بازدید از کشور ژاپن در ماه فوریه

بازدید از کشور ژاپن در ماه فوریه – فوریه دومین ماه سرد سال است در مقایسه با ژانویه که مسافران بیشتری با استفاده از تعطیلات سال نو به کشور سفر می کنند، فصل کندتر با گردشگران خارجی کمتر است. ممکن است در ماه فوریه شاهد برف باشید و جشنواره های برفی در مناطق سردتر مانند هوکایدو و منطقه توهوکو برگزار می شود.

علاوه بر این، می توانید یک رویداد سنتی ژاپنی Setsubun و روز ولنتاین معروف در سطح جهانی را تجربه کنید. برخی از مردم برای شکوفه های آلو یا شکوفه های گیلاس زود شکوفه و جشنواره شکوفه های گیلاس کاوازو به این کشور سفر می کنند.

میانگین دمای روزانه در ماه فوریه در توکیو 5-9 درجه سانتیگراد (41-48.2 درجه فارنهایت) است. توصیه می شود برای هر موردی شرایط سردتر را شبیه سازی کنید، به خصوص اگر از مناطق کوهستانی یا مناطق شمالی بازدید می کنید.
اما، زمستان در سراسر کشور بسیار متفاوت است، با دمای گرم در جزایر اوکیناوا در جنوب، دمای بسیار سرد و برف سنگین در سمت غربی هونشو و هوکایدو، و دمای نسبتاً سرد در جاهای دیگر. اما، گردشگران نسبتا کمی در این زمان از سال وجود دارد، و جشنواره دیدنی برف ساپورو یکی از دلایل (در میان بسیاری) برای بازدید از ژاپن در ماه فوریه است.

ما تصمیم گرفتیم در این مقاله شما را با آب و هوای ماه فوریه و بهترین مقاصد گردشگری در این ماه آشنا سازیم اگر شما تور ژاپن فوریه  را در فهرست برنامه های خود قرا داده اید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

آب و هوا در ماه فوریه 

ژاپن کشوری طولانی و کوهستانی با آب و هوای فرعی مختلف است، بنابراین دمای هوا در اواسط زمستان بسیار متفاوت است.در کنار ژانویه، فوریه سردترین ماه است – تفاوت بسیار کمی در دمای میانگین بین دو ماه وجود دارد.

تا پایان ماه، برخی از مناطق جنوبی کشور ممکن است شروع به احساس بهاری کنند، اما سایر مناطق هنوز حتی در اواخر فوریه در اوج زمستان هستند.به طور کلی، هر چه بیشتر به سمت جنوب سفر کنید، دمای هوا در هر زمان از سال گرمتر خواهد بود، اما استثنای اصلی این است که ساحل دریای ژاپن در هونشو زمستان‌های بسیار سختی با برف زیاد دارد.

کوه‌هایی که از وسط هونشو می‌گذرند، از سواحل شرقی در برابر بدترین هوای زمستانی که از سیبری و چین می‌گذرد محافظت می‌کنند، اما سواحل غربی بیشترین آسیب را می‌پذیرد. در هوکایدو ، شمالی‌ترین جزیره، بازدیدکنندگان باید منتظر دمای بسیار سرد باشند.

شهرهای بزرگ‌تر هونشو و کیوشو گرم‌تر هستند اما همچنان زمستانی هستند و می‌توان انتظار داشت در ماه فوریه در توکیو ، اوزاکا و کیوتو مقداری برف وجود داشته باشد .

 

  آفتاب   ته نشینی    حداکثر     حداقل  
104ساعت

 

94 میلی متر

 3.7اینچ

 

0.1 درجه سانتی گراد

32.2 درجه فارنهایت

 

06.6 – درجه سانتی گراد

20.1درجه فارنهایت

 

ساپورو

 

 

165.8ساعت 56.1میلی متر

 2.2اینچ

10.4 درجه سانتی گراد

50.7 درجه فارنهایت

 

1.7 درجه سانتی گراد

35.1 درجه فارنهایت

 

توکیو
87.1ساعت 119.7میلی متر

 4.7اینچ

19.8 درجه سانتی گراد

67.6 درجه فارنهایت

 

14.8 درجه سانتی گراد

58.6 درجه سانتی گراد

 

 

اوکیناوا(ناها)

ازدحام و هزینه ها در ماه فوریه 

فوریه و زمستان در ژاپن فصل کم رفت و آمدی است، اگرچه در هوکایدو و هونشو مرکزی اوج فصل اسکی است.

