جوتسو

جوتسو

گل‌ها، ساکه، پیست‌های اسکی، و خرابه‌های چند صد ساله روی قله کوه شهر جوتسو به خاطر غذاهای خوشمزه‌ای از ساکه و برنج معروف است، اما چیزهای بیشتری برای کشف کردن در اینجا وجود دارد. پارک تاکادا دارای برخی از زیباترین شکوفه های گیلاس کشور است و ویرانه های قلعه در بالای کوه کاسوگا از تاریخ شگفت انگیز این شهر صحبت می کند.

جوتسو

این موارد را از دست ندهید

• جشنواره تماشای شکوفه های گیلاس در پارک تاکادا هر ماه آوریل

• راهپیمایی چشمگیر سامورایی ها در جشنواره سالانه کنشین در ماه اوت

• مناظر وسیع شهر از کوه کاسوگا

چگونه به آنجا برویم

منطقه جوتسو به بهترین شکل با قطار یا ماشین قابل دسترسی است.

از توکیو می توانید در عرض دو ساعت از طریق Shinkansen به جوتسو برسید. در ایستگاه Joetsumyoko در Hokuriku Shinkansen پیاده شوید، سپس با قطار محلی (Myoko Haneuma Line) به تاکادا یا نائوتسو بروید.

با ماشین، شهر به راحتی از طریق جوتسو یا Joetsu Takada Interchange در بزرگراه های Hokuriku و Joshinetsu قابل دسترسی است.

حقایق فوری

• جوتسو زمانی محل زندگی اوسوگی کنشین، یکی از قدرتمندترین فئودال های ژاپن بود

• رودخانه ناداچی دارای بیشترین تعداد ماهی آزاد مهاجر در نیگاتا است

• ویرانه های قلعه و دعوای سامورایی ها در بالای کوه کاسوگا

مهمترین نقطه عطف در این منطقه بدون شک ویرانه های قلعه است که در ارتفاعات کوه کاسوگا قرار دارد. اینجا زمانی قلعه Uesugi Kenshin، یک فئودال قدرتمند قرن شانزدهمی بود که به دلیل مهارت های وحشتناک خود در هنرهای رزمی شهرت داشت. می توانید از قبر Uesugi در معبد Rinsen-ji دیدن کنید.

پس از یک پیاده روی ملایم در کوه کاسوگا، به قله خواهید رسید و با منظره ای وسیع از شهر جوتسو لذت خواهید برد.

برای آرامش پس از پیاده روی به سمت معبد کاسوگایاما در نزدیکی کوه بروید.

حتماً مراقب بازیگران سامورایی شهر باشید که در مقابل معبد شمشیربازی های نمایشی برگزار می کنند.

برای دیدن صدها سامورایی مدرن که مانند زمانی در ژاپن باستان راهپیمایی می کردند، حتماً جشنواره سالانه کنشین را که در اواخر ماه اوت در کوه کاسوگا برگزار می شود، ببینید.

شکوفه های گیلاس و موارد دیگر

پارک قلعه تاکادا 15 دقیقه دورتر از کوه کاسوگا قرار دارد. هر ساله تعداد زیادی از بازدیدکنندگان به اینجا می آیند تا از اوایل تا اواسط آوریل شاهد شکوفه دادن 4000 شکوفه گیلاس زیر نورهای صورتی و بنفش جادویی باشند.

در تابستان، خندق پارک قلعه تاکادا با گل‌های نیلوفر آبی روشن و صورتی پوشیده می‌شود که بهانه‌ای عالی برای یک جشنواره محلی رنگارنگ دیگر است.

 

یادآوری و تأمل

در نزدیکی بندر نائوتسو، زمانی اردوگاه اسیران جنگی وجود داشت که در آن تعداد زیادی از سربازان استرالیایی در طول جنگ جهانی دوم جان خود را از دست دادند.

بازدید از پارک یادبود صلح و نمایشگاه همراه این امکان را به شما می دهد تا تاریخ عاطفی شهر و همچنین روابط بین المللی کنونی آن را بررسی کنید. این پارک که زیبا و در عین حال هیجان‌انگیز است، ارزش دیدن را دارد تا دوستی بین دو کشور کاملاً متفاوت و تلاش‌های آن‌ها برای بزرگداشت تاریخ مشترک را ببینید.

پس از پارک یادبود صلح، از ساحل نائوتسو در همان نزدیکی دیدن کنید، جایی که می‌توانید در آب‌های شفاف و زیبا قدم بزنید و مجسمه نمادین یک پری دریایی را تماشا کنید.

شهرت بین المللی

قرار گرفتن در قلب کشور برنج، جوتسو را به یک مرکز پررونق برای آبجوسازی‌ها تبدیل می‌کند. در میان آنها، آبجوسازی Katafune Sake – برنده چالش بین المللی شراب 2015 و 2019 – قطعا ارزش بازدید را دارد. این یک برند خانوادگی است و برای برنامه ریزی جهت بازدید از آبجوسازی باید از قبل تماس بگیرید. اگرچه آبجوسازی کوچک است، اما استقبال گرم آنها باعث می شود احساس خوبی داشته باشید.

 

ارتفاعات برفی

بین شهرهای جوتسو و Tokamachi، پیست اسکی Cupid Valley در منطقه ای به نام Yukidaruma Kogen یا “بلندی های آدم برفی” قرار دارد. استراحتگاه کانایاسان نیز در جوتسو واقع شده است و اگر بخواهید چند ساعتی را در دامنه ها بگذرانید، به راحتی از شهر قابل دسترسی است.

در دوردست ها

توصیه می کنیم چند روز را برای کاوش در جوتسو و دیگر مناظر اطراف اختصاص دهید.

در جنوب، میوکو قرار دارد، جایی که ماجراجویان می‌توانند کوه میوکو، آبشار نائنا، تسوبام اونسن، و استراحتگاه‌های اسکی متعدد، مانند استراحتگاه‌های ایکنوتایرا و آکاکورا اونسن را کشف کنند.

در شرق، توکاماچی جذاب وجود دارد، جایی که شالیزارهای برنج پلکانی هوشیتوگه، جنگل بیجین-بایاشی و دره کیوتسوکیو در آن قرار دارند.

به سمت شمال، کاشیوازاکی را خواهید یافت، یک شهر ساحلی کوچک و عالی برای کسانی که به دنبال یک استراحت ساده و بدون مزاحمت توسط دسته های گردشگران هستند. نقاط دیدنی قابل توجه عبارتند از Lovers’ Point و پارک آکاساکایاما.

 

جشنواره های فصلی

مردم محلی جوتسو عاشق فرصتی برای مهمانی هستند، بنابراین مراقب این جشنواره ها در مناطق اطراف باشید:

اوایل تا اواسط آوریل: تماشای عصرانه شکوفه های گیلاس در پارک قلعه تاکادا در جوتسو

اواسط جولای تا اواسط آگوست: تماشای نیلوفر آبی در پارک قلعه تاکادا در جوتسو

26 ژوئیه: جشنواره سالانه آتش بازی در ساحل مرکزی کاشیوازاکی، منطقه پارک ساحلی کاشیوازاکی میناتوماچی

چهارمین آخر هفته در ماه اوت: جشنواره کنشینکو در کاسوگایاما در جوتسو

اواخر اکتبر تا اواخر نوامبر: تماشای شب برگ پاییزی در پارک آکاساکایاما در کاشیوازاکی

 

 

منبع منبع
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.