جاده یامانوبه

جاده یامانوبه

جاده ای باستانی و پیشتاز برای کشف جاده یامانوبه که در امتداد لبه شرقی حوزه نارا قرار دارد، قدیمی‌ترین جاده مکتوب در ژاپن است. این جاده بخشی از شینکایدو است که از ادو، توکیو امروزی آغاز شد و از میان منظره‌ای پراکنده با تپه‌های تدفین امپراتورها و ویرانه‌های معبد فراموش شده عبور می‌کند.

جاده یامانوبه پیاده روی ملایم و بینش زندگی روستایی در ژاپن را ارائه می دهد. در طول مسیر با مردم محلی و محصولات مزرعه تازه موجود در غرفه های بدون سرنشین روبرو خواهید شد.

این موارد را از دست ندهید

• در زیارتگاه باستانی ایسونوکامی-جینگو، که در میان جنگل چشمگیر سرو قرار دارد، توقف کنید

• در اطراف مقبره غیرعادی امپراطور که به شکل سوراخ کلید است قدم بزنید

• از غذاهای محلی ساکورای، چند نودل بگیرید

چگونه به آنجا برویم

جاده یامانوبه بخشی از جاده طولانی است که از توکیو به کیوتو کشیده شده است، اما محبوب ترین بخش در استان نارا است. این بخش به موازات خط JR Sakurai، از ایستگاه Tenri تا ایستگاه Sakurai است.

شما می توانید مستقیماً از کیوتو یا اوزاکا به ایستگاه تنری برسید، اما از ایستگاه نارا به راحتی قابل دسترسی است. با خط JR Sakurai از نارا به ایستگاه تنری، ایستگاه ساکورای یا هر یک از نقاط بین آن بروید. جاده Yamanobe حدود ده دقیقه پیاده از هر یک از این ایستگاه ها فاصله دارد.

آثار باستانی ژاپن

اعتقاد بر این است که مسافران در اوایل قرن هشتم از مسیر بین پایتخت باستانی نارا و شهر کوهستانی روستایی ساکورای استفاده می کردند. خرابه‌هایی در امتداد بخش 15 کیلومتری بین Isonokami و Sakurai گواهی بر گذشته باستانی آن است.

شهر تنری یکی از قدیمی ترین زیارتگاه های ژاپن به نام Isonokami-jingu Shrine را در خود جای داده است. تاریخ اولیه این زیارتگاه در افسانه ها پوشانده شده است، اما گمان می رود که پیوندهای قوی با دربار امپراتوری داشته باشد.

باستان شناسان از زمانی که قبیله مونونوب این عبادتگاه را در اوایل قرن هفتم ساختند، آثار بسیاری را در اینجا کشف کرده اند. این قبیله یک خانواده نظامی قدرتمند بود، و انباری از سلاح در میان بسیاری از کشفیات، از جمله یک شمشیر ارزشمند که توسط یک شاهزاده باستانی کره ای هدیه شده بود، وجود داشت.

یکی از دیدنی های مهم در امتداد جاده، تپه تدفینی به شکل سوراخ کلید به طول 240 متر است که توسط یک خندق احاطه شده است، که مقبره ای غول پیکر برای امپراتور سوجین است. مورخان بر این باورند که امپراتور در سال‌های 148 تا 29 قبل از میلاد بر استان یاماتو، با مرکزیت نارای امروزی، حکومت کرد.

جایی که خدایان کامی ساکن هستند

اعتقاد شینتو در عملکرد دربار یاماتو مرکزی بود، با نمایندگانی که برای پرستش خدایان کامی فرستاده می‌شدند، که معتقد بودند در ویژگی‌های طبیعی در منظره زندگی می‌کنند. کوه میوا به احتمال زیاد یکی از این مکان های عبادت بوده است و کوهی مقدس است و نمی توان از آن بالا رفت. با این حال، می‌توانید آبی را که از چشمه‌های کوه سرچشمه می‌گیرد، در محوطه زیارتگاه سای-جینجا بنوشید.

شهر ساکورای خود یک شهر بازاری تاریخی است که پر از معابد و زیارتگاه‌های قدیمی است، از جمله معبد آبه مونژوین که خدای خرد بودایی را در خود جای داده است، و اومیوا-جینجا، زیارتگاه معروفی که به خدای شراب برنج تقدیم شده است.

اگر قصد دارید مسیر 15 کیلومتری جاده یامانوبه را پیاده روی کنید، حداقل برای گذراندن نصف روز آماده باشید. یک جایگزین برای این مسیر اجاره دوچرخه است. دوچرخه سواری در مسیر، سفر را تا چند ساعت کوتاه می کند.

شهر تنری برای طرفداران ورزش جودو بسیار مناسب است. همانطور که از نامش پیداست، دفتر مرکزی تنریکیو در تنری است. این مذهب که ریشه در شینتو دارد، در قرن نوزدهم تأسیس شد و یک مرکز آموزشی مشهور بین المللی برای جودوکا است.

 

 

منبع منبع
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.