اسکی در میان مردم محلی محبوب است، بنابراین انتظار می رود تعداد زیادی از گردشگران داخلی را در مناطق اسکی ببینید.جشنواره سالانه برف ساپورو به مدت چند هفته در اوایل فوریه برگزار می شود و گاهی اوقات از اواخر ژانویه شروع می شود.

این زمان محبوبی برای سفر به ساپورو و هوکایدو است، بنابراین اگر می‌خواهید در این رویداد بسیار محبوب شرکت کنید، تا حد امکان پروازها و محل اقامت خود را از قبل رزرو کنید.اگر می‌خواهید برای بازدید و گردشگری به ژاپن سفر کنید، حتماً بایدبرای دریافت ویزای ژاپن  اقدام کنید.

سایر مقاصد مورد علاقه مسافران – مانند توکیو، اوزاکا، کیوتو و هیروشیما – در ماه فوریه چندان با گردشگران شلوغ نیستند، اما نباید فقط به دلیل زمستان از آنها اجتناب کرد.

اینها شهرهای بزرگی هستند که رویدادهای داخلی و خارجی زیادی دارند و همیشه اتفاقی در حال وقوع است، حتی در اواسط زمستان. فصل دلیلی برای دوری از این مکان ها نیست.اگرچه اوکیناوا در ماه فوریه دمای بسیار گرم تری نسبت به سایر نقاط ژاپن دارد، اما این زمان اوج سفر به آنجا نیست.

بهترین مکان ها برای بازدید در ماه فوریه 

اگر از شرایط برفی، چه برای اسکی و چه برای گشت و گذار لذت می برید، پس هوکایدو و ناگانو مقاصد عالی هستند. در هوکایدو می‌توانید جشنواره سالانه برف ساپورو را با مجسمه‌های یخی فوق‌العاده‌اش تماشا کنید.

شهرهای بزرگ توکیو، اوزاکا و کیوتو ممکن است در ماه فوریه کاملاً سرد باشند، اما بسیاری از فعالیت‌های داخلی برای لذت بردن از آن‌ها وجود دارد (گالری‌ها، موزه‌ها، معابد، تئاترها، رستوران‌ها…) و زمستان نباید مانعی برای بازدید از آن‌ها باشد.
کیوشو سومین جزیره بزرگ ژاپن در جنوب هونشو است. دمای ماه فوریه اینجا کمی گرمتر از شمال است و این جزیره خانه شهرهای جذاب (فوکوکا، ناکازاکی )، استراحتگاه های چشمه آب گرم ( Beppu ، Kurokawa Onsen ) و جاذبه های طبیعی ( کوه Aso، Sakurajima ) و بسیاری موارد دیگر است.

بهترین کارهایی که می توان در ماه فوریه انجام داد

  • جشنواره نور اوتارو

ماه فوریه، شهر برفی اوتارو در هوکایدو، زیباترین جشنواره شمع ژاپن را برگزار می کند. اگر در ماه فوریه از اوتارو بازدید کنید، خیابان های پوشیده از برف را با بیش از 120000 شمع می درخشید.

و برای اینکه آن را حتی جادویی تر کند، شعله های هر شمع توسط فانوس های برفی دست ساز که کانال اوتارو و خطوط راه آهن از کار افتاده را در بر میگیرند محافظت می شود.در ماه فوریه چند مناظر زیبا در سراسر ژاپن وجود دارد. اوتارو همچنین یک شهر زیبای ژاپنی با زیبایی‌شناسی دهه 1950 است.

  • روز ولنتاین

ژاپن روز ولنتاین را در ماه فوریه مانند اکثر کشورهای جهان جشن می گیرد، اگرچه سنت های منحصر به فرد خود را دارد. اگر در ماه فوریه به ژاپن سفر می کنید، ممکن است زنانی را ببینید که به مردان شکلات یا هدایایی دیگر می دهند، در حالی که مردان تا ماه بعد در روز سفید پاسخ متقابل نمی دهند. در سال 2020، روز سفید در روز شنبه 14 مارس برگزار می شود.

  • از سرزمین عجایب زمستانی دیدن کنید

در طول زمستان، ژاپن اغلب از بارش برف فراوان، به ویژه در شمال، لذت می برد، اما حتی در شهرهایی مانند توکیو و کیوتو. با این حال، برای یک تجربه واقعی از سرزمین عجایب زمستانی، سعی کنید از روستای غیرممکن Shirakawa-go در استان گیفو (در رشته کوه‌های آلپ ژاپن) دیدن کنید، که خانه‌های بام کاهگلی به سبک گاشو-زوکوری آن را شبیه چیزی شبیه به کارت کریسمس می‌سازد.

