رنگ استفاده کنید. کرایه یک طرفه در هر صورت ۱۸۰ ین است.

منبع :https://www.japan-guide.com/e/e3003.html

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.