می توانید با استفاده از گذرنامه JRail خود به Shirakawa-go برسید و از توکیو به ایستگاه شین تاکائوکا با Hokuriku Shinkansen بروید و سپس بلیط اتوبوس Kaetsuno را تهیه کنید که شما را به دهکده می برد.

  • میمون های برفی

از نظر فنی می‌توانید در هر زمانی از سال از ماکاک ژاپنی یا «میمون‌های برفی» در پارک جیگوکودانی (و سایر مکان‌های ژاپن) دیدن کنید. با این حال، فوریه (و همچنین دسامبر-ژانویه) زمان بسیار خوبی برای بازدید است زیرا دیدن این حیوانات زیبا در حال حمام کردن در کوهستان انسن زمانی که توسط برف احاطه شده است چیز خاصی است.

برای رسیدن به آنجا از توکیو، با استفاده از گذرنامه ریلی ژاپن خود، از Hokuriku Shinkansen به ایستگاه ناگانو بروید ، سپس با قطار Nagano-sen (Nagaden) به ایستگاه Yudanaka بروید و از آنجا تا Jigokudani با اتوبوس فاصله دارید.

  • روز کوه فوجی

ماه فوریه نیز روز کوه فوجی در ژاپن است. این کوه نمادین یکی از مشهورترین و مشهورترین نقاط دیدنی ژاپن است و اکثر بازدیدکنندگان قصد دارند در طول سفر خود به ژاپن از آن دیدن کنند. کوه فوجی و منطقه پنج دریاچه فوجی مقدار زیادی برای ارائه دارد و همچنین اگر از کوهنوردی و پیاده روی لذت می برید محبوب است

  • ورزش های زمستانی

ورزش‌های زمستانی در ژاپن بسیار زیاد است و ماه‌های سرد زمستان زمان مناسبی برای رفتن به کوه‌ها است.دو بار میزبانی بازی‌های المپیک زمستانی در سال‌های 1972 و 1998، و همچنین بازی‌های زمستانی آسیایی، احتمالاً عجیب نیست که بفهمیم ورزش‌های زمستانی در ژاپن بسیار محبوب هستند.

در نتیجه، ژاپن بیش از 500 پیست اسکی با برخی از بهترین پیست ها و زیرساخت های ورزش های زمستانی در سراسر جهان دارد

دلایلی که باید در ماه فوریه به ژاپن سفر کنید

آرامش جشنواره برف معروف ساپورو را احساس کنید:

هر ساله در ماه فوریه، جشنواره برف ساپورو در پایتخت هوکایدو، شهر ساپورو برگزار می شود. بیش از 2 میلیون بازدید کننده در این رویداد درخشان شرکت می کنند که شامل آثار هنری شگفت انگیز ساخته شده با برف و یخ در مکان های مختلف در مکان پوشیده از برف است.

لذت بردن از اونسن(چشمه های آب گرم) کامل در ژاپن در ماه فوریه:

یکی از سنتی ترین چیزها در مورد این کشور قدرتمند که باید در لیست سطل هر مسافری که به ژاپن سفر می کند باشد، لذت بردن از اونسن است.

محبوب‌ترین جشنواره یوکوته کاماکورا را تحسین کنید:

جشنواره‌های برفی جاذبه‌های مهمی را در ژاپن آغاز می‌کنند. به غیر از جشنواره برف ساپورو، این کشور از چندین جشنواره برفی دیگر استقبال می کند که مسافران را از سراسر جهان وسوسه می کند تا به هجوم بیایند.

از کل سفر با بودجه لذت ببرید:

فوریه بهترین ماه است اگر به دنبال سفر ارزان تری به ژاپن هستید. در این فصل، می توانید معاملات هتل و پرواز را با نرخ ارزان تری دریافت کنید

زیبایی طبیعی و اسانس گل‌های معطر را ستایش کنید:

شایان ذکر است که ژاپن در ماه فوریه با عطرهای طبیعی خود از هر مسافری استقبال می‌کند که بی‌پایان روح علاقه‌مندان به طبیعت را دستگیر می‌کند. جشنواره شکوفه های گیلاس کاوازو یکی از این جشنواره هاست که در آن شکوفه های گیلاس ژاپنی شکوفا می شود

رویدادهای فوریه

جشنواره برف ساپورو این جشنواره معروف با مجسمه‌های یخی باورنکردنی معمولاً در اوایل فوریه به مدت حدود دو هفته برگزار می‌شود.

مشاهده شکوفه های آلو. شکوفه‌های گیلاس ژاپن (ساکورا) ممکن است معروف‌تر باشند، اما شکوفه‌های آلو نیز مورد استقبال قرار می‌گیرند و در اواخر فوریه به عنوان یکی از اولین نشانه‌های بهار جشن گرفته می‌شوند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.